BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Joj kak volim kad skeptici pišu što se "podrazumjeva" , a ne informiraju se

1. Niti jedan spor koji je pokrenut pred TSom 99.9% neće završiti do 9mj 2012.
2. U 9mj 2012 dolazi do zastare za ovaj spor
3. Ako netko i dobije presudu poslje npr 9mj 2012 moze to objaviti gdje god hoce jer nitko vise nema pravo na tuzbu posto je nastala zastara (ne racuna se za nas koji smo vec pokrenuli tuzbu samo za nove postupke).

ajde dosta vise s tim sudoima

Tužbe predane 2011. moguće da budu gotove do 9.2012 barem prvostupanjske.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mene jedino zanima što se dešava sa svim dioničarima koji ne podnesu tužbu u slučaju da dioničari koji podnesu tužbu dobiju svoja potraživanja ad Agrokora bilo mirnim ili sudskim putem.
Govori se o roku zastare 9-ti mjesec 2012, ali kakve to ima veze za Hanfinom odredbom, pa zar Hanfa neće i dalje tražiti da Agrokor ispuni svoju obvezu i ako Agrokor izgubi na svim sudskim instancama što onda???????

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Oni koji ne tuže i čekaju rasplet priće mogu se nadati da ako Agrokor izgubi na upravnom sudu (to cemo znati za cca 3godine) da će onda on dati ponudu za preuzimanje (tako su najavili) i od njih odkupiti dionice BLJEa po 305,xx kn (nikakve kamate nece dobiti) .napomena da nitko nemoze natjerati agrokor daponudu i podnese makar mu upravni sud odbio zalbu..u meduvremenu ako cijena na burzi poraste na preko 305,xxkn mogu te dionice komotno prodati na burzi i ne cekati ponudu (mogu prodati i ranije po nizoj cijeni naravno)…To hoće li oni koji tuže dobiti išta od Agrokora ili neće nikako ne utjeće na sudbinu ovih koji ne tuze.

Oni koji tuze i dobiju dobit ce 305,xxkn po dionici + kamate (12% godisnje) + povrat sudskih troskova

Oni koji tuze i izgube placaju Agrokoru sudske troškove i dijele sudbinu ovih prvo opisanih.

Oni koji tuze svoje dionice nesmiju prodavati dok spor traje makar cijena istih tokom spora otisla na 500kn (mogu i tada no tada gube spor jel i plačaju troškove agrokoru 😀 )…

...

Oni koji tuze svoje dionice nesmiju prodavati dok spor traje makar cijena istih tokom spora otisla na 500kn (mogu i tada no tada gube spor jel i plačaju troškove agrokoru 😀 )…

Pa uvijek se može povući tužba.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Pa da upravo to…dakle povuces tuzbu i platis agrokoru sudske troskove do tog trenutka (ekvivalent gubljenja spora u smislu plačanja)..mozda sam se nejasno izrazio al eto sad je i to razjasnjeno 😀

...


Oni koji ne tuže i čekaju rasplet priće mogu se nadati da ako Agrokor izgubi na upravnom sudu (to cemo znati za cca 3godine) da će onda on dati ponudu za preuzimanje (tako su najavili) i od njih odkupiti dionice BLJEa po 305,xx kn (nikakve kamate nece dobiti) .

Ponuda za preuzimanje će biti po najmanje 338,24 kuna (za period 13.12. 2007.- 12.03.2008).

To što su neki išlo na tužbu računajući cijenu po starom zakonu to je njihov izbor. Ja Todi neću oprostiti dodatnih 33 kune a za kamate još ću vidjet. Iz Zakona o preuzimanju dioničkih društava iz 2007 godine se jasno kaže u čl.61 st.2 da osobe kojima je obveza o preuzimanju dioničkih društava nastala po starim zakonima a obvezu nisu ispunili da ju u nastavku moraju obaviti u skladu sa ovim Zakonom tj. iz 2007.

Pa ne idu valjda Agrokoru svi sudski troškovi valjda ide nešto i sudu 🙂
btw… koliki su cca sudski troškovi u ovakvoj parnici???
obzirom da u ugovoru sa odvjetnikom piše samo da sam dužan platiti određeni postotak u vidu nagrade za dobiven slučaj


Pa da upravo to…dakle povuces tuzbu i platis agrokoru sudske troskove do tog trenutka (ekvivalent gubljenja spora u smislu plačanja)..mozda sam se nejasno izrazio al eto sad je i to razjasnjeno 😀

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

biti će zanimljivo ukoliko mi koji tužimo dobijemo parnicu a cijena na burzi u tom trenutku još uvijek bude ispod 100 kuna

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

umrla tema…..

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


umrla tema…..

pssst kolega. nemojte o tuzbama. ekipa raspravlja o poslovanju belja pa da im ne zatrpamo temu.

…Ponuda za preuzimanje će biti po najmanje 338,24 kuna (za period 13.12. 2007.- 12.03.2008)….

Kako to da se gleda cijena za period od 13.12.2007.-12.3.2008. ako je obveza nastupila prema rjesenju HANFE 12.09.2007? Pa valjda se gleda prosjek 3 mjeseca prije nego je obveza nastala jer kako bi inace ispunili obveza ako se gleda neka buduca cijena koju u tom trenutku nije poznata.Kako onda objavit ponudu???

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


…Ponuda za preuzimanje će biti po najmanje 338,24 kuna (za period 13.12. 2007.- 12.03.2008)….

Kako to da se gleda cijena za period od 13.12.2007.-12.3.2008. ako je obveza nastupila prema rjesenju HANFE 12.09.2007? Pa valjda se gleda prosjek 3 mjeseca prije nego je obveza nastala jer kako bi inace ispunili obveza ako se gleda neka buduca cijena koju u tom trenutku nije poznata.Kako onda objavit ponudu???
[/quote]

Pročitaj do kraja što sam napisao, a tada uzmi zakon o preuzimanju dioničkih društava iz 2007 godine NN 109/07 Vaš link te najprije pročitaj čl. 61. st.2 (prijelazne i završne odredbe)te čl.16 i st.6 (cijena u ponudi za preuzimanje).

I da se ispravim cijena je 4 lipe više nego što sam naveo u prijašnjem postu, 338,28 kuna. Sada čekam potvrdu o cijeni u navedenom periodu od Zagrebačke burze. Mislim da sam dobro izračunao, vidjet ću kada dobijem potvrdu.

New Report

Close