BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…pa za razliku od onih krezubih seljaka koji imaju ili nemaju dvije kravice,
i koji su svoje potpore potrošili na skupe traktore i privatne aute,
Agrokor je nešto i napravio i uložio u tu istu firmu preko dvije milijarde kuna…

barem imaju auto, da su uložili u proizvodnju bili bi u debelim minusima … seljaka u HR se iskorištava i radi budalom do maximuma, … uvijeti i mogućnosti za planiranja u EU i HR su vrlo različiti … Todorić diktira cijenu svega i tako uništava hrvatsko selo … tko god misli da je Todorić sposopban poduzetnik vara se, on se obogoatio na kriminalnoj pretvorbi a kasnije uz pomoć kriminalaca u vladi došo do još većeg carstva, .. pogotovo mi se povraća na njegove reklame kupujmo hrvatsko ….. postoji puno materijala za progon a u najmanju ruku temeljito češljanje slučajeva di je on upleten ali za to ne postoji politička volja .. npr. Đakovština, Kamensko, monopol itd itd

Cookie Monster



Kod istiskivanja dioničara PIKa po cijeni od 14 lipa po dionici se poziva na zakon ali u slučaju obveze za preuzimanje belja taj isti zakon ne valja …također, velikodušno provodi akvizicije u inozemstvu dok je doma jedan od največih generatora nelikvidnosti sa dugom od milijardu za Pdv i dobavljačima.

Eto vam sada EU, da smo se opredjelili za samostalnost i suverenost, kad-tad bi, njemu i onima koji su mu pogodovali u otimačini narodne, tj državne imovine za cijelu jednu kunu, sve došlo na naplatu sa kamatama a sada se možemo batje jer u EU se štiti kapital bez obzira na porjeklo.


….a da li vam je poznat primjer iz EU da je firma kupljena za 1 Eur te je ista godinama bila na sisi Europskog proracuna kroz vid subvencija.Dakle govorimo o firmi koja je do 2005 loše poslovala i imala velike dugove a godinama je dobivala tzv.poticaje od Hrvatske države.

Evo vam primjera:

Listu sto tvrtki koje su tijekom 2005. i 2006. godine dobile najviše novca od Ministarstva poljopriverede uspio je svojedobrno dobiti Business.hr. I tada je lista dobitnika poticaja u Ministarstvu poljoprivrede bila tajna, ali je ipak procurila i pokazalo se da su među najvećim korisnicima 2005. i 2006. godine bile i najmanje četiri Agrokorove tvrtke, koje su dobile oko 150 milijuna kuna. 2005. i 2006. najviše su dobile Agrokorove firme Belje, Vupik, PP Orahovica, Kutjevo, Agromeđimurje i IPK Mliječna farma Holstein. Agrokor je samo preko Belja tijekom 2005. i 2006. dobio gotovo 110 milijuna kuna.[/u Inace je to bila (zamislite)STROGO CUVANA TAJNA)

p.s.
…osobno ne znam za taj primjer u niti jednoj zemlji EU,ne racunajuci post komunisticke zemlje.

Todoric je kupio Belje od(naših) državnih novaca.
[/quote]

I zaposlio tisuće ljudi . Đržava to nebi nikad napravila .

Todoric je samo "nus pojava" Hrvatske privatizacije.
Kao šta sam jucer napisao -DAJ POPE RUKU….

@Saladin

BAKICAAA, 07.02.2012. u 12:03
…barem imaju auto,

…evo tebi je to logika…daš seljaku novce i on to krivo usmjeri i upropasti,a Todoriću i on napravi svjetsku farmu…

…ja ne kažem da su seljaci za sve krivi,ali činjenica jest da proizvodnja na selu više nije romantika,već treba mnogo znanja,bolje organizacije,praćenja tržišta,a ne zasiješ monokulturu i čekaš…

…gdje je povrtlarstvo,voćarstvo,mi znamo samo pšenicu posadit…

stvarno mi nije jasno kakve veze ima sta je on napravio od belja sa svojom zakonskom obvezom.
od belja je napravio super firmu. kako je dosao do nje i pod kojim uvjetima i dali bi netko bolje ili losije od toga to nemozemo znati. gledajuci ostale slucajeve privatizacije nema bas puno tih koji su uspjeli podici poduzeca u stecaju u ovakvog bjelog labuda.
ali kakve to vrazje veze ima sa obvezom davanja ponude???

I zaposlio tisuće ljudi . Đržava to nebi nikad napravila .

