BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gosn plavi, kako do nje, o kojem broju pricamo (cirka)?

Najavite se u SKDD, gdje svaki četvrtak i petak imate pravo gledati knjigu dioničara dionica kojih ste vlasnik. Koliko toga ima ne smijem, jer to podliježe tajni, što na licu mjesta potpisujete vlastoručno.

Naravno da ne piše tko je radnik Belja, ali vidite po mjestu stanovanja, pretpostavka je da je radnik Belja prijavljen u Belom Manastiru, Osijeku ili negdje u istočnoj Slavoniji, a ne u Zagrebu ili Rijeci.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ili ispunite zahtjev, platite 123kn , dobijete popis na CDu pa pregledavate u miru doma

...


http://hr.seebiz.eu/turizam/agrokor-u-wellness-centar-u-daruvaru-ulaze-100-milijuna-eura/ar-17674/

Ima se znači…..Belje je prava sitnica,to će Toda kupiti od malih i delistirati……

heh, i onda kazu upropasticemo ga ako mora isplatit parsto milja za dionice belja kolko bi trebalo realno dat…je stvarno da. koji naivci. jadan toda nema para.

Ajmo malo pogledati stvari iz ove perspektive… To što je predao tužbu je sasvim normalna stvar, ali gledajući iz njegovog kuta vrlo lako je moguće da će i predati ponudu. Što njega košta da uz predavanje ponude svim dioničarima pokrene spor i u slučaju da ga dobije tuži državu što je morao dati ponudu.

Kao i svaki dobar poduzetnik/političar normalna stvar je očekivati da će ići svim sredstvima protiv ponude (što je već i išao) i držati sve opcije otvorene, no istovremeno je lako izračunati da mu je povoljnije sada dati ponudu nego se vući po sudu i onda kasnije s kamatama platit. Također zadržat će upravljačka prava.

No najvjerojatniji scenarij je sljedeći – ponude nema, mali postotak dioničara tuži i dobije lijepe kamate, no zanemarive s obzirom koliko ih je malo tužilo. Todorić gubi na US i mora objaviti ponudu, a u međuvremenu je vrtio lovu 3 godine.
Mi mali dobijemo na sporu, te opet kupimo dionice belja s tom lovom. Todorić konačnoo objavi ponudu. Na sadašnjih 2xx% zaradimo još toliko u slučaju da dionica ne ode u visine nakon prvih pravomoćnih presuda. I tko bi onda htio da sada objavi ponudu kad možeš dvaput izvrtit [cool]

I onda se svi lijepo probudimo [smiley]. Biće tu na kraju pojeo vuk magare. Nadam se da sam u krivu ali kad ga vidim kako se slika po televiziji teško mi je vjerovati da će se netko usuditi dirnuti u kesu najvećeg poslodavca u Rvata


I onda se svi lijepo probudimo [smiley]. Biće tu na kraju pojeo vuk magare. Nadam se da sam u krivu ali kad ga vidim kako se slika po televiziji teško mi je vjerovati da će se netko usuditi dirnuti u kesu najvećeg poslodavca u Rvata

Sve ok. A da ti je netko prije 2 godine rekao da će sanader bit na optuženičkoj klupi vjerojatno bi prasnuo u smijeh… i smijao se 2 dana.


No najvjerojatniji scenarij je sljedeći – ponude nema, mali postotak dioničara tuži i dobije lijepe kamate, no zanemarive s obzirom koliko ih je malo tužilo. Todorić gubi na US i mora objaviti ponudu, a u međuvremenu je vrtio lovu 3 godine.

za mene je ovo isto najvjerovatniji scenarij. mislim da todi ni ponos i prkos ne dozvoljavaju da objavi ponudu. kao da bi se luzerski osjecao.
isto mislim da ce vrlo mali broj dionicara tuzit. ovak da moram pogadjat rekao bih definitivno manje od 100.
a veliki ne kupuju iz vise razloga. fondovi i ta industrija si nemogu dozvolit tuzakanje. sta ce ako budu imali brdo naloga za isplatu a nakrcalil se sa dionicama koje moraju bit zamrznute (ili nemoraju..sad su dvojake informacije) dok se sude.
mnogi privatnici sta imaju para ne zele ulaziti u neke sudske sporove kao i vecina na ovom forumu jer se ili boje da nece dobit ili im se neda u to ulazit. pa i mnogi od ovih odvjetnika kazu da se to moze tesko izgubit pa ni sami nece ulazit u to…ocito je da je gro ljudi jednostavno preinertan, mnogi su skepticni i ostaje mali dio nas koji je spremna upustitit se u to.

