BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mcinha ti imas problema sa shvacanjem razlike platne moči i imovine Agrokora i Fizulica pa zato ta dva slucaja usporedujes ili?

Vec sam davno ovdje objasnio zasto slucajevi MGMA,DLKV i BLJE nisu nikako isti

...

Niti 3 milijuna kuna redovnog prometa do sada. Pa od čega ove preostale male brokerske kuće plaćaju grijanje, ili sjede u bundama, zaogrnuti šalovima. Nekad je u prvoj sekundi trgovanja bio veći promet od današnjih dnevnih. Novac je postao najcjenjenija roba, pa ga zato gazda Toda ni neda tako lako.

BA,

…a pa vidi malo danas…


5. PARTNER BANKA D.D./MARKOVIĆ NENAD 19.000 0,23 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

tih 19000stoji odavno, dakle kupio je /prodao 300komada , mozda trejderski mozda samo prebacio s osnovnog na skrbnicki i obratno, tako nebitno…covjek je stavio svoje ime i prezime da se tocno vidi da je to njegovo, po meni hvale vrjedan potez iako me on neće zastupati u sporu nego drugi odvjetnik

Koji je tocno tvoj interes pisanja ovdje osim da procoviras ,tvoje rjeci ionako nemaju apsolutno nikakvog utjecaja na nas 😀

Niste li isto tako pisali da ce BLJE na 65kn, ja sam ljepo napisao argumentaciju zasto mislim da nece pasti na te razine ponovno kao rezultat ne davanja ponude,a vi me napunili jedincama.. a vidi ga sada, BLJE stoji kao ukopano na 86kn…

...

Validus d.d. – Obavijest o presudi Upravnog suda RH od 20. rujna 2011. g.
Društvo Validus d.d. primilo je presudu Upravnog suda Republike Hrvatske kojom se odbija tužitelj Fima Grupa d.d. protiv rješenja tužene Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga, klasa: UP/I-451-04/07-10/11, urbroj: 326-111/08-19, od 13. lipnja 2008. g., radi preuzimanja javnog dioničkog društva Fima Validus d.d.


…gosn Alabama,nikakve presude na zse nema koja se odnosi na Agrokor…

…ne možete primjenjivati pravne činjenice koje se odnose na Validus i na Agrokor…

…kad bi tako bilo pravo bi bila matematika…


A u čemu je razlika? Pa i Horvat i Todorić su morali dati javnu ponudu. Sud je presudio da mora dati javnu ponudu (Horvat) misliš da će Todorić biti izuzetak?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


A zašto ne kupite Magmu, ako F. mora objaviti ponudu za preuzimanje, a mora, to je 190 kuna na 4 uložene?

I ti i ja znamo da se to nikada neće dogoditi.
Samo što se Vi od F. nećete imati od čega naplatiti to je razlika. To F. zna i zato nikada neće dati ponudu.
Agrokor je ozbiljna tvrtka koja raspolaže sa imovinom.

Mli osvrt na burzu, po meni još poneki zalutali metak eventualno, ali što se pada cijene tiče čini se da je to to. Od danas će se Belje kupovati iz 2 razloga:

