BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada je Hanfa pod utjecajem Linića, pa nevjerujem da će se ponovo usditi dati obvezu za Todorića

Čekaj malo! Pa kakva je sad to fora – u presudi piše da Agrokor, pazi sad –

1.Da su zapravo Agrokor i Vlada djelovali zajednički mada to nikad nije objavljeno jer, pazi sad – "pitanje zajedničkog djelovanja u velikom broju slučajeva pitanje prešutnog zajednog djelovanja koje nije zasnovano na formalnom ugovoru" !!!??? Ovo je fakat skandal. A to kaj država nije dokapitalizirala nego samo Agrokor je onda znak čega?

2. Jadni Agrokor bi zbog toga patio i sve bi to imalo "socijalne posljedice", a omjer sadašnje cijene na burzi i ponude koju bi morao dati je nesrazmjeran.

3. Pazi sad – Ma nisu oni povećali sa 52% na 67% već samo 3,92%!! Jer je UKUPNO Agrokor i RH skočili sa 88 na 91% vlasništva.

U suštini svodi se na to da su ipak djelovali zajednički i da je možemo j…. jer će svako rješenje HANFAe koje kaže drukčije oborit Upravni sud. Jer su Agrokor i RH imali PREŠUTNI dogovor da djeluju zajednički u dokapu. Hvala ti rvacka pravdo.

Ma da to ce padat i stagnirati tjedan dva a onda rasti.Moguce je da Hanfa to da van na sud.

Vidim da me se spominje 😉
Predlažem da se malo međusobno izorganizirate i da se 2-3 predstavnika pojave na skupštini udruge dioničara LRH u ponedjeljak.. Mail udruge je udruga@dionicari-LRH.com
Ima jos nekih zakinutih dionicara nekih drugih društava koji su krenuli u postupke a ja sam u kontaktu s njima.. Do sad su mi najviše i zamjerali što sam se borio samo za "svoj" interes i u jednom sam trenutku čak mislio prodati sve dionice i ostaviti si samo jednu da se borim iz principa ( iz sadašnje perspektive to bi bilo pametnije )
Kolegama koji nam s pravom mogu reci "jesmo li vam rekli" porucujem da malo razmisle o svemu ovom.. Ok bili ste u pravu, znamo gdje živimo i naivno smo povjerovali da se stvari mijenjaju, ali ne vidim zašto ste toliko protiv toga da se ljudi malo organiziraju i pokušaju izboriti za poštivanje zakona.. ZPDD u Hrvatskoj poštuje samo onaj tko hoće bez ikakvih posljedica.. Ne mislite da je to problem? Dionicari ne mogu biti stranka u upravnom postupku, činjenice koje dostavimo sudu se ne razmatraju (iako postoje neke odluke ustavnog suda koje to nalažu) i praktično ne postoji pravni put da zaštite svoja prava i nemamo mogučnost sudske kontrole nad postupcima koji uticu na naša prava. Iz tih razloga ustavni sud je u nekim drugim upravnim postupcima rušio presude upravnog suda.
Ne mislite da je nonsens da npr Opatija i HFP pred sudom priznaju da su sklopili sporazum kojim su došli u obvezu ( nagodba o ništetnosti koju su podnjeli sudu) i da uprqvni sud tu činjenicu uopće nije razmatrao? Ili kod Belja gdje je Agrokor sam pokušao ponistiti skupstinu na kojoj je izglasao dokapitalizaciju i kad to nije uspio onda spori postupak Hanfe. Ok, možda ZPDD nije ok i treba ga mijenjati ali takav je kakav je.. Možda ga trebamo ukinuti. Ok.. Ali ovo postaje smiješno .. Imamo 20ak neobjavljenih ponuda a nemamo jos ni jednu pravomocnu presudu gdje je dioničar uspio ostvariti svoja prava..

p.s. e sad možda sam ja u krivu i ne mogu razlučiti navode Agrokora od odluka suda budući da je presuda tako "stručno" napisana da jedva da ima koji navodnik, a o fontu neću ni pričati. Ovo što sam gore napisao je možda navod Agrokora. Moj bed. Ako netko proučava presudu neka slobodno komentira.