..kupuje se welnes..ima sa…a BELJE dobija za 1kn…oće li bit pošten i platit dionice???

Ne razumijem,ne kupuje se welness radi zabave već radi novih ulaganja u kontinentalni turizam.
Pa gdje će prodati sve to vino,sir i kobase ako ne u turističkoj ponudi.

Kolega prdekalo u Belje je uloženo skoro dvije milijarde kuna,otvorena su radna mjesta i oživio taj dio Slavonije.To je najvažnije.

jel tko kupio knjigu dionica interesira me top 100 ako nije namjeravam u ponediljak
jer mi je ovo sve sumljivo pomalo kao da top 10 kupuje i prodaje u roku tri dana

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Iz jednog drugog slucaja obaveze za ponudu o preuzimanju, vidljivo je da Agrokor moze dobiti neko vrijeme na nacin da ne dostavi neki dokument koji je obavezan uz ponudu ili da dostavi ponudu koja nije sastavljenja po zakonu. To vrijeme nece biti izrazeno u godinama, nego je to vjerojatno nekoliko mjeseci. Ukoliko kod dostave ponude nešto nije u redu, Hanfa ce traziti dopunu ponude sa odredjenom dokumentacijom i ispravak teksta ponude. Kod tog dopisivanja Hanfa trazi tocno sta se treba i na koji nacin ispraviti u ponudi koja nije valjana. Znaci ako cijena ne odgovara Hanfa ce napisati u toj prepisci sa Agrokorom koja minimalna cijena u ponudi mora biti. Ukoliko u zadanom roku Agrokor ne dostavi ispravljenu ponudu koju ce Hanfa odobriti, tada se izdaje novo rjesenje u kojem je vidljiva sva prepiska izmedju Agrokora i Hanfe, a samim time i cijena koja mora biti u ponudi za preuzimanje. Navedena praksa Hanfe je bila u jednom slucaju ponude za preuzimanje za koji ja znam.

Postavlja se jedno pitanje koje bi vjerojatno ljude koji misle tuziti zanimalo. Koliko moze maksimalno kostati nekoga ako podnese tuzbu protiv Agrokora i na kraju ju izgubi? Mislim da to isto treba uzeti u kalkulaciju nekakvog rizika. Uzmimo da je vrijednost tuzbe ispod 500 tkn. Uzmimo da ce tuzbe trajati cca 2-3 godine zajedno na trgovackom i na visokom trgovackom sudu. Koliko bi to moglo kostati svakog pojedinca? Znam da se ne moze tocno znati, ali mogu li se troskovi popeti do 100tkn recimo ili puno manje.


Ne razumijem,ne kupuje se welness radi zabave već radi novih ulaganja u kontinentalni turizam.

Pa ok. zato ga i volim sta od svake firme napravi biser. Al promasio si poantu. Ne osporavu mu niko da ulaze. dapace. samo hocemo reci da kad god hoce moze nabaviti te novce a ovdje neki pricaju kako cemo osiromasit ili nedaj boze upropastit agrokor/belje ako ga natjeramo da ispostuje svoju zakonsku obavezu i osigura 800 milja a realno isplati 300 ili 400 i to da samo poveca udio a ne da baci novce.
ako ga to tolko smeta da kupi dodatne udjele onde neka procjeni vrijednost firme i nek sve proda po vjerovatno slicnoj cjeni i jos ce zaradit na onom ostatku od 67.92% kolko ima.
eto, jednostavno mu je. izgubit nemoze nikako i nista.

New Report

Close