BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



… moja sljedeca adresa je sudska instanca

ajde fala bogu, sad će valjda završiti i ova beskonačna piskranja da li tužiti ili ne tužiti,kupiti ili ne kupiti
mogu samo reći – KONAČNO
[/quote]
Kolega,većina onih koji se "prijete" tužbama to neće učiniti jer ako to žele ne bi do "iznemoglosti"
iznosili "pretnje" na ovom forumu nego bi to učinili "tiho" i daleko od foruma i javnosti.
Naime,onima koji tuže,po meni odovara ,da ih je što manje zbog potencijalne mogućnosti nagodbe
(ako je uopće moguća).
Tužba je povezana sa znatnim troškovima,dugim i iscrpljujućim sudskim postupcima i dakako
neizvjesnosti ishoda spora i nije nimalo lagodna,a niti sigurna opcija.
Zapamtite da je Todorić dobio gotovo sve besplatno ili za "siću" i ne bi bio ono što jest da je pretplaćivao akvizicije.
Po meni je apsolutno besmisleno u ovom slučaju dati tolike novce za javnu ponudu na štetu
investicija i vjerovatno tako i Todorić razmišlja.
Iskoristit će on sve pravne i političke opcije da pokuša izbjeći ovu javnu ponudu pokušavajući vjerovatno dokazati da ova obveza počiva na slučajnoj omašci,a ne voljnim aktivnostima obveznika.

Pozdrav



ajde fala bogu, sad će valjda završiti i ova beskonačna piskranja da li tužiti ili ne tužiti,kupiti ili ne kupiti
mogu samo reći – KONAČNO

svasta. pa jel ima ijednog prirodnije topica za ovakvu tematiku od ovog? ima li ista sta je vise vezano za belje od te obvezujuce ponude i mogucih tuzbi i svih drugih mogucih opcija.
Tema je belje i sve vezano za to. A to nije samo kolko je posijano zita a kolko krumpira.
[/quote]

prirodnije je otvoriti posebnu temu za to, a ovdje objaviti samo relevantne informacije kao npr. da li je Todorić dao javnu ponudu, da li je netko tužio, kako je prošao spor i slično, a za sva ova besmiselna prepucavanja tko će kupiti,a tko neće ili tko će tužiti, a tko neće trebalo bi otvoriti poseban topic pa se prepucavajte tamo jer većini koje zanima Belje kao firma/dionica je toga svega već na vrh glave!
Ovo što sad radite na topicu "belje" napravili su i na LRH i onaj topic ne služi više ničemu osim za okupljanje narbijanih malih dioničara (neki bi rekli špekulanata) koji su tužili ili tek žele tužiti Opatiju da im otkupi dionice LRH po 6000 kn. Šteta bi bila da se i ovaj topic uništi na isti način.
pozdrav i bez zamjerke….

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

činjenica je da su zaradili samo oni koji su nakon objave imali dionice
a ovo što se dešava ima misec dana je nadmudrivanje
pitam se a i vas zar bi netko prodavao dionice da to ide na 300 kuna

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Kolega,većina onih koji se "prijete" tužbama to neće učiniti jer ako to žele ne bi do "iznemoglosti"
iznosili "pretnje" na ovom forumu nego bi to učinili "tiho" i daleko od foruma i javnosti.
Naime,onima koji tuže,po meni odovara ,da ih je što manje zbog potencijalne mogućnosti nagodbe
(ako je uopće moguća).

eto, slazem se. i to potpuno. i po meni ce isto biti vise onih koji tuze a uopce ovdje ne pise nego ovih koji pisu. i ja svaki put kad krenem nesto pisat se zapitam pa zasto to opce radis kad ti je u cilju da sto manje ljudi tuzi i nemas bas nikakve koristi od njihovih tuzbi.
al eto, cisto da mozda isprovociram jos nekog da napise nesto smisleno i da se prodiskutira svaka moguca opcija. mada sam svjestan da je 90% stvar koji se pise je cist junk.al mislim kad se isfiltrira da je rasprava donesla i neke koristi potencijalnim tuziteljima.

I u jednu ruku mi je drago da nece biti puno tuzitelja pa da na taj nacin olaksaju ostalima i da jednom u zivotu i iskoristim pasivnost i kukavicluk ljudi koji me cjeli zivot zivcira. zbog tih istih svojstva ljudi dionice su idealan nacin zarade jer su ljudi bas prave ovce. uvjek ce u euforiji kupovat i u padu prodavat i bjezat.


