BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slazem se, nazalost uvijek moze nize, osobno mi je sad svejedno, tuzba je poslana, i sad se ceka presuda


baš me zanima ko mi je za ovaj post dao jedinicu 🙂 i zašto


Ulazak u EU dioničarima Belja je ko bingo na lotu
evo i zašto 🙂 🙂 🙂
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BE9244E5-1988-434E-82BF-D9964A1B5203

[/quote]

Možda zato što "kupnjom" Belja od države nije dobio i zemlju u vlasništvo nego koncesiju od 20 godina na istu.

E, pa nisam ja kriv što neki nisu upoznati da je Belje velikim dijelom u vlasništvu parcela koje obrađuje.
Ali vjerojatnije je da su upoznati nego se prave grbavi i kupovali bi još neko vrijeme recimo po 30 kuna.



baš me zanima ko mi je za ovaj post dao jedinicu 🙂 i zašto


Ulazak u EU dioničarima Belja je ko bingo na lotu
evo i zašto 🙂 🙂 🙂
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BE9244E5-1988-434E-82BF-D9964A1B5203

[/quote]

Možda zato što "kupnjom" Belja od države nije dobio i zemlju u vlasništvo nego koncesiju od 20 godina na istu.
[/quote]

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


E, pa nisam ja kriv što neki nisu upoznati da je Belje velikim dijelom u vlasništvu parcela koje obrađuje.
Ali vjerojatnije je da su upoznati nego se prave grbavi i kupovali bi još neko vrijeme recimo po 30 kuna.

kolega, bilo je rasprava o tome. ljudi koji su tamo blizi uz belje kazu da je to samo najam. takav je dojam nekako ostao mada niko nikad crno na bijelo nije nista pokazao.
jel ti imas neke nove detalje?
bilo bi ljepo kad bi to bilo u vlasnistvu belja

Momci, a da pogledate FIe?

1. Zemljište 469.702.569kn
2. Građevinski objekti 767.813.655kn

Nekako mi se to ćini mali iznos s obzirom na kolićinu zemlje koju BLJE koristi, stoga je vjerojatnija opcija da ju ima samo na korištenje. Na stranicama belja pod “poljoprivreda” kažu kako obrađuju 20 000ha, s ovim iznosom od 470milja kn dugotrajne imovine u zemljištima to bi bilo manje od 2.4kn/kvadrat dakle 99.9% to zemljište samo koriste

...

Pitanje je koliko je vlasnik Belje, a koliko pod koncesijom, ako je vjerovati novinarima, ima tu i vlasništva, ali treba uzeti sa zadrškom:

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/sarani-somovi-i-dioba-fotelja/part/3

"Todorić je, usput rečeno, vlasnik, otprilike, četvrtine ukupnog zemljišta Baranje, njega u ovom kraju svi cijene i uvažavaju jer, otkako je on preuzeo “Belje” "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

S wikipedije, površina osječko-baranjske županiej bila bi 4.152 km² , ako se ne varam 20 000ha je oko 200km² …

Uostlaom koga zanima može se na internetu vidjeti tko je upisan u koju česticu, a kao pomoć pri pronalasku broja čestice i ostalih info koristite

http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web/

...

Od 06.12.2011 do danas protrgovano je 69 878 kom po prosjecnoj cijeni od 86,96 HRK.

U zadnjih mjesec dana vecina trgovine provedena je jako blizu dnevnog prosjeka. Cini se da je sadasnja razina i kupcima i prodavacima primamljiva. Za sad.

Posjedujem BLJE-R-A. Nije nagovor na kupnju/prodaju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Da nije prodaje sa strane Audio-a bili bi na nekoj drugoj stepenici.


Da nije prodaje sa strane Audio-a bili bi na nekoj drugoj stepenici.

al ipak je malo veci gust bit u ovakvoj dionici nego u nekakvoj ingri i slicnima [smiley]

kad vidim sta se tamo desava i kakva je situacija na svim drugim gradjevinarima, brodarim i dr. ova dionica je prilicno dobro utociste.



Da nije prodaje sa strane Audio-a bili bi na nekoj drugoj stepenici.

al ipak je malo veci gust bit u ovakvoj dionici nego u nekakvoj ingri i slicnima [smiley]

kad vidim sta se tamo desava i kakva je situacija na svim drugim gradjevinarima, brodarim i dr. ova dionica je prilicno dobro utociste.
[/quote]
Nazalost da, ovo je trenutno jedino sto nas moze izvuci iz ove ZSE bare, dobro postoji jos par potencialno jakih dionica….

Baš me čudi kako novi broj Forbsa nije ni spomenuo neobjavljenu ponudu za preuzimanje Belja

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

New Report

Close