Kaj god, upravo državne tvrtke kupuju socijalni mir sa radnim mjestima a bilo bi zanimljivo usporediti koliko radnika su zapošljavale tvrtke prije i nakon što su poklonjene likovima poput todorića

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

…ima,ima gosn Dunlop…zakaj bi se čovjek moral isprsit sa 800 miliona kuna ( za 250 tisuća posla Dalekovod se odmah hvali na zse ) i da to da nama malim dioničarima koji ni luk jeli ni luk mirisali,i onda bi mi te iste pare slistili na gluposti tipa bunda,zlato,auti…

…ovako će to Toda upotrijebiti za podignut još koju farmu ili vinograd,pa će biti korist za svih…

…a sve zbog jednog papira sa Skupštine dioničara…( ah ti pravnici ) [smiley]

samby @
Pa naravno,treba oploditi poklonjeno carstvo.Sutra ga je lakse kapitalizirati.
Samo budale poput Kutle,Gucica…..upropaste vec uhodani business

Npr
.Svi su "Oni" dobili po jednog KONJA.Ekipa(Gucić,Kutle itd) ga je odmah dala u klaonicu i prodala meso ispod cijene a Toda ga je dao na parenje i to je još naplatio od gazde koji ima kobilu [lol] jer je njegov Konj sa dugogodišnjom tradicijom.


Ustavni sud je neovisna i nepristrana institucija koja donosi odluke prema zakonima RH i zato takvu odluku treba smatrati ispravnom.

Ako vam neka odluka nije po volji ili je u korist Agrokora ili bilo koje druge velike kompanije, ne znaci automatski da je nepravedna.

Aha. Ja sam James Bond, ti si Tarzanova Jane, a mi ne živimo u Hrvatskoj. Ovako bih ja rekao: ova odluka nije loša samo u pogledu da se nešto događa, ali ja mislim da je to odugovlačenje stvari. No, vidjet ćemo. Za samu procjenu da bi nekom poduzeću veličine Agrokova mogla nastati neprocjenjiva šteta je potrebno mjeseci i mjeseci rada na izradu elaborata procjene stanja poduzeća. To Ustavni sud ne može napraviti, jer mu to nije ni struka ni obveza, niti ti ljudi imaju znanja za to. To je samo bacanje pijeska u oči. A i neozbiljno, ako mene pitate. To je na razini bacike s placa koja čuje cifru 800 milijuna kuna i onda joj se pomanta u glavu. Uostalom, taj isti Agrokor je spreman koliko platiti za Mercator? Više ili manje od 800 mln? Znači, novaca ima. Šteta? Znači, Ustavni sud je ovdje procijenio da je ulaganje u Belje štetno i ima nepopravljive posljedice. Belje je smeće od firme, Mercator je bajna prilika. Sve se to da isčitati iz Rješenja. Istovremeno, šteta vlasnika (!!!) je rangirana ovdje ispod šteta koje trpi Agrokor. Javni interes? Volio bih obrazloženje takvog javnog interesa.


zakaj bi se čovjek moral isprsit sa 800 miliona kuna

pa zbog jedne tebi ocito male cinjenice da tako zakon kaze.



zakaj bi se čovjek moral isprsit sa 800 miliona kuna

pa zbog jedne tebi ocito male cinjenice da tako zakon kaze.
[/quote]
…ajd Dunlop,molim te,kladim se u svoju oklagiju da ti te tužbe nisi ni vidio,a kamo li je poslao… [smiley]



…pa za razliku od onih krezubih seljaka koji imaju ili nemaju dvije kravice,
i koji su svoje potpore potrošili na skupe traktore i privatne aute,
Agrokor je nešto i napravio i uložio u tu istu firmu preko dvije milijarde kuna…

barem imaju auto, da su uložili u proizvodnju bili bi u debelim minusima … seljaka u HR se iskorištava i radi budalom do maximuma, … uvijeti i mogućnosti za planiranja u EU i HR su vrlo različiti … Todorić diktira cijenu svega i tako uništava hrvatsko selo … tko god misli da je Todorić sposopban poduzetnik vara se, on se obogoatio na kriminalnoj pretvorbi a kasnije uz pomoć kriminalaca u vladi došo do još većeg carstva, .. pogotovo mi se povraća na njegove reklame kupujmo hrvatsko ….. postoji puno materijala za progon a u najmanju ruku temeljito češljanje slučajeva di je on upleten ali za to ne postoji politička volja .. npr. Đakovština, Kamensko, monopol itd itd
[/quote]

Jel se sjeća tko famozne sojare, davno je to bilo [undecid]

New Report

Close