BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uhićena dva hedge fond menadžera i stotine manjih igrača

Dva bivša menadžera Bear Sternsa uhićena su u četvrtak zbog prijevare s vrijednosnim papirima koja je dovela do kolapsa hedge fonda koji je većinu sredstava ulagao na tržištu drugoklasnih hipoteka prije nego što je ono kolabiralo, piše Forbes. [thumbsup] Kad će i kod nas netko odgovarati za svoje postupke? [thumbsup]

He, he!!! Kod nas je sve po zakonu.

E ovo je losa vijest da losija ne moze biti:

Motivacija ili zatvorena vrata?

Njemačka kancelarka Angela Merkel pridružila se francuskom predsjedniku Nicolasu Sarkozyju odbivši mogućnost proširenja EU-a prije prihvaćanja Lisabonskog ugovora, što se po njezinim riječima odnosi i na Hrvatsku.

Neće biti vađenja grožđica iz Ugovora iz Nice, slikovito se izrazila njemačka kancelarka, javlja Hina. Izričito je spomenula i Hrvatsku kao zemlju koja neće moći pristupiti Uniji dok se ne riješi institucionalna kriza u EU-u. Važeći Ugovor iz Nice predviđa samo 27 članica i on se neće mijenjati, naglasila je Merkel.

Ako nema Lisabonskog ugovora, onda imamo Ugovor iz Nice, a on je napravljen za 27 zemalja članica i EU se ne može širiti bez modifikacije svojih institucija, rekao je Nicolas Sarkozy po završetku summita EU-a, ističući da je takvo stajalište prenio svojim europskim kolegama.

Jedna od najglasnijih zagovornica proširenja, Latvija, također je priznala da je teško očekivati proširenje dok Lisabonski ugovor ne prihvate sve članice. Istog je stajališta i luksemburški premijer Jean-Claude Juncker. Bez novog ugovora, nema proširenja, poručio je.

A Hrvatsku podupiru …

Talijanski premijer Silvio Berlusconi izjavio je da nitko ne može dovesti u pitanje ulazak Hrvatske u EU, ističući da ona može ući i bez stupanja na snagu Lisabonskog ugovora. I bez Lisabonskog ugovora Hrvatska je dio europske obitelji, ali je korektno reći da je za proširenje na ostale zemlje nužno da Lisabonski ugovor bude prihvaćen, rekao je Berlusconi po završetku dvodnevnog summita u Bruxellesu.

Ne brinite se. Proširenje se nastavlja kako smo i rekli, rekla je finska predsjednica Tarja Halonen. Austrijska ministrica vanjskih poslova rekla je da Hrvatska ne treba postati žrtva ishoda referenduma u Irskoj. Povjerenica Europske komisije za vanjske odnose Benita Ferrero Waldner izrazila je uvjerenost da će se pronaći rješenje prije nego što se postavi pitanje ulaska Hrvatske.

I novce i ovce?

Analitičari i diplomati tumače izjave, koje govore o nemogućnosti proširenja bez Lisabonskog ugovora, kao pritisak na one zemlje koje ga još nisu ratificirale, a ne kao prijetnju kandidatskim zemljama.

Sarkozy šalje poruku zemljama poput Češke, a u nešto manjoj mjeri i Švedskoj, koja će nakon Francuske predsjedati Unijom, a koje još nisu ratificirale Lisabonski ugovor. Obje te zemlje izrazito se zauzimaju za nastavak proširenja, rekao je čelnik analitičkog instituta Centar za europsku politiku (EPC) Antonio Missiroli. Dodao je da se to ne odnosi na Hrvatsku čije je je primanje Francuska već potvrdila.

Te su prijetnje, taktički, upućene Česima i drugim euroskepticima koji su skloni proširenju. Predsjednik Sarkozy im kaže: ne možete imati i ovce i novce, rekao je europski diplomat koji je želio ostati neimenovan, dodajući da prijetnja ne bi bila dovoljno snažna da ne uključuje i Hrvatsku.

Lisabonski ugovor ide u daljnju ratifikaciju

Europsko vijeće bilježi da je 19 zemalja članica ratificiralo Ugovor i da se proces ratifikacije nastavlja u drugim zemljama, stoji u zaključcima koje je prihvatilo Europske vijeće, koji čine šefovi država ili vlada zemalja članica EU-a. Na zahtjev Češke u zaključke je kao fusnota ušla rečenica da ona neće moći dovršiti ratifikaciju Ugovora dok ustavni sud ne da svoje mišljenje da je u skladu s ustavnim poretkom.

Proces ratifikacije Lisabonskog ugovora zapeo je u travnju u češkom senatu, kad su euroskeptični senatori zatražili da se o sukladnosti Ugovora s češkim ustavom izjasni ustavni sud.

Irska je prošli tjedan na referendumu odbacila Lisabonski ugovor, koji je trebao stupiti na snagu 1. siječnja sljedeće godine. Čelnici EU-a dali su Irskoj još četiri mjeseca da pripremi prijedlog rješenja. U kojem će smjeru to rješenje ići, za sada se ne da razaznati, ali čini se kako u svakom slučaju neće biti ponovnog pregovoranja o Ugovoru.

Ako se Lisabonski ugovor ratificira u 26 zemalja članica, spekulira se da bi

http://www.biznis.ba//index.php?option=com_content&task=view&id=35031&Itemid=59

http://www.poslovni.hr/83464.aspx [lol] [lol]

Bio to Tadić ili Nikolić još uvijek ostaje Srbin (svaka isprika ako se netko našao uvrijeđenim).

