BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neće biti rušenja cijene jer je ovo očekivano i ta njegova žalba ništa ne znači. Agrokor je i dalje u obvezi dati ponudu. Čak štoviše uopće ne sumnjam da će izgubiti spor.

Mislim da je za nas puno pozitivnija vijest da će Agrokor biti u pregovorima za Mercator do kraja godine. I u slučaju da se ogluše na obvezu mislim da će slovenski mediji biti puni bombastičnih naslova.

http://www.seebiz.eu/mercator-tuzbe-za-sabotiranje-postupka-prodaje/ar-17391/

" Kako se neslužbeno doznaje, prodaji se protive još samo predstavnici zaposlenika unutar nadzornoga odbora, dok su je svi predstavnici kapitala već poduprli. "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

…a ja ne znam kaj se čudite…to je bilo za očekivati…hoće čovjek iskoristiti sva pravna sredstva koja mu stoje na raspolaganju…

…to je njegovo legitimno pravo,i time ništa ne izbjegava…a stvar je vaše procjene koliko netko može uspjeti u sporu sa Agrokorom,ne zbog njegove veličine,već zbog pravnog stanja stvari…


…a ja ne znam kaj se čudite…to je bilo za očekivati…hoće čovjek iskoristiti sva pravna sredstva koja mu stoje na raspolaganju…

…to je njegovo legitimno pravo,i time ništa ne izbjegava…a stvar je vaše procjene koliko netko može uspjeti u sporu sa Agrokorom,ne zbog njegove veličine,već zbog pravnog stanja stvari…


Istine radi treba reći da ova tužba ne odgađa izvršenje i da je rješenje Hanfe izvršno te da
Agrokor gubi upravljačka prava ako ne postupi po rješenju.
S druge strane treba istaknuti da se više gotovo nitko ne pridržava Hanfinih rješenja i da
Upravni sud traje najmanje 2 godine na više i da je Agrokor do sada gotovo dobio sve badava ili
"za siču" i ovo sigurno ne namjerava platiti po enormnoj cijeni.
Ovu obavezu,po meni,jednostavno neće niti može ispoštovati i ovo "natezanje" će trajati dugoo.
Pozdrav

Danas opet treba proći 6000 dionica na belju. E sad kako? Najsigurnije je stvoriti psihozu i probati malo rušiti. Zaista nije lako svaki dan protrgovati sa toliko dionica, a ne dići cijenu. Svaka čast

Kolega bisakovi možda ste vi upravu, ali zanemarujete jednu bitnu činjenicu. Eu i Slovence, te da se Agrokor teško može izvući. Pa makar to bilo i za 3 god. Računajte samo koliko su vam kamate na 1000 kupljenih dionica po 100kn- 40 000kn godišnje [sealed]

@bisakovi
Koja to "upravljačka prava" Agrokor gubi? Osim na godišnjoj skupštini. Tko će "upravljati" beljem?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@kanabis
ipak si bio u pravu da će belje jače zaroniti možda i na 80 kn jer nitko ne želi sad kupovati kad je potvrđeno da je Agrokor uložio tužbu i da će otezati do besvijesti. to je znak da dobrovoljno ne želi ispuniti obvezu javn eponude, a od ovih koji se sada kunu da će tužiti, na kraju će ogromna većina odustati i čekati što bude-bude [embarass]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



…a ja ne znam kaj se čudite…to je bilo za očekivati…hoće čovjek iskoristiti sva pravna sredstva koja mu stoje na raspolaganju…

…to je njegovo legitimno pravo,i time ništa ne izbjegava…a stvar je vaše procjene koliko netko može uspjeti u sporu sa Agrokorom,ne zbog njegove veličine,već zbog pravnog stanja stvari…


Istine radi treba reći da ova tužba ne odgađa izvršenje i da je rješenje Hanfe izvršno te da
Agrokor gubi upravljačka prava ako ne postupi po rješenju.
S druge strane treba istaknuti da se više gotovo nitko ne pridržava Hanfinih rješenja i da
Upravni sud traje najmanje 2 godine na više i da je Agrokor do sada gotovo dobio sve badava ili
"za siču" i ovo sigurno ne namjerava platiti po enormnoj cijeni.
Ovu obavezu,po meni,jednostavno neće niti može ispoštovati i ovo "natezanje" će trajati dugoo.
Pozdrav
[/quote]
Sve to stoji, no ako je ikada bilo šanse dobiti spor protiv države zvane Agrokor Hrvatska, onda je to danas. Konacno pada Berlinski zid, EU dahce za vratom, i sto je najbitnije, nas mali sveti covijek, Hrvat, bivsu samoupravljac, vise nije sitno desnicarsko biche koji hvata crvene i zelene vragove volonterski vec se preobratio u pravo Che Guevaru i jedva ceka da dokaci mafijase , nepravdu i vragove liberalnog kapitaizma. Dakle sada je najzrelija situacija za sitnozube sto se tice stanja i izvana i iznutra…
Za godinu, dvije, tko zna.
Dakle il sad, il nikad

Tužba kod nas ide po sistemu čekam nečiju presudu, pa ću onda ja. No nemojmo zaboravit da je možda i neki veći igrač unutra, pa će on sigurno tužiti. Važno je da Agrokor u toj tužbi ima tanju stranu. Odnosno gubi sigurno.

Sa druge strane 80kn trenutno nije realno do 6.12. A poslije tko zna. Pogledajte malo skokove Belja do 120kn i datume kad je Toda gubio sporove.

@hodor

A gdje je ta navodna tuzba sluzbeno potvrdjena?

Ako su piskaranja na forumu potvrda onda vam stvarno nije mjesto na burzi.

Nije bolest sve što boli

Pa znali smo da će tužiti.



@bisakovi

Koja to "upravljačka prava" Agrokor gubi? Osim na godišnjoj skupštini. Tko će "upravljati" beljem?

Alabama,po slovu Zakona gubi prava na godišnjoj skupštini.
Drugo pitanje je definitivno na mjestu u vezi upravljanja!!!
Isto tako treba pričekati službenu potvrdu da li je tužba Upravnom sudu podnešena ili ne.
Realno doista nitko drugi ne može stvarno preuzeti upravljanje.
Situacija je doista apsurdna i neodrživa.
Pozdrav

New Report

Close