BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Belje i dalje po bidu, pogledaj LKRI i PTKM, obrana samo tako.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@frankie

Možete vi malo pojasniti ili samo lupetate.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

HaoRen, 04.05.2012. u 13:44

Da vidis tuzbu koju je Agrokor uputio Upravnom sudu mozda te i ne bi cudilo.

A sto je u njoj tako posebno ? Pokusavaju se izvuci na najjadniji moguci nacin, a to je nesto u stilu "povreda ravnopravnosti" ili tako nesto. Fulao si odma u pocetku jer je Agrokor poslao prituzbu Ustavnom, a ne Upravnom sudu to je razlika nebo i zemlja.

Upravni sud smao odlučuje je li HANFAino rješenje napisano u skladu sa zakonom, ukoliko je to je to, ukoliko nije Upravni može zatražiti HANFAu da promjeni rješenje tako da bude u skladu sa zakonom..ima brdo mogucnosti zato su i u sud usli samo oni kojima nije problem cekati 2-3godine

...

Agrokor je uputio i ustavnu i upravnu tuzbu i u upravnoj tuzbi se raspravlja o povredama upravnog postupka. Da si vido upravnu tuzbu moda bi znao da li je povreda bilo. A inace volim lupetat pogotovo u ovom slucaju kad sam BELJEM nakrcan preko bale.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Osim praznog lupetanja, a da netko i od vas ovdje uputi pismo Belju (kao što sam i sam) kontra njihovog kreativnog računovodstva….

Naime, U polju Promjene vrijednosti zaliha poluproizvoda i gotovih proizvoda (AOP115) je iznos od
-5,8 mil.

Nadalje, kad se zbroje AOP037 i AOP038 dobije se iznos od cca 324 mil.
U lanjskom prvom kvartalu (skini izvještaj za 1Q 2011) isti zbroj daje iznos od 258,8 mil.
Razlika između ova dva zbroja je puno veća od 5,8 mil. kolko je navedeno u RDG-u.
Naravno, da je samim time i dobit puno veća….

Pa kad se male ruke slože možda i dobimo ispravak….


Osim praznog lupetanja, a da netko i od vas ovdje uputi pismo Belju (kao što sam i sam) kontra njihovog kreativnog računovodstva….

Naime, U polju Promjene vrijednosti zaliha poluproizvoda i gotovih proizvoda (AOP115) je iznos od
-5,8 mil.

Nadalje, kad se zbroje AOP037 i AOP038 dobije se iznos od cca 324 mil.
U lanjskom prvom kvartalu (skini izvještaj za 1Q 2011) isti zbroj daje iznos od 258,8 mil.
Razlika između ova dva zbroja je puno veća od 5,8 mil. kolko je navedeno u RDG-u.
Naravno, da je samim time i dobit puno veća….

Pa kad se male ruke slože možda i dobimo ispravak….

Da negdje se izgubilo 60 mil….hm…

Svi sve znaju…i što ćemo sad?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Cekati… nema druge 🙂


Agrokor je uputio i ustavnu i upravnu tuzbu i u upravnoj tuzbi se raspravlja o povredama upravnog postupka. Da si vido upravnu tuzbu moda bi znao da li je povreda bilo. A inace volim lupetat pogotovo u ovom slucaju kad sam BELJEM nakrcan preko bale.

Ta upravna pogreska vec se jednom dogodila u jednom drugom sporu oko obveze objavljivanja javne ponude.U tom sporu Hanfa je dobila spor kao i sve preostale.U najgorem slucaju,zbog te "proceduralne" pogreske Upravni moze Hanfi naloziti ponavljanje postupka-u tom slucaju izvjestan je ishod(opet isti) samo je pitanje vremena.Vjerovatno nekoliko mjeseci.Nevjerojatno je da su si mogli dopustiti takvu glupost po 2. puta.Meritum nije upitan medjutim..

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Ta upravna pogreska vec se jednom dogodila u jednom drugom sporu oko obveze objavljivanja javne ponude.U tom sporu Hanfa je dobila spor kao i sve preostale.

volio bi da si u pravu. Jel imas mozda taj spis?
posto sam ja zvao hanfu i tamo su mi rekli da ne znaju nista vezano za to i da nemaju nikakvu procjenu sta ce sud reci jer se na takvo sto jos nitko do sad nije zalio. mozda je gospodja bila neupucena.



Ta upravna pogreska vec se jednom dogodila u jednom drugom sporu oko obveze objavljivanja javne ponude.U tom sporu Hanfa je dobila spor kao i sve preostale.

volio bi da si u pravu. Jel imas mozda taj spis?
posto sam ja zvao hanfu i tamo su mi rekli da ne znaju nista vezano za to i da nemaju nikakvu procjenu sta ce sud reci jer se na takvo sto jos nitko do sad nije zalio. mozda je gospodja bila neupucena.

[/quote]
O tome je potpuno besmisleno govoriti.Svrha je napraviti-pomutnju sucu.Drugu ne vidim osim ako matematika nije vise egzaktna znanost…

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


…U najgorem slucaju,zbog te "proceduralne" pogreske Upravni moze Hanfi naloziti ponavljanje postupka-u tom slucaju izvjestan je ishod(opet isti) samo je pitanje vremena.Vjerovatno nekoliko mjeseci.Nevjerojatno je da su si mogli dopustiti takvu glupost po 2. puta.Meritum nije upitan medjutim..

Tocno.Obveza objavljivanja ponude je nastala na zakonu i ona je neupitna,ali je ovo rjesenje HANFE upitno,a trebalo im je cca 4 godine da ga donesu,pa sad ako se ukine pitanje je koliko cemo jos trebat cekat.Daj napisi molim te u kojem drugom Upravnom sporu protiv rjesenja HANFE nisu dostavljeni zapisnici stranci kojoj je nastala obveza.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close