BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sada je jasno zašto su ga bjelosvjetski jebivjetri držali u zatvoru do sada. sada su sve pokupovali i pokrali naši vrli makro lopovi.

Malo si pobrkao Bušiće – naime ovaj koji je ovo napisao je pokojni vec dulje vrijeme.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Bruno_Bu%C5%A1i%C4%87



sada je jasno zašto su ga bjelosvjetski jebivjetri držali u zatvoru do sada. sada su sve pokupovali i pokrali naši vrli makro lopovi.

Malo si pobrkao Bušiće – naime ovaj koji je ovo napisao je pokojni vec dulje vrijeme.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Bruno_Bu%C5%A1i%C4%87
[/quote]
hvala na ispravci!
nema veze, ista stvar, sve ono za svjetske kebivjetre važi i za ovoga drugog.!

dan je pametniji od noći

Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali pošto na bosanskom forumu nema baš odgovora postavit ću pitanja ovdje pa bih molio znalce da mi odgovore.
Kako mogu iz Hrvatske kupiti dionice Energoinvesta iz Bosne.
Preko kojih brokera u Hrvatskoj to mogu napraviti.
Kako se trguje Energoinvestom, mislim da li je u nekom posebnom režimu ili kao, recimo, sa našom INA-om.
Unaprijed zahvaljujem.

preko FIME vrijednosnice!

dan je pametniji od noći

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

IGH nesumnjivo kao jedna od boljih prilika na tržištu, ali me razočarao Jure Radić.
Trenutno imaju ugovorenih poslova od 1,2 milijarde kuna?
Ako usporedimo sa INGR koja trenutno ima oko 4 milijarde kuna ugovorenih poslova, i to bez Mavrova koje su nedavno preuzeli…, a prihodi su im na prošlogodišnjoj razini bili približno isti ( IGH i INGR ) , onda je INGR po tim pokazateljima puno bolja prilika.

Ne zaboravimo niti vlasničku strukturu koja ide na ruku INGR, puno fondova između ostalih sva 4 mirovinska trenutno u velikim minusima, a free float je puno manji nego kod IGH.

IGH [thumbsup]
INGR [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

IGH imam [thumbsup]
INGRU čekam na 15x kn [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


IGH imam [thumbsup]
INGRU čekam na 15x kn [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Da možda ne bi trebalo biti obrnuto kolega?
Mislim ovo oko imanje jedne a čekanja druge.
Ja sam lijepo napisao činjenice, koje mnogo govore.
Ako netko ima tri puta više ugovorenih poslova, a u isto vrijeme prihode na trenutno istim razinama, pa naravno da je to bolja prilika zar ne? Ne treba biti burzovni expert za tako nešto zaključiti.
A kad me već vučete za jezik pogledajte , dragi kolega, koliko je u planu IGH da poveća dobit ove godine, a koliko INGR. Pa onda pogledajte fundamentalno jednu i drugu dionicu. Pogledajte recimo PEG, ako znate što je to.

Iz osnovne definicije samog pokazatelja, koji je viša instanca P/E pokazatelja, također ne teba biti burzovni expert da bi zakjlučio da je trenutno INGR i više nego povoljnija na ovim cijenama od IGH.

Što ne znaći da i IGH nije dobra prilika, ali uvijek treba gledati najbolju priliku zar ne?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

dragi kolega Plavi

kao prvo uvažite da sam samo jednostavno izrazio svoju nakanu.

kao drugo INGRom sam više puta uspješno trejdao u protekle dvije godine , pretpostavljam baš kao i Vi.

kao treće P/E/EPS-Growth je izuzetno dobar kod INGRE i sa tim djelom vašeg posta se slažem međutim tko mi može garantirati da će isti kao takav i nastaviti rasti, pogledajte radije malo odnos
duga i glavnice a uzmite u obzir da su se dodatno zadužili i nakon 30.06.2008. (datum izvještaja).
Pojačane su investicije u zalihe i očito da je cijela INGRA mobilizirana oko Arene. Ko mi može garantirati da neće polomiti zube na toj Areni i da će se investicija u nju isplatiti.