Zapamtite da je Todorić dobio gotovo sve besplatno ili za "siću" i ne bi bio ono što jest da je pretplaćivao akvizicije.
Po meni je apsolutno besmisleno u ovom slučaju dati tolike novce za javnu ponudu na štetu
investicija i vjerovatno tako i Todorić razmišlja.
Iskoristit će on sve pravne i političke opcije da pokuša izbjeći ovu javnu ponudu pokušavajući vjerovatno dokazati da ova obveza počiva na slučajnoj omašci,a ne voljnim aktivnostima obveznika.

a s ovim drugim djelom se puno manje slazem. To se stalno provlaci da je on nesto dobio za kunu ili sicu i nije mi nikako jasan takav rezon ljudi. predbacivati nekom da je dobio nesto za kn moze samo veliki demagog (to je slucaj nasih politicara) ili neznalica. Jel bi neki od nas ili neki srednji poduzetnik mogao preuzeti istodobno sve dugove, zadrzati sve radnike i obavezati se da ce uloziti 400mil (od kud nam ti novci..a takav kredit nam sigurno niko nebi dao) a ulozio je i preko 2milijarde?
trebalo je imati takvu ekonomsku snagu i viziju. mozemo sad pricati kako je on dosao do toga ali u slucaju belja nije bilo skoro boljega za odabrati. nebi se onda radnici dalmacija vina i mnogih ostalih borili da ih on preuzme opet za kn jer znaju sta ce napravit od njih.

a ove stvari da ce on iskoristiti sve pravne mogucnosti za mene isto ne stoje. vec je izgubio 2 suda i sad mu je ostao samo sud koji ce procjeniti dali je bilo nekih proceduralnih gresaka a u obrazlozenju hanfe je sve razlozeno na dosta stranica i kako su svi njihovi argumenti suplji.
dakle imao je vec priliku da podlozi sve dokaze i iskoristi sve politicke utjecaje pa mu je to dvaput propalo.


prirodnije je otvoriti posebnu temu za to, a ovdje objaviti samo relevantne informacije kao npr. da li je Todorić dao javnu ponudu, da li je netko tužio, kako je prošao spor i slično, a za sva ova besmiselna prepucavanja tko će kupiti,a tko neće ili tko će tužiti, a tko neće trebalo bi otvoriti poseban topic pa se prepucavajte tamo jer većini koje zanima Belje kao firma/dionica je toga svega već na vrh glave!

pa slozio bih se kad bi ovdje bilo neke rasprave vezano za samo poslovanja belja i slicno. al ja sam ovdje vec 4g i nisam bas vidio nekih takvih rasprava. nazalost.
dapace, jedino se rasprava pokrene kod nekih ovakvih dogadjaja ili preuzimanja ili kad se pojavi FI 4 puta godisnje. U suprotnom tema belja padne do trece stranice foruma.


pitam se a i vas zar bi netko prodavao dionice da to ide na 300 kuna

imas ih ovdje pun forum koji nemaju nikakve informacije dali ce ili nece biti ponude pa uredno prodaju.
tako da odgovor je DA, prodavali bi dionice zato sta neznaju kud to ide a svak se nosi nekim svojim osjecajem. ocito je debelo prevladavajuce misljenje da ponude nece biti i zato je cjena tu gdje je

ja bi prodo u to sumnje nema. S tim parama bi ušo u neku drugu dionicu, mislim da bi većina to napravila …

Cookie Monster

Cudi me sa vise nitko i ne spominje moguce preuzimanje Merkatora. Pa to bi bila odlicna stvar za Belje, prihodi bi trebali porasti za 100%, easy. Postojeci kapaciteti se konstatno povecavaju, tako da supply ne bi trebao biti problem a sa Merkatorom trziste postaje znacajno vece. Osobno mislim da firma ima sansu za lijepu buducnost. Kao i dosta dionica na ZSE preprodana, nazalost trenutna opca nelikvidnost je ogroman problem. Ovo je samo moje osobno misljenje nije nagovor na kupnu/prodaju.

dali će ili neće dati ponudu to će se tek vidjeti, da ima zakonsku obavezu, ima, da će se služiti svim pravnim sredstvima, hoće. To što dionica nije na 300 ne mora značiti ništa, razloga može biti više, od toga da ljudi ne vjeruju u ponudi do toga da netko dokupljuje preko skrbničkih računa. Puno ljudi kalkulira s visinom ponude, točno se zna kako se izračunava visina ponude, sve ostalo nije potpuna ponuda i kao takvu će je Hanfa vratiti i u konačnici smatrati kao da nije podnešena. Kalkulacija ima bezbroj i nitko nemože biti siguran u bilo koju opciju. Svatko ima svoju kalkulaciju kad i za koliko će prodati i što će napraviti ako da ili ne da ponudu

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

Danas janezi zasjedaju. Merkator ide Agrokoru ,to je gotova stvar samo malo glumataju jer su pred izborima. Obveznice su im preko 7%,lošije od Taljanskih [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=BLJE-R-A

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close