1. vjere u samu tvrku i njeno poslovanje

2. kupnju dionica zbog utuženja Agrokora zbog obveze davanja javne ponude.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne vidim zašto otvarate ove nepotrebne svađe na forumu..
Nije mi jasno zašto bi se itko zalagao i podržavao nepoštivanje zakona.. O Todoriću i Agrokoru možemo imati različita mišljenja ali mislim da bi svi morali inzistirati na poštivanju zakona u potpunosti. Trenutno je Agrokor izgubio upravljačka prava u Belju što nije dobro za Agrokor ali ni za Belje a to znaći i dioničare. Problem je sporost i nezrelost pravosuđa .. Za Agrokor postoji pravni put da pokuša osporiti rješenje Hanfe ali mu je veliki problem gubitak prava dok to bude ćekao. Od 2012 ide novi zakon o upravnim sudovima pa će se valjda tu stvari popraviti i ubrzati a za sada je jasno da su oni ovdje kamen spoticanja. Činjenica je da bi se TS trebali trgnuti i početi donosti presude u svim slucajevima neobjavljenih ponuda jer nema nikakvih razloga da to usporavaju. VTS je zauzeo jasan stav da ukoliko postoji rjesenje Hanfe obveza postoji i da sudovi moraju presuditi na temelju te cinjenice. Ne branim Agrokor, ali njegovo je legitimno pravo da poduzme sve pravne radnje da zastiti svoja prava ali isto to mogu i dionicari. Jasno je da je zakon trenutno na njihovoj strani i da je Agrokor u prekršaju. Možemo za ubuduće razmisliti da se izmjeni zakon ali sad kad ga imamo trebalo bi ga postivati i nitko nebi trebao biti protiv toga da se isti postuje i da sudovi odrade svoj posao. Ne razumijem neke ovdje koji se zalažu za to da se zakon ne poštuje? Gdje nas to vodi, nije li vrijeme da se to promijeni bez obzira tko je u pitanju. Nažalost u slucaju Agrokora kao i u slucaju LRH dionicari su dovedeni u situaciju da moraju pokrenuti tuzbu jer ne mogu cekati odluku upravnog suda jer ce ista doci tek nakon zastare što znaći da tuže "napamet" tj dok prethodno pitanje nije pravomočno utvrđeno, a s druge strane za sud je to što je izvršno dovoljno.

Moje mišljenje je da je napametnije pustiti da tuže ove što već mjesec dana kukuriču da će tužiti pa ako oni dobiju spor, Toda će i onako dati javnu ponudu ili će sama cijena na burzi skočiti prema 300 kn. Dakle, neka se njih par zaleti, nteže na sudu i riskira svoju lovu u sporu, a ostatak ulagača će na kraju pobrati vrhnje (ako ga bude), a ako bude (njihova) pušiona, onda ostali bar neće imati sudske troškove [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

@HaoRen

…pošto ste vi spomenuli ime dotičnog gospodina…proguglavši malo po mreži svih mreža vidim da dotični gospodin je također odbio postupiti po jednom Hanfinom rješenju…

…baš me zanima kako gosn plavi objašnjava poštivanje zakona od dotičnog gospodina…



@dunlop

Kada ste se "raspitali" ,jednostavno nam pokažite navodne presude koje imaju istu pravnu i činjeničnu podlogu i koje su se realizirale u ovršnom postupku!!!
Vrlo jednostavno,zar ne?
Pozdrav

Ja se sjećam primjera INDG kada su tužili Galinca, dobili su sudsku presudu i Galincu se sjelo na dionice koje je imao…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



…gosn Alabama,nikakve presude na zse nema koja se odnosi na Agrokor…

…ne možete primjenjivati pravne činjenice koje se odnose na Validus i na Agrokor…

…kad bi tako bilo pravo bi bila matematika…


A u čemu je razlika? Pa i Horvat i Todorić su morali dati javnu ponudu. Sud je presudio da mora dati javnu ponudu (Horvat) misliš da će Todorić biti izuzetak?
[/quote]

…razlika je,jer svaki slučaj je za sebe…svaki slučaj ima različite činjenice…mislim da će Agrokor pokrenuti još koju ustavnu tužbu…,a dajem ruku u vatru da nema tog Trgovačkog suda koji će vam donijeti presudu dok se stvari ne razriješe na upravnom sudu…

Drage kolege, zakon je isti za sve, nije niti gosn.F. iz Magme uvjek bio dekintiran. Vi meni hoćete reći da gosn.T mora dati ponudu zato što ima love, a gosn. F ne mora zato što nema love, koliko ja znam zakon je isti i za prosjaka i za buržuja.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close