BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svjetske burze
U Europi dionice rastu, u Japanu padaju

Vodeći indeksi na europskim burzama porasli su na početku današnjeg trgovanja, potaknuti usponom u bankarskom i farmaceutskom sektoru, dok su cijene dionica u rudarskom sektoru pale. FTSEurofirst 300 indeks vodećih europskih dionica porastao je jutros 0,5 posto, na 1.320 bodova.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ova nasa burza je vrlo "interesantna", kada padamo, likividnost je dobrana, a kada idemo, tj. lagano gore, likvidnosti niodkuda, izgleda da svi prizeljkuju, malu korekciju, malo pokupuju, i s par posto out.
Sve vise je tako, mislim da ce Crobex malo duze putovati, tj. dok ne udju cvrste ruke, to mislim na jace strane investitore i fondove, labilni smo jako, kako sami, tako i burza, (mada su to napravili iz nas, samo se pitam, ako ovako nastavi nasa burza koliko ce investitora ostati, i s kim ce se trgovati, ironicno zar ne!)
Dovoljno da netko opali s par milijuna, i svi se razbjeze ko misevi, odmah "havarija".
Bice, nadam se i boljih dana, mada je vani vec previse suncano:).

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

Pad nafte ovaj put pomogao rast indeksa na Wall Streetu

U utorak su vodeći indeksi na Wall Streetu porasli, potaknuti ponajviše rastom cijena dionica u tehnološkom i zrakoplovnom sektoru, jer ulagači vjeruju da će pad cijena nafte potaknuti potrošnju i smanjiti troškove kompanija. [thumbsup] [thumbsup] [wink]
Idemo malo jači rast i kod nas nebi škodio. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Ova nasa burza je vrlo "interesantna", kada padamo, likividnost je dobrana, a kada idemo, tj. lagano gore, likvidnosti niodkuda, izgleda da svi prizeljkuju, malu korekciju, malo pokupuju, i s par posto out.
Sve vise je tako, mislim da ce Crobex malo duze putovati, tj. dok ne udju cvrste ruke, to mislim na jace strane investitore i fondove, labilni smo jako, kako sami, tako i burza, (mada su to napravili iz nas, samo se pitam, ako ovako nastavi nasa burza koliko ce investitora ostati, i s kim ce se trgovati, ironicno zar ne!)
Dovoljno da netko opali s par milijuna, i svi se razbjeze ko misevi, odmah "havarija".
Bice, nadam se i boljih dana, mada je vani vec previse suncano:).

Saludos!

Potpisujem. Usput, ovakav danasnji promet samo govori tko je napravio taj rast (izuzev par vecih naloga u komadu koji su isli na INA)

Dakle ovo mi je kretenizam non plus ultra: otvorena je garaža na Tuškancu (ZG) sa 465 parkirnih mjesta, no istovremeno je zabranjeno parkiranje na kompletnom Gornjem gradu što znači da ni saborski zastupnici gore neće moći parkirati (živi bili pa vidjeli). Ja se pitam: otišlo je 54 milje kuna da se garaža napravi za 465 mjesta. Nisam ekspert za parkiranje, ali mislim da se na Gornjem gradu parkiralo barem 300 automobila. Pa tko je ovdje lud??? I to jos za nasu lovu???? [angry]

North Sea Oil production to be stepped up as Brown fends off protests

Plans for increased North Sea oil production were outlined by the Government today as ministers gave the green light for two new field development.

http://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/natural_resources/article4020281.ece

NAFTA 131.08 $$$ (+1.73%)
A mi danas rasli zbog toga što je nafta padala na 126$.
Šta ćemo sutra? Nazad na početak?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Dakle ovo mi je kretenizam non plus ultra: otvorena je garaža na Tuškancu (ZG) sa 465 parkirnih mjesta, no istovremeno je zabranjeno parkiranje na kompletnom Gornjem gradu što znači da ni saborski zastupnici gore neće moći parkirati (živi bili pa vidjeli). Ja se pitam: otišlo je 54 milje kuna da se garaža napravi za 465 mjesta. Nisam ekspert za parkiranje, ali mislim da se na Gornjem gradu parkiralo barem 300 automobila. Pa tko je ovdje lud??? I to jos za nasu lovu???? [angry]

Bandić ima u pripremi dvije nove…………zahvaljujući "predragim građanima"
evo link
http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-hvala-gradjanima-koji-su-otplatili-garazu-na-tuskancu-slijede-jos-dvije/388623.aspx

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Dakle ovo mi je kretenizam non plus ultra: otvorena je garaža na Tuškancu (ZG) sa 465 parkirnih mjesta, no istovremeno je zabranjeno parkiranje na kompletnom Gornjem gradu što znači da ni saborski zastupnici gore neće moći parkirati (živi bili pa vidjeli). Ja se pitam: otišlo je 54 milje kuna da se garaža napravi za 465 mjesta. Nisam ekspert za parkiranje, ali mislim da se na Gornjem gradu parkiralo barem 300 automobila. Pa tko je ovdje lud??? I to jos za nasu lovu???? [angry]

Bandić ima u pripremi dvije nove…………zahvaljujući "predragim građanima"
evo link
http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-hvala-gradjanima-koji-su-otplatili-garazu-na-tuskancu-slijede-jos-dvije/388623.aspx
[/quote]

Znam, vidio sam to. Riga mi se od nesposobnih novinara od kojih se nije niti jedan zapitao ovo sto sam se ja zapitao.

ali dobro ………..nije sve crno

vidi ovo [shocked]

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3092346/index.do

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

nema zime

Budući glavni ekonomist MMF-a relativno optimističan glede globalne ekonomije Ispiši E-mail
Wednesday, 28 May 2008

Budući glavni ekonomist Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Francuz Olivier Blanchard iskazao je relativni optimizam glede globalnog gospodarstva, unatoč financijskoj krizi i rastućim cijenama nafte.

"Relativno sam optimističan", kazao je Blanchard u telefonskom razgovoru za francusku novinsku agenciju AFP, nakon što ga je vodećim MMF-ovim glavnim ekonomistom imenovao njegov sunarodnjak Dominique Strauss-Kahn. "Stekao sam dojam da problemi s kojima smo suočeni nisu baš shvaćeni u cijelosti", kazao je on, aludirajući na krizu na američkom tržištu nekretnina, kreditnu krizu i vrtoglavi rast cijena roba. Blanchard, stručnjak za makroekonomiju, inače profesor ekonomije na tehnološkom institutu u američkoj saveznoj državi Massachusetts (MIT), kazao je kako vjeruje da su u takvim okolnostima poduzete odgovarajuće mjere. Ustvrdio je također da je američka središnja banka (FED), kombinirajući smanjenje ključnih kamatnih stopa s golemim injekcijama kapitala u financijski sustav, ublažila štete koje je prouzročila kreditna kriza. "Štete nisu goleme", ustvrdio je on. Dužnost glavnog ekonomista u 185-članoj međunarodnoj instituciji taj će 59-godišnji francuski ekonomist preuzeti 1. rujna. Aktualni glavni ekonomist Simon Johnson, direktor istraživačkih usluga od ožujka 2007., najavio je početkom svibnja odlazak iz MMF-a kako bi se ponovno vratio svome poslu na MIT-u.

evo kako nekome inflacija dobro dođe…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=8f4b3c8c-7768-4a9b-9cb2-563cb421ca2d&ref=lastadd

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close