BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todoric ima obvezu dati ponudu svima koji posjeduju dionice do dana zakljucivanja ponude. A kome ce dat ponudu nego onima koji imaju dionice. S tim da masa ljudi koji imaju dionice nece cekat ponudu nego ce prodat onima kojima se ceka isplata od Agrokora. Zadnja cijena ako da ponudu biti ce 1-2 % niza od one u ponudi, osim ako se ponovi KORF.

Nije bolest sve što boli


Krivo mislis. Svi do T(dan isteka ponude)-3 imaju pravo prodati dionice u ponudi.

možda, a možda i nemaju…zamisli da sad kupiš, kreneš s tužbom, platiš advokata, pristojbe i sve ostalo pa te odbiju jer nisi bio vlasnik dionica u pravom trenutku? pa umjesto zarade imaš debelu pušionu. zato su po meni sigurni samo oni koji su imali dionice prije objave odluke HANFE, a svi koji su nakon toga kupovali?????
vidjet ćemo kako će sudac presuditi [undecid]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Neko kupi u većim količinama, čovjek će se obogatiti, šteta što sam ja s cashom na nuli,a nisam nešto ni kreditno sposoban. Ovo je zicer , ovi što govore kako je Agrokor moćan bolje da što prije kupe do isteka ponude.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

"jer nisi bio vlasnik dionica u pravom trenutku"
Zakon je jasan, kolega pišite na nekoj drugoj temi, a ne blatite se ovdje.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@S400
netko kipa u velikim količinama, a kupuju mali! ovo je već treći dan da prodavač prodaje velikim skrivenim nalogom od po 3000 komada, neki dan prodavao je na 103, jučer na 102 kn, a danas kipa na 100 kn. taj sigurno nije naivac bez para koji si ne može priuštiti odvjetnika, ali svejedno rasprodaje na 100 kn, što on to zna da mu je ova cijena dobra za izlaz ????!?

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

@Faust55

To mozda moze igrati kod tuzbe ali ne i kod ponude.

Nije bolest sve što boli

Ma izgleda da je najbolje biti u dionici CASH-R-A. [tongue]

Šala naravno…žalosno je samo što mi sada moramo raspravljati o tome da li je Agrokor podnio žalbu…umjesto da se javna ponuda izvršila onda kad je to trebalo napraviti pa danas ne bismo imali dvojbe oko toga.

Mislim da možemo samo reći…toliko o pravnoj državi.

O Bože, hoćemo li ikada imati sređenu državu u kojoj ćemo voditi brigu o tome da radimo i da zaradimo za svoj rad i da ne vodimo brigu o tome što će sudsko odlučiti/presuditi i da li će se ekipa koja bi trebala nešto izvršiti to na kraju i napraviti…ili ćemo se vući po sudovima do naše smrti (ili možda koji dan kraće).

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

@bob1391

Nemam dionice ali negdje sam koliko se meni čini pročitao da je dužan dati ponudu prema imaocima na taj i taj dan, koliko se ja sjećam bio je tačno određen datum, možda sam ja krivo nešto shvatio ili nisam dobro protumačio članak a nije me baš ni zanimalo preveć jer nemam dionice tako da i mene zanima mišjenje onih koji su bolje potkovani ovom materijom.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Te špekulacije tko kupuje a tko prodaje su se pokazale najglupljim dosad jer kupovali su "stručnjaci" nešto što sad vrijedi 50 puta manje bez pardona s ogromnim nalozima , i gdje su sad.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@upitnik9

Evo vam jedno rjesenje za odobravanje ponude.
Vaš link

obratite paznju na clanak 2 i 5.

A evo i jedna ponudu tak da nam budete malo upuceniji kako to izgleda.
Vaš link

Nije bolest sve što boli

@upitnik9
ZTD je vrlo jasan. Bob1391 je u pravu. Ako ide ponuda, ide za sve imatelje na dan ponude.
Da je htio dati ponudu, već bi je dao, ne bi se blamirao. Vjerovatno je većina igrala na kartu Todorićevog obraza ili ugleda. Ali zašto bi on bio iznimka od pravila? (nepoštivanje odluka hanfe)
Ja bih se više orijentirao na ono što i "plavi" predlaže….a to je tužba dioničara.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Nevezano dirketno za belje ali

http://www.poslovni.hr/vijesti/i-partner-banka-gasi-brokere-190132.aspx

E sada pošto je jedno 15 000dionica kupljeno preko Partner Banke na margin i to je vidljivo u TOP 10, sto ce bit s tim marginima i tim dionicama?

...

New Report

Close