BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo i Agrokora gdje mu je mjesto

Vaš link

Molim Baaakkkiccuu i ostale skeptike da pogledaju na ovom linku desnu strau tabele pod "napomene"

...

„Zastupamo određen kontigent malih dioničara Belja, a svaki dan javljaju se novi. S nama je kontaktiralo stotinjak dioničara, a očekujem da bi se broj mogao popeti na nekoliko stotina. Valja naglasiti kako procesi još nisu pokrenuti, nego su u pripremi, odnosno tužbe još nisu podnesene nadležnom Trgovačkom sudu“, kazao je Puljić za Business.hr. „To ne znači da čekamo završetak pravnog sporenja Agrokora na Upravnom i Ustavnom sudu jer ni jedna ni druga Agrokorova tužba ne odgađa izvršenje Hanfina rješenja. Prema mome mišljenju, Hanfino rješenje posve je utemeljeno na pozitivnim zakonskim propisima i postoje male šanse da bi Agrokor uspio s ustavnom i upravnom tužbom. S obzirom na navedeno, postoje objektivne šanse za uspjeh malih dioničara u idućim postupcima“, optimističan je Puljić.

http://www.business.hr/kompanije/belje-i-dalekovod-lani-jedini-ostali-bez-ponude-za-preuzimanje-107301

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Iako nisam skroz optimista za ponudu za preuzimanje od strane Agrokora, ipak mi je pocetak godine malo dao razloga za optimizam, a to je ponuda za preuzimanje Slavonijatekstila.
Dugo je trajalo, ali su na kraju ipak odlucili dati ponudu. Zasto?
Mozda se odgovor krije u odlukama skupstine, tocka 9 i 10, a mozda su moje pretpostavke totalno krive.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/JydXibwFAvo4UShhw50mkg==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ntO6EHhgIPAyQrqEAP6OmQ==.doc
http://zse.hr/default.aspx?id=38806
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/AXSKcJxqsdwWwRadmMcnzQ==.pdf

Mozda mozemo i na Belju ocekivati slican scenarij, pa makar morali pricekati par godina.

obzirom da je moja parnica teška cca milijun kuna nisam bio škrt i dodatno (nakon podnesene tužbe) platiti cca 500 kuna pravne savjete.
dakle ono što bi moglo zanimati dioničare koji misle proči bez tužbe i odvjetničke provizije info je slijedeči:
ukoliko ne podnesete tužbu, nečete dobiti ništa automatizmom ukoliko mi koji eventualno dobijemo spor protiv Agrokora
možda cijena na slobodnom tržištu skoći ali to može biti tako ali i ne mora

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

„Zastupamo određen kontigent malih dioničara Belja, a svaki dan javljaju se novi. S nama je kontaktiralo stotinjak dioničara, a očekujem da bi se broj mogao popeti na nekoliko stotina. Valja naglasiti kako procesi još nisu pokrenuti, nego su u pripremi, odnosno tužbe još nisu podnesene nadležnom Trgovačkom sudu“, kazao je Puljić za Business.hr….

…zanimljivo,ak je gosn odvjetnik tako siguran u uspijeh…što se čeka… [tongue]

…valjda si radi reklamu…još malo,pa nestalo… [lol]


obzirom da je moja parnica teška cca milijun kuna nisam bio škrt i dodatno (nakon podnesene tužbe) platiti cca 500 kuna pravne savjete.
dakle ono što bi moglo zanimati dioničare koji misle proči bez tužbe i odvjetničke provizije info je slijedeči:
ukoliko ne podnesete tužbu, nečete dobiti ništa automatizmom ukoliko mi koji eventualno dobijemo spor protiv Agrokora
možda cijena na slobodnom tržištu skoći ali to može biti tako ali i ne mora

Pa to je valjda svima jasno.
Ja bih nadodao slijedeće, nadam se da ( ukoliko dođe do te situacije ), prilikom eventualnog dobivanja sudskog spora protiv Agrokora, nitko neće biti tako bedast pa to odmah napisati na stranici ovoga foruma. Naime u tom slučaju bi upravo ovakvi likovi poput Baaaaaaaakiiiceee prvi iskoristili priliku ćime bismo nagradili ono koji to najmanje zaslužuju. Nadam se da se svi vi koji tužite sa time slažete?

