BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.vecernji.hr/biznis/konzorciju-celu-agrokorom-zeleno-svjetlo-mercator-clanak-346329

sve će izgleda biti riješeno prije isteka roka javne ponude za belje….

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!



Jel netko zna kako je prošlo sa Fižulićem koji je prije Todorića trebao izvršiti javnu ponudu….onako radi usporedbe?????????

Ne moze se usporedjivati jer Fizulic nema apsolutno nikakvog razloga da otkupi svoju firmu s obzirom da on za to nema novaca a firma mu tak i tak srlja u bankrot.
[/quote]

Tek sad ništa ne razumijem….mislio sam da imaju zakonsku obavezu da otkupe dionice a ne da li oni to žele ili da li je to njima isplativo ???????
Bolje rečeno po vama nisu zakoni za svakoga isti….

@domobran

Jesu zakoni su za sve isti, dakle Fizulic nije dao ponudu za preuzimanje i izgubio je pravo glasa u MGMA kao zakonsku sankciju…Ti ga slobodno mozes tuziti za sklapanje ugovora i neka sud odluci u tvoju korist a Fizulic ti ne zeli platiti ti moas ici na ovrhu..E sve je super dok se ima sto uzeti putem ovrhe no sto ces uzeti nekome tko nema nista ? Ista stvar i za DLKV….Dakle sve stoji oni su u obvezi, izgubili su prava glasa no njih boli briga za ta prava jer ce firme ionako u stecaj i ti ih mozes samo privatno tuziti kao sto tu mi neki planiramo tuziri Agrokora

Razlika je samo sto se kod Agrokora imas gdje naplatiti a kod Fizulica i Dalekovod ekipe ce se mozda par ljudi moc naplatiti ostalo nula bodova……Zamisli recimo da sutra izgubis tuzbu neku i da moras platiti Peri Pericu 3miljarde EURa…OK ti ih moras platiti sudska odluka je tu ali odkuda ces ih platiti i sto ce ti on zapljenit da se naplati?

Ili jos zanimljivije kad si bas za Fizulica zapeo..On nije dao ponudu, ti ga tuzis za sklapanje kupoprodajnog ugovora , u tjeku tog vašeg proces MGMA ode u stečaj i likvidira se kao tvrtka…Tvoj sud automatski propada jer više nemaš ništa što bi on morao kupit od tebe (pošto je firma likvidirana)

To kod BLJEa nije slučaj

...



http://www.vecernji.hr/biznis/konzorciju-celu-agrokorom-zeleno-svjetlo-mercator-clanak-346329

sve će izgleda biti riješeno prije isteka roka javne ponude za belje….
[/quote]

Ne bas, ipak je to nesto dugotrajniji postupak, ali Mercator se prodati mora, tako da krajnji je rezultat vec sad 99% poznat.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Otkup-i-prodaja-poljoprivrede-skoro-30-posto-veci-nego-lani

Nema zime za Eskime!

manje je više, a više još više

1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.443 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
5. PARTNER BANKA D.D. 19.300 0,23 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 18.822 0,23 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 17.662 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 16.122 0,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. MIČIĆ PETAR 13.899 0,17 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA

SZIF i dalje prodaje, evo ga na 6 mjestu., znali netko razlog njihove prodaje, otpustili su vecu kolicinu u zadnje vrijeme, oko 25.000 ako se ne varam. Hvala.

to je znači to, tko vjeruje u javnu ponudu ili u uspjeh utuženja taj je do sada kupio, a ostali polako izlaze van jer računaju da će jači pad uslijediti kad i ako se potvrdi da Agrokor neće dati javnu ponudu…


1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.443 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 123.783 1,51 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 25.840 0,31 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
5. PARTNER BANKA D.D. 19.300 0,23 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 18.822 0,23 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. CENTAR BANKA D.D. 18.030 0,22 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 17.662 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 16.122 0,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. MIČIĆ PETAR 13.899 0,17 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA

SZIF i dalje prodaje, evo ga na 6 mjestu., znali netko razlog njihove prodaje, otpustili su vecu kolicinu u zadnje vrijeme, oko 25.000 ako se ne varam. Hvala.

pozdrav Petru Mičiću u prvih 10 :)))


to je znači to, tko vjeruje u javnu ponudu ili u uspjeh utuženja taj je do sada kupio, a ostali polako izlaze van jer računaju da će jači pad uslijediti kad i ako se potvrdi da Agrokor neće dati javnu ponudu…

A mozemo gledati i s druge strane – SZIF je jedini koji misli da se isplati izaci, ostali drze svoje pozicije.

Cini mi se kao ziherasko rjesenje, bolje sigurnih 30% nego nesigurnih 2xx%. Medjutim vecina ostalih se s tim rjesenjem izgleda ne slaze.



to je znači to, tko vjeruje u javnu ponudu ili u uspjeh utuženja taj je do sada kupio, a ostali polako izlaze van jer računaju da će jači pad uslijediti kad i ako se potvrdi da Agrokor neće dati javnu ponudu…

A mozemo gledati i s druge strane – SZIF je jedini koji misli da se isplati izaci, ostali drze svoje pozicije.

Cini mi se kao ziherasko rjesenje, bolje sigurnih 30% nego nesigurnih 2xx%. Medjutim vecina ostalih se s tim rjesenjem izgleda ne slaze.
[/quote]
Ja mislim da nam tih ziceraških 30% neće nikamo pobjeći pa ću ipak čekati i ostalil 70% koji će ipak doći ovako ili onako, pitanje je samo vremena a vremena bar ima u neograničenim količinama.

ma to sta rade fondovi to mozes okacit macku o rep. ona ilirka je prodala 20 ili 30 tisuca komada kad je belje bilo na 65kn. spusili su nekolko milijona kn samo tako.
takvih primjera ima bezbroj.

ocito je da ne vjeruju u ponudu. ne vjerujem ni ja. samo ja mogu na sud a kak ce fond na sud sa tudjim novcima. nek budu imali naloge za ispalatu i kaj ce onda. a rociste mozda jos nije ni pocelo.

Na kojim cjenama je ulazio SZIF ako je netko prati? On izgleda izlazi iz BLJEa i ulazi u SNBA, sto se fondova i “velikih tice” pa oni genijalci iz PBZ Investa su kupovali ljetos BLJE po 100kn pa su ga slupali na 67kn kada su prodavali ko blesavi u 9 i 10mjesecu…..Al nije to samo kod nas , baš čitam jednu knjigu u kojoj ima puno priča o USA fondovima koji prodaju priče o “dugoročnoj strategiji”, a prosječno vrjeme držanja dionice im je manje od 10mj

Ovaj Petar neki novinar, i jos iz Zadra mozda ga Ivana7 zna :)….sve u svemu dobrodosao u top10 😀

...

New Report

Close