BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…tako da ćete vi čekat malo više i na Trgovačkom sudu presudicu…

bio bi vrlo glup da prije isteka presude ne ponudi nagodbu. jer kamatica od 12% nije tako zanameriva pogotovo kad imas slucaj koji tesko mozes dobiti gledano s njegove strane.
tako da ja bi htio lovu sto prije naravno, ali imam 12 dobrih razloga da me cekanje ne baca u depresiju. dapace. kakvo je stanje na burzi 12% godisnje dobitak je i vise nego ljep.
ljudi drze lovu u onom ht-u godinama zbog 8% godisnje.

zaboravili ste na jednu mogućnost… a ista je da Agrokor (ako mu to možebitno kratkoročno/dugoročno zbog xy interesa, razloga itd. … odgovara…) predloži/odluči izlistavanje Belja sa burze… što onda?

Pa Agrokor nema pravo glasa na skupštini. Kakvo brisanje s burze…


Pa Agrokor nema pravo glasa na skupštini. Kakvo brisanje s burze…

To prvo treba provjeriti, podnjeli su tužbu US u roku i imaju rok od 60 dana da dostave ponudu i dokumentaciju Hanfi na odobrenje, mogu npr. namjerno poslati manjkavu dokumentaciju(Čl.22.ZPDD) tako zadovoljiti formu i izbjeći represivne regule.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa

BAKICAAA, 11.11.2011. u 13:51
To prvo treba provjeriti, podnjeli su tužbu US u roku i imaju rok od 60 dana da dostave ponudu i dokumentaciju Hanfi na odobrenje, mogu npr. namjerno poslati manjkavu dokumentaciju(Čl.22.ZPDD) tako zadovoljiti formu i izbjeći represivne regule.

…to cijelo vrijeme govorim…neće izbjeći represivne regule…oni su i dalje u obvezi…ali…

1.ostaju im upravljačka prava
2.imaju pravo i po tom osnovu podnijeti tužbu Upravnom sudu,pa će to onda dodatno zakomplicirati procese na Trgovačkom sudu,jer donošenje 1. i 2.stupanjske presude neće ići lako…


Pa Agrokor nema pravo glasa na skupštini. Kakvo brisanje s burze…

do daljnjeg ima 67,92%… a možda zbog nečeg xy razloga… + državu kao tzv. mogućeg deal partnera… tj. skupa imaju preko 75% + 1 dionicu… od kada eventualno neće imati pravo glasa ili sl. …., zasigurno Vi nećete o tome odlučiti…



Pa Agrokor nema pravo glasa na skupštini. Kakvo brisanje s burze…

do daljnjeg ima 67,92%… a možda zbog nečeg xy razloga… + državu kao tzv. mogućeg deal partnera… tj. skupa imaju preko 75% + 1 dionicu… od kada eventualno neće imati pravo glasa ili sl. …., zasigurno Vi nećete o tome odlučiti…
[/quote]
Za mene je ovo prihvatljiv rizik. Jedina prava prilika na našem tržištu kapitala. A naravno svako za sebe treba posložiti kockice.



@Barbosa

himalaja, 11.11.2011. u 14:04
To prvo treba provjeriti, podnjeli su tužbu US u roku i imaju rok od 60 dana da dostave ponudu i dokumentaciju Hanfi na odobrenje, mogu npr. namjerno poslati manjkavu dokumentaciju(Čl.22.ZPDD) tako zadovoljiti formu i izbjeći represivne regule.

…to cijelo vrijeme govorim…neće izbjeći represivne regule…oni su i dalje u obvezi…ali…

1.ostaju im upravljačka prava
2.imaju pravo i po tom osnovu podnijeti tužbu Upravnom sudu,pa će to onda dodatno zakomplicirati procese na Trgovačkom sudu,jer donošenje 1. i 2.stupanjske presude neće ići lako…
[/quote]
Ma mogu se onim i na glavu okrenuti, ali će opet morati platiti ono što su u obvezi.
Netko je spominjao žalbu temeljenu na "zajedničkom djelovanju s državom "
Pročitajte ponudu za preuzimanje, izvješće o preuzimanju i dokumente vezene za provedeni dokap. Ja ne vidim da je taj pojam spomenut, a sve navedene dokumente pisao je sam Agrokor, ne ostali dioničari, ne Hanfa… Ispravite me ako griješim.



@Barbosa

plavi, 11.11.2011. u 14:08
To prvo treba provjeriti, podnjeli su tužbu US u roku i imaju rok od 60 dana da dostave ponudu i dokumentaciju Hanfi na odobrenje, mogu npr. namjerno poslati manjkavu dokumentaciju(Čl.22.ZPDD) tako zadovoljiti formu i izbjeći represivne regule.

…to cijelo vrijeme govorim…neće izbjeći represivne regule…oni su i dalje u obvezi…ali…

1.ostaju im upravljačka prava
2.imaju pravo i po tom osnovu podnijeti tužbu Upravnom sudu,pa će to onda dodatno zakomplicirati procese na Trgovačkom sudu,jer donošenje 1. i 2.stupanjske presude neće ići lako…
[/quote]

Kakve veze imaju upravljačka prava sa tužbom dioničara?
Opet vi po svome..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

1.ako podnese ponudu ispunio je formalno obvezu i ostaju mu upravljačka prava…

2.ako to nije ponuda koja je u skladu sa Hanfinim rješenjem,Hanfa im daje rješenje o ispravku na koji se oni žale na Upravni sud…

3.dioničari se žale Trgovačkom sudu,ali Agrokor može davati prigovor jer procedura ponude još nije gotova i njihova tužba nalazi se na Upravnom sudu ( pored one koja je već poslana )

4.a čujte pravo vam isto ima nekakvu logiku…al slobodno vi nazovite vaše PMS odvjetnike da vam objasne…



Pa Agrokor nema pravo glasa na skupštini. Kakvo brisanje s burze…

do daljnjeg ima 67,92%… a možda zbog nečeg xy razloga… + državu kao tzv. mogućeg deal partnera… tj. skupa imaju preko 75% + 1 dionicu… od kada eventualno neće imati pravo glasa ili sl. …., zasigurno Vi nećete o tome odlučiti…
[/quote]
Kada smo već kod države, i njenih interesa onda…Vaš link
Još ako Kuštrak postane ministar gospodarstva kako se kalkulira u današnjim novinama, onda bi se moglo još dodatno zakomplicirati.

U svakom slučaju, obveza za preuzimanje ostaje dok je US eventualno ne pobije a to je proces od najmanje 3 godine.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


1.ako podnese ponudu ispunio je obvezu i ostaju mu upravljačka prava…

2.ako to nije ponuda koja je u skladu sa Hanfinim rješenjem,Hanfa im daje rješenje o ispravku na koji se oni žale na Upravni sud…

3.dioničari se žale Trgovačkom sudu,ali Agrokor može davati prigovor jer procedura ponude još nije gotova i njihova tužba nalazi se na Upravnom sudu ( pored one koja je već poslana )

4.a čujte pravo vam isto ima nekakvu logiku…


Bakice, meni je ovo već pomalo smiješno.
Ako da ponudu po bilo kojoj cijeni znači da prihvaća da je u obvezi. Ići se žaliti na cijenu nema smisla jer ako ništa drugo bar je to jasno definirano zakonom. Za moj pojam nemoguć potez.

New Report

Close