BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



bako ti nisi glupa. samo si tendenciozna i navlacis ocito na jednu stranu i ne moze se drugo zakljuciti nego da imas neki interes u tome jer se kao i todoric hvatas za totalne slamke koje mogu proci u 1% slucajeva i to koristis kao argument sigurnog pada tuzbe.

U ovom slučaju mali dioničari se hvataju za slamku, odnosno za dvije – prva je rješenje Hanfe koje će neminovno biti poništeno, a druga, još tanja je, je kvaziargument – Todorić ima para.

[/quote]

a jel. toda nema para? najbogatiji covjek balkana nema para?
ima udjele u x firmi. ako mu je bas tolko gusto (a ne zeli prodati ledo npr.) moze od svake firme prepisati dionice umjesto love a da ne izgubi ni prag od 75% ni 50%..pa evo nek ponudi onda i dionice belja ako nista.
a to kako si vidovit da ce neka odluka biti sigurno ponistena a nikad u povijesti nije to je zbilja za anale.


Dobro,zbog čega gosn Dunlop više ne tužite i završite priču.ovako imamo dojam da to raditi ne zbog sebe,već ostalih.

Svatko ima pravo da sam odluči.ovakvo vaše ponašanje zajedno sa plavim stvarno liči na navlačenje.tim više jer tu spominjet i nekakvog odvjetnika,za kojeg sam sad pročitao da također nije postupio po rješenju Hanfe.

meni je isto dopi…o ovo virtualno mahanje tužbama, tko hoće neka konačno tuži pa da prestane ovo maltretiranje na forumu- svaki dan ista priča o utuženju, kako im više ne dosadi stalno pisati isto??


Ne vidim zašto otvarate ove nepotrebne svađe na forumu..
Nije mi jasno zašto bi se itko zalagao i podržavao nepoštivanje zakona.. O Todoriću i Agrokoru možemo imati različita mišljenja ali mislim da bi svi morali inzistirati na poštivanju zakona u potpunosti. Trenutno je Agrokor izgubio upravljačka prava u Belju što nije dobro za Agrokor ali ni za Belje a to znaći i dioničare. Problem je sporost i nezrelost pravosuđa .. Za Agrokor postoji pravni put da pokuša osporiti rješenje Hanfe ali mu je veliki problem gubitak prava dok to bude ćekao. Od 2012 ide novi zakon o upravnim sudovima pa će se valjda tu stvari popraviti i ubrzati a za sada je jasno da su oni ovdje kamen spoticanja. Činjenica je da bi se TS trebali trgnuti i početi donosti presude u svim slucajevima neobjavljenih ponuda jer nema nikakvih razloga da to usporavaju. VTS je zauzeo jasan stav da ukoliko postoji rjesenje Hanfe obveza postoji i da sudovi moraju presuditi na temelju te cinjenice. Ne branim Agrokor, ali njegovo je legitimno pravo da poduzme sve pravne radnje da zastiti svoja prava ali isto to mogu i dionicari. Jasno je da je zakon trenutno na njihovoj strani i da je Agrokor u prekršaju. Možemo za ubuduće razmisliti da se izmjeni zakon ali sad kad ga imamo trebalo bi ga postivati i nitko nebi trebao biti protiv toga da se isti postuje i da sudovi odrade svoj posao. Ne razumijem neke ovdje koji se zalažu za to da se zakon ne poštuje? Gdje nas to vodi, nije li vrijeme da se to promijeni bez obzira tko je u pitanju. Nažalost u slucaju Agrokora kao i u slucaju LRH dionicari su dovedeni u situaciju da moraju pokrenuti tuzbu jer ne mogu cekati odluku upravnog suda jer ce ista doci tek nakon zastare što znaći da tuže "napamet" tj dok prethodno pitanje nije pravomočno utvrđeno, a s druge strane za sud je to što je izvršno dovoljno.