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

…platiti 500 kn za pravne savjete nakon što si predao već tužbu je za mene skoro smiješno…pa tko ju je onda pisao… [rolleyes]

…ah,gosn plavi…forumaši će sigurno uspjeti u svemu ako se budu ponašali obrnuto od vaših savjeta…

…čudi me vaše pisanje,pa niste valjda promijenili vašeg PMS odvjetnika… [proud]

bogme bako, mislim da upravo oni koji u ovom slucaju rade drukcije od tvojih savjeta bi mogli zaraditi.

plavi ovo dobro kaze o eventualnom dobivanju tuzbe i sutnji. nikome ko dobije tuzbu nije u interesu da o tome ista prica. dapace.
a sta se tice ovog splitskog odvjetnika nekako sumnjam da ce bas imati nekoliko stotina tuzbi. vec se dugo spremam pogledati knjigu dionicara cisto iz znatizelje da vidim kolko opce ima dionicara ispod prvih 10. Taj broj se moze protezati od najmanje 120tak do mozda tisucu dvije.
po meni zasad nije predano vise od pedesetak tuzbi a sumnjam da ce ih biti vise od 100tinjak sve skupa.


„Zastupamo određen kontigent malih dioničara Belja, a svaki dan javljaju se novi. S nama je kontaktiralo stotinjak dioničara, a očekujem da bi se broj mogao popeti na nekoliko stotina. Valja naglasiti kako procesi još nisu pokrenuti, nego su u pripremi, odnosno tužbe još nisu podnesene nadležnom Trgovačkom sudu“, kazao je Puljić za Business.hr. „To ne znači da čekamo završetak pravnog sporenja Agrokora na Upravnom i Ustavnom sudu jer ni jedna ni druga Agrokorova tužba ne odgađa izvršenje Hanfina rješenja. Prema mome mišljenju, Hanfino rješenje posve je utemeljeno na pozitivnim zakonskim propisima i postoje male šanse da bi Agrokor uspio s ustavnom i upravnom tužbom. S obzirom na navedeno, postoje objektivne šanse za uspjeh malih dioničara u idućim postupcima“, optimističan je Puljić.

http://www.business.hr/kompanije/belje-i-dalekovod-lani-jedini-ostali-bez-ponude-za-preuzimanje-107301


U clanku stoji-tako se iscitava,ako Agrokor stekne dionice u procecu nagodbe sa onima koji ga tuze-te nove dionice daju pravo glasa na skupstini.Iz kojeg se to zakona temelji-odatle to odvjetniku?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]



obzirom da je moja parnica teška cca milijun kuna nisam bio škrt i dodatno (nakon podnesene tužbe) platiti cca 500 kuna pravne savjete.
dakle ono što bi moglo zanimati dioničare koji misle proči bez tužbe i odvjetničke provizije info je slijedeči:
ukoliko ne podnesete tužbu, nečete dobiti ništa automatizmom ukoliko mi koji eventualno dobijemo spor protiv Agrokora
možda cijena na slobodnom tržištu skoći ali to može biti tako ali i ne mora

Pa to je valjda svima jasno.
Ja bih nadodao slijedeće, nadam se da ( ukoliko dođe do te situacije ), prilikom eventualnog dobivanja sudskog spora protiv Agrokora, nitko neće biti tako bedast pa to odmah napisati na stranici ovoga foruma. Naime u tom slučaju bi upravo ovakvi likovi poput Baaaaaaaakiiiceee prvi iskoristili priliku ćime bismo nagradili ono koji to najmanje zaslužuju. Nadam se da se svi vi koji tužite sa time slažete?

[thumbsup]

lp
[/quote]
a ti zbilja misliš da će kada Toda izgubi/dobije spor protiv malih dioničara to proći nezamijećeno u medijima? ko djeca ste u vrtiću, bum ga tužio teti…neću nikom reći, svima ću reći… [lol]


a ti zbilja misliš da će kada Toda izgubi/dobije spor protiv malih dioničara to proći nezamijećeno u medijima? ko djeca ste u vrtiću, bum ga tužio teti…neću nikom reći, svima ću reći… LOL

to su privatne tuzbe protiv agrokora. moguce su i nagodbe prije zavrsetka spora i nije uopce nemoguce da nece znati nitko ishod osim strana u sporu.
pa cak taman da dodje i do VTS-a moguce da se nece saznati neko vrijeme. do tada ce proci godinu dve. sve je moguce.

Joj kak volim kad skeptici pišu što se "podrazumjeva" , a ne informiraju se

1. Niti jedan spor koji je pokrenut pred TSom 99.9% neće završiti do 9mj 2012.
2. U 9mj 2012 dolazi do zastare za ovaj spor
3. Ako netko i dobije presudu poslje npr 9mj 2012 moze to objaviti gdje god hoce jer nitko vise nema pravo na tuzbu posto je nastala zastara (ne racuna se za nas koji smo vec pokrenuli tuzbu samo za nove postupke).

ajde dosta vise s tim sudoima

...

New Report

Close