ja je citam vec ne znam koji put (najzanimljivi je taj dio gdje sud kakti obrazlaze od strane 7) i meni kao laiku (stvarno bi molio bracu i seku da pomognu u ovoj strucnoj stvari) mi nije jasno ni obrazlozenje ni pravni lijek. u pravnom lijeku prakticki stoji da se sad postupak ima ponoviti ali sad sa svjedocima i sl. o onome sta je notorno jasno i sta je agrokor trebao davno napraviti a nije i sad vise ne moze nikako popraviti a to je to zajednicko djelovanje. ljepo pise da zakonski stoji da je trebao navesti da djeluje zajednicki itd. itd..to nije napravio. i kakvi sad svjedoci i sl..mislim, zbilja smjesno da smjesnije ne moze biti…ova presuda mi vise izgleda kao zalba ocajnog odvjetnika nego presuda suda…
ajme, probat cemo i sa drazenom ali ja cu u svakom slucaju i sam dici frku na stotu…

Ne znam da li bi se smijao ili bi plakao na tekst ove presudu. Samo par bisera u nastavku.
Dio od tužitelja:
” Smatra, da je ugovor od 7. ožujka 2005. godine jasan pisani ”sporazum” kojim su se ugovorne strane sporazumjele da ”usklađeno djeluju u svezi sa stjecanjem dionica Belja d.d. i u svezi s ostvarivanjem prava glasa prema Belju d.d.” ”
Što je ovo pod navodnicima. Otkad se u pravnoj regulativi nešto treba porazumjevat da je tako. Ili je ili nije. Kako može uopce napisati da je jasan ”sporazum”. Jasan sporazum je onda kada je to potpisano na sporazumu sa dvije sporazumne strane.
Kakve posljedice moze imati obveza preuzimanja na Belje, sto tuzitelj isto spominje. Pa ne placa Belje te dionice. Pa dalje da bi to moglo izazvat sire socijalne posljedice koje bi mogle ponistiti ucinke sanacije… sto to sad znaci, valjda da ce propast Agrokor i Belje s njim ako se ne ponisti rjesenje HANFE

Dalje, zainteresirana osoba Belje d.d. zastupana po predsjedniku uprave …….. dipl. oec. u odgovoru na tuzbu navodi da je u cjelosti u pravu tuzitelj kad tvrdi da je pobijani upravni akt nezakonit……. lik je ekonomist, a tvrdi da je u pravu tuzitelj…..

Lijepa nam je naša…


Čekaj malo! Pa kakva je sad to fora – u presudi piše da Agrokor, pazi sad –

1.Da su zapravo Agrokor i Vlada djelovali zajednički mada to nikad nije objavljeno jer, pazi sad – "pitanje zajedničkog djelovanja u velikom broju slučajeva pitanje prešutnog zajednog djelovanja koje nije zasnovano na formalnom ugovoru" !!!??? Ovo je fakat skandal. A to kaj država nije dokapitalizirala nego samo Agrokor je onda znak čega?

2. Jadni Agrokor bi zbog toga patio i sve bi to imalo "socijalne posljedice", a omjer sadašnje cijene na burzi i ponude koju bi morao dati je nesrazmjeran.

3. Pazi sad – Ma nisu oni povećali sa 52% na 67% već samo 3,92%!! Jer je UKUPNO Agrokor i RH skočili sa 88 na 91% vlasništva.

