BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja bih bio zadovoljan i s 150


ja bih bio zadovoljan i s 150

potpisujem

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

I ovdje je vidljivo da kad god se politika petlja u ekonomiju tu nema sreće.Očito je da ni kod njih zakon/pravica nije isti/ista za sve.Ono što nije dozvoljeno P.L. zbog preuzimanja (sklapanje kapitalnih poslova) to isto je dozvoljeno Mercatoru iako je i on predmet Agrokorovog preuzimanja pa on ipak može dati kapitalnu ponudu za P.L.Ipak čini mi se da će protivnici prodaje uskoro izgubiti jer u protivnom NLB-u,slovenskoj agenciji za upravljanje državnom imovinom i nekim drugim likovima koji su se najviše tome protivili i to štopali, mogle bi uskoro stići sudske tužbe od strane slovenskih dioničara koji sigurno neće mirno gledati kako im odlazi 50% veća zarada od one koju bi dobili na burzi,a druga još značajnija stvar je što svim tim firmama/bankama hitno treba novac.


I ovdje je vidljivo da kad god se politika petlja u ekonomiju tu nema sreće.Očito je da ni kod njih zakon/pravica nije isti/ista za sve.Ono što nije dozvoljeno P.L. zbog preuzimanja (sklapanje kapitalnih poslova) to isto je dozvoljeno Mercatoru iako je i on predmet Agrokorovog preuzimanja pa on ipak može dati kapitalnu ponudu za P.L.Ipak čini mi se da će protivnici prodaje uskoro izgubiti jer u protivnom NLB-u,slovenskoj agenciji za upravljanje državnom imovinom i nekim drugim likovima koji su se najviše tome protivili i to štopali, mogle bi uskoro stići sudske tužbe od strane slovenskih dioničara koji sigurno neće mirno gledati kako im odlazi 50% veća zarada od one koju bi dobili na burzi,a druga još značajnija stvar je što svim tim firmama/bankama hitno treba novac.

Nezgodno je kad se politika petlja, ali polako neki pravni standardi dolaze i na "balkan"

Evo danas je baš slovenska HANFA (ATVP) oprala njihov AUDIO (AUKN) po pitanju zakona o preuzimanju dioničkih društava. ATVP je prije nekog vremena kao i naša HANFA opalila obvezu državi za nekoliko firmi. Nešto slično kao Opatiji za LRH ili Agrokoru za Belje. Nakon toga država je pokušala izvornim tumačenjem zakona o preuzimanju izbjeći tu obvezu ali je ustavni sud to poništio. (bilo je i kod nas takvih ideja) Nakon toga se država počela buniti i preko AUKN govoriti o državnom interesu koji je ovim odlukama suda i agencije narušen jer je država izgubila pravo glasa, pa im je danas odgovoreno iz AVTPa da je zakon jednak za sve i da ne može državni interes biti iznad zakona, te da očito nisu shvatli smisao 2 osnovna načela zakona o preuzimanju, a to su načelo jednakost postupanja prema svim dioničarima i zaštita malih dioničara. Vaš link
I ja sam slično komenirao ovo postupanje Mercatora ali moramo znati da Agrokor još nije dao ponudu za preuzimanje tj za sada nije ni u obvezi budući je on dao neobvezujuću ponudu većinskim vlasnicima tako da nažalost za sada zakon ne prijeći da se Mercator brani na ovaj način ali ako se ispostavi da je ova ponuda za Laško bila prazna priča moglo bi biti i kaznene odgovornosti (a time i elemenata za naknadu štete dioničarima Mercatora)

Što se događa, ni gore ni dolje. Jel se nešto čeka.

čega

ima li ovo veze s obvezom Agrokora?

Sukladno Uredbi o dopuni Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga, Željko Kopčić imenovan je privremenim predsjednikom Uprave Agencije, s danom 1. siječnja 2012. godine, stoji u priopćenju sa zatvorenog dijela sjednice Vlade. (Hina)

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

@hodor

Mislim da nema, Samodol odlazi u europuu to je u vjestima več neko vrijeme

...

Čuo jučer da je Belje križevački mlin i silose prodalo Granoliu…


Čuo jučer da je Belje križevački mlin i silose prodalo Granoliu…

Granolio je tvrtka u vlasništvu, čini mi se brata ili bratića od Todorića.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Još nema službenih objava o podnesenih tužbama. Hoće li ih uskoro biti ? Sretna nova 2012 !

neće biti ništa javno objavljeno niti ima ikakava obaveza da to bude objavljeno, uostalom zašto bi i bilo Agrokor je tužena strana ne Belje

...

New Report

Close