BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jel netko zna kako je prošlo sa Fižulićem koji je prije Todorića trebao izvršiti javnu ponudu….onako radi usporedbe?????????

Ne moze se usporedjivati jer Fizulic nema apsolutno nikakvog razloga da otkupi svoju firmu s obzirom da on za to nema novaca a firma mu tak i tak srlja u bankrot.


Jel netko zna kako je prošlo sa Fižulićem koji je prije Todorića trebao izvršiti javnu ponudu….onako radi usporedbe?????????

Slucajeve MGMA i DLKV je smješno uspoređivati s BLJEom:

1. Magma je na rubu propasti kao i Fizulic odkuda mu love za ponudu, takoder tuzbom dionicari nebi nista dobili jer se se nemaju od kuda naplatiti

2. Ekipa iz DLKV je sve što je radila po mom osobnom mišljenju radila samo kao uslugu za nekog drugoga, njima više nit nisu važna prava u DLKV niti imaju love za ponudu (trebalo bi im oko 3.5 miljardi kuna za to!!!) , i opet dionicari koji bi tuzili nemaju se necemu puno nadati jer iako bi tuzbu dobili nemaju se od kuda naplatiti

3. Slucaj BLJEa je upravo zato toliko eksponiran jer je ovdje pravno sve čisto,uz to Agrokoru nije u cilju ostati bez prava u tvrtki u koju je ulozio skoro 2miljarde kuna,nedavanje ponude mu takoder utjece i na medjunarodni ugled.Ako ponude nebude dionicari koji dobiju presudu na TSu imaju se od kuda naplatiti (jedino ako Agrokor ne proapdne u iduce 2 godine 🙂 ).

Nadam se da je sada jasnije zasto se ti slucajevi nemogu usporedivati. Čudim se da ljudi na ovom forumu brkaju neke jako jednostavne stvari i idu stavljati MGMA u ovaj kontekst..TO je kao da se usproeduje kretajne cjene dionica izmedu HGSP i ADPL nema veze jedno s drugim. Uostalom to je i razlog zasto cjena je trenutno tu gdje je, ljudi ne razumiju neke vrlo jednostavne stvari, večinom razmišljaju kako da “jašu na valovima” nego da se educiraju

...

@Hao Ren

…još kad bi nam objasnio kako to da se dioničari nemaju od čega naplatiti npr.kod "zajedničara" u Dalekovodu…?


@Hao Ren

…još kad bi nam objasnio kako to da se dioničari nemaju od čega naplatiti npr.kod "zajedničara" u Dalekovodu…?

Da se ispravim, sigurno da bi JEDAN DIO mogao recimo onaj koji bi prvi tuzio i koji bi prvi dobio presude s tim da neznam tocno je li bi onda ovrhe isle po redu zaprimanja zahtjeva ili po velicini potrazivanja (od veceg na manje) no nitko nezna koliko točno Tipurić i ekipa imaju love/dionica/nekretnina, a na sve one tvrtke koje su uz fizičke osobe navedene nema smisla ni računati to je valjda svima jasno.

Za isplatiti sve koji imaju pravo na tuzbu trebalo bi 3.5 miljarde kuna s tim bi imali probleme i HT i ADRS zajedno da moraju isplatiti toliku lovu.

Jesi li zadovoljna bako?

...

…eto dušice draga to je već točniji odgovor…

…a kako se ne bi znalo koliko zajedničari imaju dionica…?

…a ne znamo ni važan podatak,koliko bi ih tužilo????,a ipak ne znamo ni kako bi u konačnici odlučio Upravni sud…

…znači opet neizvjesno…

Poštovani kolege,

Kontaktirao sam dva odvjetnika, jednog kojeg neznam i jednog koji mi je prijtelj. oba su rekla – odgovor – ukoliko agrokor ne preda naplata preko nagodbe 99%
Isti tako kontaktirao sam sutkinju TS koja mi je rod i dala je isti odgovor kao dva gore navedena odvjetnika.

Molim vas vaše informacije.

Rijetko se javljam i nemam razloga za manipulaciju.

Srdačan pozdrav,

…gosn lesko,

…ako ste pitali odvjetnike,od kojih vam je jedan čak i prijatelj,a drugi kojega ne znate i ako ste kontaktirali sutkinju TS koja vam je rod ( a svi su specijalisti trgovačkog i burzovnog prava )i rekli su vam da je uspjeh zajamčen 99%…

…ja stvarno ne vidim razloga zašto to imate potrebe pitati i nas,koji većina ovdje pojma nemamo…

…ako hoćete jedan savjet,pitajte i trećega…odvjetnika… [lol]



dajte neki dobar razlog zašto on nebi dobio ovaj spor !?

mozda bi se mogao slozit kad bi znao o kojoj strani pricas?
[/quote]

ah da, sorry .. kraj je radnog dana i ne funkcioniram baš 100% .. mislio sam na Dunlopa, ja sam također dioničar Belja i mislim da imam velike šanse u borbi protiv Todorića, .

Cookie Monster

Poštovana Bakicaaa,

Tražio sam info od forumaša da li je tko kontaktirao stručne ljude i koji je njihov info.

Srdačan pozdrav,



evo jos malo za one koji misle da toda nema para:

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=140734

naravno daim para…a ima ih zato jer ih ne razbacuje….800 milijuna kuna dati za nešto što već ima je teško bacanje love s njegove točke gledišta
[/quote]
kako to missliš već ima ….. ima da 67 % ovo drugo nije njegovo a ako hoce ostatak neka plati kako mu nalaže derektiva


…gosn lesko,

…ako ste pitali odvjetnike,od kojih vam je jedan čak i prijatelj,a drugi kojega ne znate i ako ste kontaktirali sutkinju TS koja vam je rod ( a svi su specijalisti trgovačkog i burzovnog prava )i rekli su vam da je uspjeh zajamčen 99%…

…ja stvarno ne vidim razloga zašto to imate potrebe pitati i nas,koji većina ovdje pojma nemamo…

…ako hoćete jedan savjet,pitajte i trećega…odvjetnika… [lol]


evo ja pitam tebe vrsnu odvjetnicu na ovom forumu možda te i sam toda angažira ko zna

http://www.vecernji.hr/biznis/konzorciju-celu-agrokorom-zeleno-svjetlo-mercator-clanak-346329

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close