I konačno, zar je INGRA sveta krava da kad god netko nešto kaže što vama ne paše, Vi odmah krenete
sa omalovažavanjem. [yawn]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


IGH nesumnjivo kao jedna od boljih prilika na tržištu, ali me razočarao Jure Radić.
Trenutno imaju ugovorenih poslova od 1,2 milijarde kuna?
Ako usporedimo sa INGR koja trenutno ima oko 4 milijarde kuna ugovorenih poslova, i to bez Mavrova koje su nedavno preuzeli…, a prihodi su im na prošlogodišnjoj razini bili približno isti ( IGH i INGR ) , onda je INGR po tim pokazateljima puno bolja prilika.

Ne zaboravimo niti vlasničku strukturu koja ide na ruku INGR, puno fondova između ostalih sva 4 mirovinska trenutno u velikim minusima, a free float je puno manji nego kod IGH.

IGH [thumbsup]
INGR [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Kolega Plavi ovo stvarno nisam ocekivao od Vas – da na temi od jedne dionice hvalite drugu (tj. onu koju imate),stvarno nisko.

Znam sad cete reci da ste hvalili i IGH,ali bolje nemojte jer je vidljivo sto ste htjeli reci.

Normalno da svi imamo dionice za koje mislimo da su bolje od drugih jer da ne mislimo tako – odmah bi ih prodali i kupili upravo te druge,pa mi nikad nije palo na pamet da na temi od jedne dionice reklamiram i drukam za neku drugu (svoju) dionicu.

Nemam nista protiv da pisete negativno o IGH ako imate neke argumente ali navoditi ljude na temi od IGH da kupuju neku drugu dionicu je u najmanju ruku neozbiljno.

Pa Vi bi se bar trebali pridrzavati nekih osnovnih pravila na forumu.

Pozdrav.

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)



IGH imam [thumbsup]
INGRU čekam na 15x kn [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Da možda ne bi trebalo biti obrnuto kolega?
Mislim ovo oko imanje jedne a čekanja druge.
Ja sam lijepo napisao činjenice, koje mnogo govore.
Ako netko ima tri puta više ugovorenih poslova, a u isto vrijeme prihode na trenutno istim razinama, pa naravno da je to bolja prilika zar ne? Ne treba biti burzovni expert za tako nešto zaključiti.
A kad me već vučete za jezik pogledajte , dragi kolega, koliko je u planu IGH da poveća dobit ove godine, a koliko INGR. Pa onda pogledajte fundamentalno jednu i drugu dionicu. Pogledajte recimo PEG, ako znate što je to.

Iz osnovne definicije samog pokazatelja, koji je viša instanca P/E pokazatelja, također ne teba biti burzovni expert da bi zakjlučio da je trenutno INGR i više nego povoljnija na ovim cijenama od IGH.

Što ne znaći da i IGH nije dobra prilika, ali uvijek treba gledati najbolju priliku zar ne?

[/quote]
oprostite dragi gospodine plavi sto gnjavim
da li bi mi mogli reci kada prestaje buy signal za ingru da je prestanem kupovati jer sam se totalno zgubio a i sve manje keša imam
unaprijed hvala
Vas pofuk
molim ako nije tesko promptni odgovor

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Heehehehe nije to, moj pofuk, buy signal [lol]

To ti je by, by signal, barem kaj se ingre tiče [bye]

Nešto kao kod Finvesta [bye] Mundusa [bye] i Slobodne Dalmacije [bye]

Nego molim Vjekicu da baci ove postove na Ingru, kaj će ovaj spam na temi Igh

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

nemojte tako, kolega plavi nam upravo govori kada nam skoci igh na 30k da ga prodamo i kupimo ingre za 100kn po dionici pa da zaradimo jos kojih 10%, bas ljepo sto se brine za nas [lol]

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close