BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@VedroNebo
[thumbsup] [thumbsup]

Nisam proganatelj poduzetnika, čak šta više i sam sam cijeli život poduzetnik..
No uvijek sam se pitao što je to tako važno napravio Todorić da je sada vlasnik pola Hrvatske!? I vani ima milijardera i neki su to postali i u kraćem roku. No mislim da se nitko ne pita kako i zašto, obićno je to vrlo jasno. Npr Jobs, Gates, Zuckerberg su nešto novo stvorili i postali najbogatiji ljudi vrlo brzo, praktično iz ničega. A Todorić? Nekako je nešto što je do jučer bilo "naše" sad postalo njegovo, a to nije kupio jer on nije imao novaca, a ne vidim ni da je izmislio nešto revolucionarno. Osim ako je baš on autor hrvatske pretvorbe i privatizacije, onda ok.

@S400
a tko je pak vama branio da ponudite ne 1 kunu, već samo 1 lipu više od Todorića za Belje… pa da uživate sve državne poticaje itd. …
– Todorić je kupio Belje 2005. godine za kunu i od tada u njega uložio 1,5 milijardi kuna.
– nadalje sve ostale tadašnje obveze prema vjerovnicima, radnicima itd. pišu lijepo ovdje…
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/kBEsmfBeWeAfw6LOCJ5exA==.pdf

Uskoro ćemo se u crkvi moliti Todi. Svaki drugi građanin će raditi za njega.

Zašto se Toda nije zalagao za lock up period kad je država dijelila radnicima dionice? Pošto su dobili za 1/3 cijene mislim da bi takav potez bio korektan. A ne da su nas drugi dan na burzi odmah stukli.

Zztop nije Toda uložio svoje novce u Belje. To su dokapitalizacije, krediti i zaduženja. Na jeftin način je dograbio još veći postotak vlasništva u njemu

Ukoliko Toda ne da ponudu, dali je moguće da netko da neobaveznu ponudu u iznosu od 200kn? Kakva bi prava i obveze proizašle iz toga?

ma ja njemu uopce ne sporim da je stvorio od belja vrhunsku firmu. i od ostalih firmi koje posjeduje. i ja bi mu ih opet dao. sad svima izgleda lagano nesto stvoriti. oko onog pik vrbovca se promjenilo ko zna kolko uprava i vlasnika i tek nakon sta ga je toda uzeo procvjetalo je u pravi biser. isto je sa svim njegovim firmama.
naravno moze se tu pricat i o protekciji i ostalom al kad vidim alternative u vidu ostalih tajkuna koji dobil, prodali, radnici na cestu a oni punih dzepova toda je za njih ipak gospodin. dali je moglo i na bolji nacin vjerovatno je.

al bako i ostali, kakve to j.. veze ima sa ovom sad situacijom?

@kanabis
ti je netko branio da i ti ne uložiš svoje novce u Belje, Vupik… pa tzv. jeftino kupiš…

imamo 2 loša momenta:
1. predavanje tužbe od strane Agrokora što implicira da neće biti javne ponude nego će se morati tužiti na sudu, a to može tko zna kako završiti
2. jaki pad EU burzi i nestabilnost eurozone (Grčka, Italija, Portugal….)

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

@Dunlop
možda ima PR… status qou veze…

@ZZtop

ma ima on sve. i medije i politicare. nema medija u kojem nije sponzor. nije idex.hr-u pa oni mlate po njemu bezveze vec godinama. imaju tako debilne prigovore njemu da to nemozes vjerovat. nesto kao onaj blentavi maras iz sdp-a (kad ga je kritizirao da je onura uzeo za reklamnu kampanju..mislim stvarno retardirano)..
mrzim hdz, da nebi netko pomislio sad da sam to rekao samo zato sta je iz sdp-a..nego mi je lik stvarno ono glup.

Prošle godine uložio sam upravnom sudu tužbu protiv porezne uprave. Tužba me koštala 1500kn za sad a kad dođem na red treba dati još 3500kn i to je sve.

Todorić je imao rok 30 dana i u tom roku uložio tužbu te platio 1500kn…za svaki slučaj. Od te tužbe može bez posledica i bez troškova odustati bilo kad i to to zadnjeg dana pred raspravu. Kao i ja od moje.

A za ponudu ima 60 dana. U ovih nešto manje od 30 dana ljepo će se rodbina i prijateli nakupovati dionica Belja [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


…pa jasno,pa netko dobije firmu za jednu kunu,ako se obveže na ulaganja…a ne da rašćerda i obogati se…

…pa ne može svatko dobiti firmu za jednu kunu,moraju postojati objektivne okolnosti da će ju kupac unaprijediti i osnažiti…

…i to sve sve dogodilo…,pa samo on u Slavoniji nešto značajnije radi…

…gdje je on sad zeznuo državu???

…zašto je ja ili ti nismo dobili???? nit imamo para za ulaganje,nit objedinjenog tržišta…


Nije svatko mogao dobiti niti menađerski kredit pa smo poslije sanacuije banaka plačali svi, da bi na kraju bile prodane po kunu.

Agrokor je također preuzeo Belje za kunu uz obaveze prema radnicima i dugovima, ali je isto tako odmah pokupio poticaje i tko zna što još što je dogovoreno ispod stola tako da je na kraju dobio i ovce i novce a svoja osobna ulaganja je zaštitio i osigurao kroz dokapitalizaciju u kojoj je stekao dodatni vl. udio koji nije bio predmet ugovora sa državom i zato je danas u obvezi ponude.

To što "samo on u Slavoniji nešto značajnije radi" također možemo zahvaliti samo njemu jer je uništio slavonskog i opčenito hrvatskog seljaka uvozom krumpira, voće, povrće, i XX drugih K+ proizvoda koji su mnogo jeftiniji u Kini, Egiptu, Rumunjskoj, Makedoniji itd….hrvatski seljaci i PIKovi nisu imali šansu ući u Konzum nego su ciljno dovedeni u propast da bi se Agrokor odjednom pojavio kao spasitelj Hrvatskog agrara ali ako je PIK preko kune onda je skupo…i sada reci da jedan Todorić nije zeznuo Državu…ne da nas je zeznuo nego nas je u kombinaciji sa izlobiranim političarima vratio natrag u neofeudalizam [angry]

Napokon su regulatori i druge upravne institucije počele raditi svoj posao i očekujem da je ovo kraj šeriferaja koji vlada zadnjih 20 god.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

…poljoprivreda kakva je postojala i još postoji kod nekih seljaka nema perspektive…

…ništa on nije dobio više nego drugi…

…a za razliku od drugih uspješno plovi vodama poduzetništva…i uvodi u poljoprivredu svemirsku tehnologiju…

…da nije tako ne bi dobivao kredite i radio akvizicije i na međunarodnom nivou…

…e,sad s njim usporedi baku sa dvije kravice…

New Report

Close