Vrlo objektivno.Vrlo objektivno!Ako vas smijem priupitati da li ste dionicar Belja?Ostalima-jucerasnjim danom Agrokor gubi upravljacka prava na Belju-komentari?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Evo otvorio sam temu BLJE tuzakanje pa da na gnjavimo one koji ne žele o tome, npr BAKICU pa nek se ovdje analiziraju bilance, prihodi itd


@doma-goj

tamo cu vam i odgovoriti

Vaš link


Evo otvorio sam temu BLJE tuzakanje pa da na gnjavimo one koji ne žele o tome, npr BAKICU pa nek se ovdje analiziraju bilance, prihodi itd


@doma-goj

tamo cu vam i odgovoriti

Vaš link

Ma ne treba nam druga tema, pa i vi na LRH imate samo temu LRH.
Ovo sada je krucijalno za Beljem, pa je logično da se o tome najviše raspravlja.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

vi ste stvarno smjesni. o ovome bruji cjela poslovna zajednica i sire a vi bi da se na nekom internet forumu na temi belje na poslovnom o tome ne raspravlja. vas ne boli nesto u glavi dok to izgovarate? da vam ono nesto nije logicno tu?
ja ovih 90% nickova nikad nisam vidio ovdje da su upisali ikad ijedan post.a sad ih najednom sve smeta. a inace tema je ono ziva ko i nasa burza dok se nije desila ova objava hanfe.

Dobiješ firmu za kunu ,upucaš u nju kredit i ta firma radi i vraća taj isti kredit,država ti svake godine daje poticaje ,dobit uzmeš malo sebi veći dio investiraš i svi te na ovim prostorima poštuju jer si "skroman" što si uzeo manje nego si investirao,nisi otpustio radnike…itd…za razliku od onih koji su isto to dobili i sve upropastili.
Do sad je sve išlo glatko a sad je malo zapelo…morat će se odstupit od uhodanog obrasca…država se mora dokazivat Europi i kud baš na Todi i to baš sad kad mu je u pitanju Merkator.
Osobno mislim da je ova situacija jako složena ne zbog nas nego zbog činjenice da je u pitanju najveći močnik koji je pritom pod lupom poslovnog svijeta vani,a oni nepoštivanje zakona ne percipiraju kao sposobnost.Iskreno se nadam da ćemo kroz ovaj slučaj doživjeti " europsku hrvatsku"

ma ok, mozda sam podlegao pritisku 🙂

kad otvorim forum belja imam 2 strane za citati a od toga vise od pola nije vrijedno citanja jer je ili neko neargumentirano prepucavanje ili kritiziranje onih koji pisu o ponudi i tuzbama, pa sam eto predlozio kompromis .. sry

HNS, makar prema onome što curi iz koalicije, podsjeća na HSS i HSLS u najboljim danima. No, zapravo su krupni kapitalisti u nas test kontinuiteta vlasti: osim što trenutačno uživa amnestiju od sumnji za upletenost u slučaj Kamensko, Agrokor ne poštuje ni odluke HANFA-e.
….

danas.net:

Upravo su Todorić i ekipa test kontinuiteta. Vidimo da Agrokor, osim što trenutačno uživa amnestiju od sumnji za upletenost u slučaj Kamensko, ne poštuje ni odluke Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA). Umjesto 790 milijuna kuna koje su trebali uplatiti za Belje, što je HANFA tražila, oni su ih tužili Upravnom, ali i Ustavnom sudu – pazite sad – zbog kršenja prava na pravično suđenje i jednakost pred pravosuđem!

Ako im ovo upali, zaboravimo na jednakost pred zakonom i na iluzije da možemo smijeniti vlast samo zato što nam se stranke daju na biranje.

Ma Todoric ovdje moze samo oduglovaciti drugo nista vjerojatno mu to i pase dok ne kupi mercator sto mu je sada bitnije jer ce ovo morati ispostovat inace gubi upravljacka prava

Bravo!

"Upravo su Todorić i ekipa test kontinuiteta. Vidimo da Agrokor, osim što trenutačno uživa amnestiju od sumnji za upletenost u slučaj Kamensko, ne poštuje ni odluke Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA). Umjesto 790 milijuna kuna koje su trebali uplatiti za Belje, što je HANFA tražila, oni su ih tužili Upravnom, ali i Ustavnom sudu – pazite sad – zbog kršenja prava na pravično suđenje i jednakost pred pravosuđem!

Ako im ovo upali, zaboravimo na jednakost pred zakonom i na iluzije da možemo smijeniti vlast samo zato što nam se stranke daju na biranje. "

do 100-tke cca 6000 kom, pa i nije tako puno.

New Report

Close