BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stvarno mislite da se sad to može poništiti tek tako?

ma jasno. kad god nazovem hanfu sa nekom novom idejom kako bi se agrokor mogao izvuci (jer svako malo mi netko dodje s nekom smjesnu idejom al ja ipak nazovem cisto da mi srce bude na mjestu. tipa prodat ce dio i doci na razinu od prije dokapitalazicije i tako se rjesit obveze itd. itd.) sasjeku me u korjenu. po njima je sve cisto da cistije ne moze biti. sta je jos naravno potvrdio i TS i VTS. Te presude isto tako pobijaju argumente "bojazljivih" da ce netko nekog tu potkupiti.
valjda bi se takve stvari onda vec koristile prije TS-a i VTS-a dok je stvar bila prilicno nepoznata i mogla se puno lakse gurnuti pod tepih nego sad kad je pod svjetlom cjelokupne javnosti.

presude i odluke su donesene na zakonskon podlozi i vrlo detaljno objasnjene. volio bih vidjeti koji bi to sudac i sa kojim obrazlozenjem to uspio ponistiti i a kamoli da se sad retroaktivno donese zakon koji bi isao na stetu dionicara. to bi bio cisti kriminal. mislim da je to moguce samo u masti.

iako smo na svasta navikli u nasoj drzavi neke stvari mislim da ipak idu naprijed.
da se ovdje desi nesto cudno ja sam prvi u redu kod onog Vandorena da im svima zapaprim. Nema te sile koja bi me zaustavila da istjeram pravdu.


Ne može. Nije ovo Amerika, ovo je Hrvatska. Kod nema ujednačene sudske prakse. U istom slučaju dva sudca sasvim legalno mogu donijeti dijametralno suprotne presude.

nebi se bas slozio. sudske prakse ima i volio bih vidjeti da pokazes u kojim primjerima to nije ujednacena. kolko sam se ja raspitao sudska praksa je i kod nas vrlo znacajan faktor.
to da ce jednom presudom automatski i ostale biti rjesene to nije istina ali da se jednom presudom mogu puno lakse dobiti i ostale to je fakat.
samo kad jedan od tih sudaca presjece i napise presudu to ce i ostalima biti nit vodilja. zato je i dobro sta nas je relativno puno tako da ce netko presudit skoro sigurno u prvih 6mj. do godinu dana.



Ne može. Nije ovo Amerika, ovo je Hrvatska. Kod nema ujednačene sudske prakse. U istom slučaju dva sudca sasvim legalno mogu donijeti dijametralno suprotne presude.

nebi se bas slozio. sudske prakse ima i volio bih vidjeti da pokazes u kojim primjerima to nije ujednacena. kolko sam se ja raspitao sudska praksa je i kod nas vrlo znacajan faktor.
to da ce jednom presudom automatski i ostale biti rjesene to nije istina ali da se jednom presudom mogu puno lakse dobiti i ostale to je fakat.
[/quote]

Mogu li se dobiti puno lakše, nešto lakše a možda i donekle lakše. Toliko o sudskoj praksi. Naravno da je ona nešto korisnija od papira kojime možeš obrisati dupe, samo je pitanje koliko je korisnija.

Agrokor se htjeo odreći 15% svojih dionica Belja koje su platili 270 mil. kuna, samo da ne bi morao dati još 100mil. eura kako bi postali 100%-ni vlasnici.
Dakle spremni su baciti 270 miliona u ništa, samo da ne daju još 800 miliona za nešta.

Ovdje ostaje samo faktor rizika koruptivnog karaktera, mislim da je ostalo sve čisto, pa tko bi u ovoj državi išao lažnim optužbama protiv Agrokora, ne ide se ni s istinitim podacima.




Ukoliko i jedan dioničar podnese tužbu protiv Agrokora i dobije ju da li to znači da će automatski i ostali dioničari biti isplaćeni?

Ne. Ali moguca presuda se moze koristiti kao presedan.
[/quote]
Ne može. Nije ovo Amerika, ovo je Hrvatska. Kod nema ujednačene sudske prakse. U istom slučaju dva sudca sasvim legalno mogu donijeti dijametralno suprotne presude.
[/quote]

To je tocno ali to olaksava zalbu, a i Ustav veli da bi pred zakonom svi morali biti jednaki, Pa se pozivanjem na drugu pozitivno rjesenu tuzbu i ustav lakse pobija negativna presuda.

Nije bolest sve što boli

Može li kakav tehnički osvrt na Belje?
Thx.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Belje: Zaposlit ćemo velik broj ljudi
Objavljeno: 28.1.2012

 “Poslovna strategija i vizija Belja vrlo je ambiciozna pa će u sljedećem razdoblju podići najmodernije europske industrije na ovim prostorima i zaposliti velik broj novih djelatnika”, odgovaraju iz beljske Uprave.

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=4&ID_VIJESTI=155848

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Dobio sam danas obavijest od odvjetnika koji vodi moju tužbu da će vjerojatno ići vansudska nagodba.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

To je Agrokoru najjeftinija opcija, naravno ako ponudi pristojnu cijenu otkupa, nebi to bilo uopce lose.

@sportri
Kad si podnio tuzbu??? Je li nagodba zelja tvog odvjetnika ili istinska ponuda od Agrokora. Prema mojim saznanjima odvjetnicki ured Porobija jos nikome nije ponudio nagodbu,a vjerujem da razmisljaju o nagodbi onda ne bi isli ni sa sa Ustavnom tuzbom niti prigovarali na podnesene tuzbe vec jer to samo povecava trosak onome tko izgubi. A s obzirom na nagodbu trosak bi bio ocito Agrokorov jer ako idu na nagodbu znaci de facto da priznaju tuzbeni zahtjev tako da mi ta tvoja prica uopce ne drzi vodu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


To je Agrokoru najjeftinija opcija, naravno ako ponudi pristojnu cijenu otkupa, nebi to bilo uopce lose.

Da, to mu je jako jeftina opcija. Pogotovo kad suprostavljena strana podijeli novce bliskoj rodbini pa oni ponovo dignu tužbu.


@sportri

Pošto vidim da, sudeći po tvojim postovima, navijaš za rast cijene Belja, molio bih te da kažeš onda koji je to odvjetnik i sve relevantne informacije.

Ako ti uistinu ide nagodba, mora da je tvoj odvjetnik presretan tvojim postom na ovom forumu.

U svakom slučaju pokušaj ili biti manje proziran ili manje blentav.

p.s. i naravno NHF.

Sporti već duže čeka taj bingo na Belju, samo on nikako da dođe

New Report

Close