BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

istina, ali često to rade u zadnji čas

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


istina, ali često to rade u zadnji čas

Tko zna, mozda pozure da se rijese prije godisnjih odmora.

Momci,

Nebi bio parti-brejker no….jeste li u tužbi odnosno jeste li podignuli tužbu?

Naime uzmimo pretpostavku da Upravni sud presudi kako je HANFAino rješenje napisano u skladu sa zakonom, mislim da će automatski Ustavni sud ukinuti privremenu suspenziju HANFAinog rješenja i time se "rješi" prižba Agrokora..Naime oni se žale da nije fer da ih sada ljudi mogu tužiti , i dobiti na sudu prije nego je Upravni donio odluku je li rješenje po zakonu ili nije, zato je Ustavni sud ubrzao stvar..

OK dakle to se rješi "pozitivno" za dioničare i HANFAino rješenje ostane na snazi…Idalje u tom slučaju apsolutno nitko ne može natjerati Agrokor da da ponudu i samim time očekivati ikakve burne reakcije na burzi (iako mislim da će biti barem malog skoka ako rješenje bude pozitivno, ako ništa onda zbog ZSEovskih trejdera)..Takvog zakonskog mehanizma da ga se natjera nema , osim privatnih tužbi pokrenutih na TSu.

Jedini kojima je uistinu bitno što će reći Upravni sud smo mi koji smo u procesu tužbe protiv Agrokora..Svi ostali koji su tu samo zato "jer će to skočiti na 300kn kada Upravni sud pozitivno odlući" ili oni koji misle "OK ako netko dobije na sudu i Agrokor mu mora isplatiti dionice, znači da će odmah morati kupiti i od svih na burzi" e vi ste svi u zabludi jer to nije točno.

Stoga ne kužim drukerske napore ekipe na ovoj dionici vezane za odluku Upravnog suda, kada je oan važna jedino nama koji smo u tužbi.

...

Ako US podrzi Hanfu, onda je sve jasno i odluka TS i VTS (ako do njega dode) mora biti u skladu s tim…mislim da ce mnogi shvatiti da je kupnja pa tuzba win situacija….tako da bi dionica mogla naglo gore…moje osobno misljenje… naravno tuzio vec ionako jesam

Stoga ne kužim drukerske napore ekipe na ovoj dionici vezane za odluku Upravnog suda, kada je oan važna jedino nama koji smo u tužbi.

A netko čeka uhvatiti par %, a drugi čekaju rješenje sa Upravnog suda da bi krenuli u tužbu ako se potvrdi rješenje Hanfe, jer tada nema više neizvjesnosti.

Molio bi ovog što prodaje ovih 2000 kom na 85kn da proda po bidu dok sam na njemu il se povlačim pa ćeš jeftinije
razmisli i požuri


Molio bi ovog što prodaje ovih 2000 kom na 85kn da proda po bidu dok sam na njemu il se povlačim pa ćeš jeftinije
razmisli i požuri

Uzalud čekaš on samo plaši, vjerovatno čeka sa drugim nalogom da kupi po 80. [thumbsup]


Molio bi ovog što prodaje ovih 2000 kom na 85kn da proda po bidu dok sam na njemu il se povlačim pa ćeš jeftinije
razmisli i požuri

Pa što ne uzmeš po asku, to će te koštati samo 12 kuna skuplje, pošto vidim tvoj nalog od 12 komada na 84 kune.



Molio bi ovog što prodaje ovih 2000 kom na 85kn da proda po bidu dok sam na njemu il se povlačim pa ćeš jeftinije
razmisli i požuri

Uzalud čekaš on samo plaši, vjerovatno čeka sa drugim nalogom da kupi po 80. [thumbsup]
[/quote]

Možda mu treba poplašit tih 2k komada

Nije bolest sve što boli

Ovdje u nedostatku stvarne kupnje/prodaje, neki izgleda prodaju sami sebi. [thumbsup]

Moram priznati da me malo čudi ponašanje ovoga prodavatelja

Samodol o Belju: Hanfa na Upravnom sudu nije nikad izgubila

Vaš link

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Da vidis tuzbu koju je Agrokor uputio Upravnom sudu mozda te i ne bi cudilo.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close