BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel ja to dobro vidim, ili su kratkoročne obveze narasle za skoro dvostruko? Kaj je to?

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Belje minus 92 mil. Vupik plus 57 mil.
A beljski radnici idu u Vupik raditi, i ne samo tamo.

a dobro, minus je minus.

A sto mislite odakle Agrokoru toliki prihodi i dobit. Firma koja nist ne radi neg pretace iz svojih proizvodnih firmi na svoje racune. Kreativno knjigovodstvo koje omogucava da vecinski vlasnik zgrce paru a malim dionicarima neda nista.

Nije bolest sve što boli

mislim da bi sada mali dioničari belja trebli tužiti upravu zbog netransparentnog izvještaja, koji ne podrazumjeva rezervaciju za naloženo preuzimanje

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Sportri

Kako ide sa vansudskom nagodbom??? Dokle ste stigli??? Koliko nudi Todoric u nagodbi?

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


mislim da bi sada mali dioničari belja trebli tužiti upravu zbog netransparentnog izvještaja, koji ne podrazumjeva rezervaciju za naloženo preuzimanje

O cemu ti? Netreba BLJE staviti to u rezervacije nego Agrokor (ako uopce treba) jer nije BLJE u obavezi preuzimanja nego Agrokor . Bilo je price o tome da Agrokor taj iznos mora staviti u rezervacije no ova situacija s Ustavnim sudom je to malo zakomplicirala IMHO, mislim da ce plavi to najbolje znati objasniti.

...

Kod prodaje i kupnje stvar uvijek funkcionira ovako….ako nešto prodaješ…ovisi koliko ti gori pod petama..Ako ti jako gori..prodaćeš jako jeftino…a onaj koji kupuje će te ucjenjivati i uvjeravti te da to što prodaješ ne vrijedi ništa,… E sad vi vidite koliko vam gori pod petama i koliko ćete jeftino dati nešto što nekome vrijedi trenutno jako malo…Dok nekom ne smrkne…drugom ne svane,…..

Gledajući samo poslovanje tvrtke bez financijskih prihoda / rashoda, tvrtka bi imala 50 milijuna dobiti iz poslovanja.
Što je tako velika stavka u financijskim rashodima ( 150 milijuna ), koja je i generirala gubitak pitanje je ali se vjerojatno radi o obvezama društva prema Agrokor d.d ( što se vidi u bilanci pod obveze prema povezanim poduzećima ).

Izvještaj je po mom mišljenju čisto kreativno računovodstvo, očito skrojen po mjeri da se skupi još dionica po ovim ili nižim cijenama.

Obvezu oko ponude je morao knjižiti Agrokor, a ne Belje, ali kako je rješenje Hanfe privremeno van snage, očito te obveze za sada nema.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mali dioničari imaju 1/3 belja,…kako se pravi panika i jeftino kupuje ostatak dionica koje drže mali dioničari,…..ruši cijena, prikazuju gubitci u poslovanju, ma klasična navlakuša….školski promjer…ma prodajite samo…ma ne za 50 kuna….za 25 ….samo dajte sve đabe….poklonite sve…..Tržište je ponuda i potražnja…ako ti ja neću prodati nešto za xxxx kuna…klinac ćeš ti kupiti!!!!!.. Svaki dan navuku nekoga …uspaniči se i daj šta daš…a kako će jednog dana žaliti,..a neko će zadovoljno trljati ruke…Pa nije isto dati 800miliuna ili 500 milijuna ili manje recimo…. strpljen….spašen……!!!!!!

Paniku…samo napraviti paniku……..skupljaju oni lagano malo po malo…..strpljen spašen…pa dajte im đabe….poklonite sve…nemaju dosta…!!!!!!!.

ko da belje već nije znalo izbaciti onakve minuščine, pa nije im ovo prvi put, pa pogledajte im odnos aktive i kapitala, oni ne mogu servisirati dug. ne znam šta se svi čudite, za mene očekivano izvješće.
Vupik je bajka za ovo.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

@Plavi

Mislim da postoje dvije stavke koje su malo cudnije od ovih 150Mil KN za koje se otprilike zna sto jesu.

Troskovi sirovina i materijala, AOP 117
926401138 kn kumulativno a zadnji kvartal 352111011 kn. Ako pretpostavimo da je u zadnjem kvartalu povecana nabava repromaterijala za predstojecu sjetvu to jos mozemo prozvakat. Ali kad uzmemo u obzir da Belje ima vlastitu poljoprivrednu proizvodnju, a ima i vlastitu preradu svojih poljoprivrednih inputa tj. dodaje im vrijednost onda ova kumulativna cifra izgleda pomalo bizarno.

Troškovi prodane robe, AOP 118
Cifra se u odnosu na proslu godinu udvostrucila. A za 4q iznosi 40% od cijele godine.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close