BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ukoliko dođe do pokretanja tužbi, tada dioničari koji tuže ne mogu prodavati dionice.
To znači da će ponuda na burzi dionica Belja biti bitno smanjena.
I tu su moguće razne kombinacije i špekulacije..

lp

Ovo baš nije točno, dionice za koje tužite nemaju nikakav poseban tretman, tako da možete i kupovati i prodavati iako to baš i nije logično. jer bi suprotna strana ukoliko to sazna mogla to iskoristiti i reći da tražite da im prodate nešto što nemate i srušiti vam tužbu
[/quote]

Zato sam i napisao da je sigurno ne prodavati i time izbiti argument iz ruke drugoj strani.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Koja pat pozicija 🙂


…ovdje imamo jedan drugi problem,a taj je kako je moguće da mi nemamo jasna pravila igre…

…podatak da li je Agrokor podnio tužbu,tj pokrenuo upravni spor je važan podatak za dioničare…

…kako je moguće da se takav podatak javno ne objavi…i zašto bi u Hanfi tu trebalo biti nedoumica????

nebi ja to jos tako shvacao..to je bilo moje parafraziranje razgovora sa gospodjom koja nije mozda tolko u tom slucaju.
al to bi bio sukus da. da se razgovralo tamo (dali na kolegiju ili hodnicima) ko bi to i dali bi trebao dati taj podatak..
obecala mi je sutra poslje 2 vise reci..
mislim da je vrlo korektno od nje.


upitnuo sam i na zse da vidimo prosjek cjena za to nase belje.
kad vidim da su svi tako fletni pa da ne budem zadnji koji ce saznat [tongue]

kaze gospodja da to mora zse (opet ta gospodja [smiley])..
samo nije sigurna ko na to ima pravo da mu zse da i pod kojim uvjetima.
ja poslo mail pa cemo vidjet

ups, ovo ce jos malo morati pricekati. ta potvrda se od zse naplacuju 200E kako mi je sad poslano, tako da cu to traziti kad skupim jos par ljudi pa da to podjelimo.



Ukoliko dođe do pokretanja tužbi, tada dioničari koji tuže ne mogu prodavati dionice.
To znači da će ponuda na burzi dionica Belja biti bitno smanjena.
I tu su moguće razne kombinacije i špekulacije..

lp

Ovo baš nije točno, dionice za koje tužite nemaju nikakav poseban tretman, tako da možete i kupovati i prodavati iako to baš i nije logično. jer bi suprotna strana ukoliko to sazna mogla to iskoristiti i reći da tražite da im prodate nešto što nemate i srušiti vam tužbu
[/quote]

kako je to moguće? tužiš da otkupe tvoje dionice a ti ih prodaš u međuvremenu?!? svaka tvoja prodaja vidi se u SKDD! ne vjerujem da to može tako

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



upitnuo sam i na zse da vidimo prosjek cjena za to nase belje.
kad vidim da su svi tako fletni pa da ne budem zadnji koji ce saznat [tongue]

kaze gospodja da to mora zse (opet ta gospodja [smiley])..
samo nije sigurna ko na to ima pravo da mu zse da i pod kojim uvjetima.
ja poslo mail pa cemo vidjet

ups, ovo ce jos malo morati pricekati. ta potvrda se od zse naplacuju 200E kako mi je sad poslano, tako da cu to traziti kad skupim jos par ljudi pa da to podjelimo.
[/quote]

pa zar si neznaš sam izračunat prosjek?
odabereš od datuma do datuma…
klikneš osvježi…
snimiš kao excel…
par sekundi po digitronu… i eto ti tražene cijene…
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A

ZSE će vam islistati prosijek za tražene datume i ta vam potvrda treba na sudu, ali ZSE vam neće reći po kojoj cijeni trebate podnjeti tužbu tj neće ZSE utvrđivati koji je prosijek po zakonu mjerodavan.. to ćete morati sami.. dakle vi tražite potvrdu o prociječnoj cijeni od do a ZSE vam to izlista i lupi pečat i uzme naravno 200 eur 🙂 Npr neki su na LRH tražili prosjek za krive datume i dobili takvu cijenu pa su tužili na krivi iznos.. Događa se..

Ne znam zašto se toliko mučite, iskoristite iskustva onih koji su to sve već davno prošli..

Kaj mislite? Da se počnemo udruživati u vezi tužbe. Ili je još prerano?




upitnuo sam i na zse da vidimo prosjek cjena za to nase belje.
kad vidim da su svi tako fletni pa da ne budem zadnji koji ce saznat [tongue]

kaze gospodja da to mora zse (opet ta gospodja [smiley])..
samo nije sigurna ko na to ima pravo da mu zse da i pod kojim uvjetima.
ja poslo mail pa cemo vidjet

ups, ovo ce jos malo morati pricekati. ta potvrda se od zse naplacuju 200E kako mi je sad poslano, tako da cu to traziti kad skupim jos par ljudi pa da to podjelimo.
[/quote]

pa zar si neznaš sam izračunat prosjek?
odabereš od datuma do datuma…
klikneš osvježi…
snimiš kao excel…
par sekundi po digitronu… i eto ti tražene cijene…
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A

[/quote]

nije bas tako jednostavno…gledaju se kvartal prije ponude i svi nakon do datuma podnosenja zahtjeva. E sad kako se gledaju kvartali (od kad do kad), dali se gleda prosjecna dnevna (vjerovatno) itd. itd..
ja kolko sam gledao ovako sad na brzinu (kraj 2007 i pocetak 2008 su najvece cjene) nisam bas dobio prosjek preko 316kn..
al to sam zbilja nabrzaka jer mi se zuri sad malo ovu zutu lopticu isprebijat.


Kaj mislite? Da se počnemo udruživati u vezi tužbe. Ili je još prerano?

Još je malo prerano, ali ja sam sve već pokrenuo, ovih dana ću dobiti cijenu od svog odvjetnika + još je jedna opcija u igri.
U svakom slučaju ponudit ću ovdje na forumu javno da krenemo u skupnu tužbu.
Ako netko ima povoljnije riješenje od mene, priklonit ću mu se.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nije bas tako jednostavno…gledaju se kvartal prije ponude i svi nakon do datuma podnosenja zahtjeva. E sad kako se gledaju kvartali (od kad do kad), dali se gleda prosjecna dnevna (vjerovatno) itd. itd..
ja kolko sam gledao ovako sad na brzinu (kraj 2007 i pocetak 2008 su najvece cjene) nisam bas dobio prosjek preko 316kn..
al to sam zbilja nabrzaka jer mi se zuri sad malo ovu zutu lopticu isprebijat.

Ne prosjecna dnevna!

Prosjecna ponderirna cijena je ukupan promet u razdoblju podjeljen s ukupnom protrgovanom kolicinom.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Evo, recimo, prosjecna ponderirana cijena za Belje od 08.11.2007 do 07.02.2008.

Ovo je samo primjer i nije nagovor na kupnju/prodaju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close