Kada pročitate članak ćete shvatiti kaj mislim.

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

besmislica je pričati da su Tadić i Nikolić isti, pa nijedan srpski političar (osim Čede Jovanovića) neće reći da od Kosova treba dignuti ruke jer većina građana još uvijek smatra Kosovo dijelom Srbije i takvom izjavom bi napravio svoj politički suicid
nije Tadić blesav, zna on da je priča sa Kosovom gotova, ali u politici ne pričaš uvijek ono što misliš, posebno kad i najmanje sitnice važu tko će doći na vlast

nego, mene silno zanima jedna stvar – ne znam doduše jel ikog uopće zanimaju ove ocjene koje svi dobivamo nakon postanja od drugih korisnika i koliko je to uopće kome bitno ali svejedno mi ne ide u glavu – netko objavi post sa određenim argumentima, i nakon toga, a posebno ako ne gleda optimistično na buduće kretanje TK, dobije nekoliko skroz loših ocjena (navjerojatnije od onih koji stalno viču "ide up, ide up", ali ti isti ne odgovore nikakvom argumentacijom.
hoću reći – ako netko ima dobre ocjene za svoj post, onda komentari na isti nisu nužno potrebni jer onaj tko ga je ocijenio se slaže s njime, međutim ako ja nečije argumente ocijenim s 1% onda se valjda očekuje da ću i protuargumentirati, odnosno napisati zašto mislim da nešto nije tako.
ovakvom dozvolom da svatko ocjenjuje svakog a bez ikakve argumentacije mogućnost zloupotrebe je prevelika.

ili?

Selim u ameriku...


besmislica je pričati da su Tadić i Nikolić isti, pa nijedan srpski političar (osim Čede Jovanovića) neće reći da od Kosova treba dignuti ruke jer većina građana još uvijek smatra Kosovo dijelom Srbije i takvom izjavom bi napravio svoj politički suicid
nije Tadić blesav, zna on da je priča sa Kosovom gotova, ali u politici ne pričaš uvijek ono što misliš, posebno kad i najmanje sitnice važu tko će doći na vlast

nego, mene silno zanima jedna stvar – ne znam doduše jel ikog uopće zanimaju ove ocjene koje svi dobivamo nakon postanja od drugih korisnika i koliko je to uopće kome bitno ali svejedno mi ne ide u glavu – netko objavi post sa određenim argumentima, i nakon toga, a posebno ako ne gleda optimistično na buduće kretanje TK, dobije nekoliko skroz loših ocjena (navjerojatnije od onih koji stalno viču "ide up, ide up", ali ti isti ne odgovore nikakvom argumentacijom.
hoću reći – ako netko ima dobre ocjene za svoj post, onda komentari na isti nisu nužno potrebni jer onaj tko ga je ocijenio se slaže s njime, međutim ako ja nečije argumente ocijenim s 1% onda se valjda očekuje da ću i protuargumentirati, odnosno napisati zašto mislim da nešto nije tako.
ovakvom dozvolom da svatko ocjenjuje svakog a bez ikakve argumentacije mogućnost zloupotrebe je prevelika.

ili?

Da sam htio ocjene upisao bi se u školu.
Ali očigledno je da j ovo ocjenjivanje primjereno uzrastu ovdje na forumu

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

samo djelomično točno ententinis…

kada se netko novi pojavi ovdje na forumu, i krene čitat tehničku analizu, on zapravo nema pojma tko je inače Vlad i zašto je cijenjen ovdje, nego će svoju prosudbu temeljiti na tome da je taj Vlad odlično ocijenjen, a ta prosudba može u konačnici rezultirati i nekim potezom na burzi…
Vlad ima ocjene u skladu sa znanjem i to je pozitivan primjer, ali…

štogod netko mislio o Baronu, činjenica je da je čovjek bio u pravu kad je tjednima vikao da ovo ide dolje (doduše iz osobnih pobuda, ali to sad nije važno), tad je bio među rijetkima i dobivao 1% za skoro svaki svoj post, a malotko mu je argumentirano proturjecio… da je isto netko tako neiskusan i nov stigao na forum pomislio bi da je Baron svakako u krivu jer ima katastrofalne ocjene i možda bi taj netko odustao od predviđene prodaje, a danas bi naravno shvatio da je bio u krivu i Baron u pravu…

znam da su scenariji neuvjerljivi, ali samo želim na primjeru pokazati da možda ocjene i nisu toliko nevažne, koliko god one tebi i meni osobno baš ništa ne predstavljale…

Selim u ameriku...

Premješteno iz teme: TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Inaće di je moj dežurni jediničar, neko mi uvali 1% što god napišem, čovjeće, zbog toliko kolaca će mi starce zvat u školu i završit ću kod pedagogice [lol]


Premješteno iz teme: TNPL (Tankerska plovidba d.d.)
Inaće di je moj dežurni jediničar, neko mi uvali 1% što god napišem, čovjeće, zbog toliko kolaca će mi starce zvat u školu i završit ću kod pedagogice [lol]

1 je u nekim zemljama najbolja ocjena, apošto se radi o postotku, 1% znači = 1% netočno!!! [lol]
No ovo ocjenjivanje misli da nije baš neki pokazatelj za kvalificiranje forumaša, možda je bolje bilo ono sa brojem postova.

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

staniću, što je na kraju bilo s onom prešom ?

[tongue]

I love the Smell of Profits in the Morning

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)


staniću, što je na kraju bilo s onom prešom ?

[tongue]


Prodana kume

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

pa sunac mu ljubim što ćemo sad?

da prodam?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close