U suštini svodi se na to da su ipak djelovali zajednički i da je možemo j…. jer će svako rješenje HANFAe koje kaže drukčije oborit Upravni sud. Jer su Agrokor i RH imali PREŠUTNI dogovor da djeluju zajednički u dokapu. Hvala ti rvacka pravdo.

svi koji pri kupnji dionica nisu uzeli ove 3 cinjenice(plus jos neke tipa lrh slucaj..) u obzir su iskljucivi sami krivci za sto im se desilo -njihova nesposobnost i tvrdoglavost u sprezi s lakomislenoscu i pohlepom-a imali ste sjajne besplatne,strucne postove ovdje na forumu.
pa kad sami odbijate sposobnost i strucnost onda tako i zavrsavate kako sami kazete..
jeste li ikad pomislili da je hanfa ta koja radi mimo slova i duha zakona? tuzba i rjesenje x godina nakon slucaja,na dnu krize…u ime koga i za ciji interes?
nego dokle bi mogla sad realna cijena pasti da se uracuna sve sto se promjenilo od kad je krenula ona sumanuta euforija?
[yawn]

kao što gospodin Linić izmišlja toplu vodu – nove poreze ,
tako oćito i upravni sud izmišlja toplu vodu – daje hanfi da donese novo rješenje .
no ovaj puta nadam se da će hanfa znati s kime ima posla , te će takvima kojima nije jasno
da je 2+2=4 to i dokazati -pismenim rješenjima i dokazima , prezentacijom usmenih dogovora , tvrdnjom svjedoka i neznam još ćime , jer od ustavnog su dobili dvije pljuske koje će dugo peći
i boljeti , te će sada vjerujem biti puno oprezniji , odlučniji ,
ekspeditivniji i uspješniji .

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Dosta je više rasprave, presuda je donesena a vi još o koječemu.

Možda će se za koju godinu o ovome potegnuti pitanje kao u slučaju Sanadera i hobotnice, ali sada je prerano.

Kao što je odvjetniku želja zastupati nekoga u slučaju gdje je velika lova i s kojim će si osigurati lagodan život, tako je ovo bila prilika za suce koja se dobije jednom u životu, i vjerojatno su je zgrabili, znajući u kakvoj državi žive i da na mirovine ne treba previše računati, i oni su samo ljudi.

Vjerojatno bi i ja učinio isto, ako je bilo u igri to.

[wink]

@elijah
Aha a sposobnost je u vidu bake i ostalim tuduma, a HANFA je jedna prčija? BTW kao što sam već napisao to su navodi koje među ostalim Agrokor iznio, a ne presuda suda.

A ovo sa sjajnim besplatnim stručnim postovima… ajde nemoj nas najsmijavati.


Čekaj malo! Pa kakva je sad to fora – u presudi piše da Agrokor, pazi sad –

1.Da su zapravo Agrokor i Vlada djelovali zajednički mada to nikad nije objavljeno jer, pazi sad – "pitanje zajedničkog djelovanja u velikom broju slučajeva pitanje prešutnog zajednog djelovanja koje nije zasnovano na formalnom ugovoru" !!!??? Ovo je fakat skandal. A to kaj država nije dokapitalizirala nego samo Agrokor je onda znak čega?

2. Jadni Agrokor bi zbog toga patio i sve bi to imalo "socijalne posljedice", a omjer sadašnje cijene na burzi i ponude koju bi morao dati je nesrazmjeran.

3. Pazi sad – Ma nisu oni povećali sa 52% na 67% već samo 3,92%!! Jer je UKUPNO Agrokor i RH skočili sa 88 na 91% vlasništva.

U suštini svodi se na to da su ipak djelovali zajednički i da je možemo j…. jer će svako rješenje HANFAe koje kaže drukčije oborit Upravni sud. Jer su Agrokor i RH imali PREŠUTNI dogovor da djeluju zajednički u dokapu. Hvala ti rvacka pravdo.

Ova presuda je takva svinjarija i takav skandal kojom se opasno potkopala pravna država i uvela samovolja pojedinaca i njihovih postupaka kao kriterij za buduča djelovanja !!!

Naime, to famozno van ugovorno prešutno djelovanje ili dogovaranje ispod stola sa dužnosnicima državne institucije koja je provodila predmetnu privatizaciju a koje suci trgovačkog suda sada uvažavaju kao "osnovu" za uvažavane agrokorove tužbe je kazneno djelo koje se zove korupcija!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close