BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Povecanje profitabilnosti:

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/profitabilnost-povecavaju-proizvodnjom-struje/6766/


"U Belju će se gradnja bioplinskog postrojenja početi u drugoj polovini ove godine. Planirano postrojenje bit će ukupne snage dva megavata, a vrijednost investicije veća je od 50 milijuna kuna"

Ja mislim da postoji realna šansa da Agrokor izgubi sud, šta to mogu izmislit da pobije ono što su sami napisali i postpisali … naravno živimo u HR pa postoji i velika šansa da bude obratno … ali ja sam u BLJE isključivo radi ponude …

Cookie Monster


Ja mislim da postoji realna šansa da Agrokor izgubi sud, šta to mogu izmislit da pobije ono što su sami napisali i postpisali … naravno živimo u HR pa postoji i velika šansa da bude obratno … ali ja sam u BLJE isključivo radi ponude …

Ako ce biti sve po slovu zakona Agrokor bi morao izgubiti…ja sam usao u Belje iz drugih razloga ali naravno da je 300+ dobra cijena za prodaju…


Povecanje profitabilnosti:

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/profitabilnost-povecavaju-proizvodnjom-struje/6766/


"U Belju će se gradnja bioplinskog postrojenja početi u drugoj polovini ove godine. Planirano postrojenje bit će ukupne snage dva megavata, a vrijednost investicije veća je od 50 milijuna kuna"

nije puno al veseli covjeka. neka gruba racunica se tu brzo napravi. ako su to 2MW onda ako bi to koristili u svom pogonu da ustede ono sta placaju hep-u a ostatak kad ne trose prodavali hepu onda bi to cca u grubo bilo rang 40 000kn po danu zarada/usteda. sta ce reci na godisnjem nivou rang 15 mil kn. odnosno povratis investiciju za 3.5 g plus jos vjerovatno stedis na sanaciji otpada ali imas i troskove osoblja koje oko toga brine itd.
znaci i nakon povrata investicije da ti ostaje cistih 15mil kn dobiti samo na to nije lose.
trenutno je p/e izmedju 7 i 8 sta je super. samo sa ovom novom investicijom bi bio 6.5 sta je fantazija. ako ovako nastave a za ocekivati je da se dobit i poveca za jos bolje fundamente. kad se jos zbroji mogucnost dobivanja tuzbe meni bas nije jasno kolku to malo hrabrost moras imat da ne kupis ovu dionicu. izgubit na ovim cjenama nemozes. u slucaju komplikacija na sudu mozes dozivit razocarenje al gubitak novaca na ovim cjenama puno teze.

Osobno sam neutralan prema ovom preuzimanju.
Međutim, ovu vijest o Agrokorovoj obvezi su prenijeli i strani mediji…bloomberg itd…
Sad kolka je snaga Tode, situacija u kojoj jesmo glede monitoringa….
Ne znam, ali činjenica je da postoji već određen broj tužbi malih dioničara…



Povecanje profitabilnosti:

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/profitabilnost-povecavaju-proizvodnjom-struje/6766/


"U Belju će se gradnja bioplinskog postrojenja početi u drugoj polovini ove godine. Planirano postrojenje bit će ukupne snage dva megavata, a vrijednost investicije veća je od 50 milijuna kuna"

nije puno al veseli covjeka. …

[/quote]

Mislim da im je to samo prva probna. Biti ce sigurno u Belju najvise toga od ovih spomenutih 30 megavata. (Vupik i Vinkovci su ipak puno manji)

To je dugorocno fantasticna stvar za Belje.


To je dugorocno fantasticna stvar za Belje.

je ako ce lova ici u proracun belja. kolko je bilo govora to je dio novog unita u agorokoru (neki agrokor energetika ili tako nesto). Bilo bi zanimljivo cuti ako ce ko ici na skupstinu (ja bi da mi je blize i da sam u hr tada) da pita kome ce ici lova od toga.


Osobno sam neutralan prema ovom preuzimanju.
Međutim, ovu vijest o Agrokorovoj obvezi su prenijeli i strani mediji…bloomberg itd…
Sad kolka je snaga Tode, situacija u kojoj jesmo glede monitoringa….
Ne znam, ali činjenica je da postoji već određen broj tužbi malih dioničara…

Mislim da to što je vijest bila na Bloombergu, i to što smo mi pod monitoringom u ovom slučaju nema nekog značaja…čisto zbog licemjerja adiministracije i politike u EU. Naime, da je umjesto Agrokora neka EU kompanija, onda bi to bila druga priča, ovako je to "unutarnja" stvar pravosuđa i same "države", jer EU elite ovime ništa ne dobivaju ili gube (možda jedino posredno EBRD kao dioničar Agrokora).

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Netko izgleda želi spustit cijenu…
Na 86,23 je skrivena 75-a, te je sad on stavio nalog 225 komada na istu cijenu kako bi izgledalo kao skrivena 300-a

A tko to želi?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


A tko to želi?

Onaj koji želi skupiti još, makar, imao je prilike uzeti svih 120000 komada od AG-a, tak da…
🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Samo jedna stvar glede te Odluke suda koja se ceka.

U zadnjem rjesenju pise da se odluka Visokog upravnog suda mora donijeti u roku od 6 mjeseci, sto znaci da je moguce da odluka dodje i prije. (ma kakva ona bila)

New Report

Close