BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

i što misliš kako su prošli u ovoj korekciji, i tko je najviše izgubio.
Odgovor-marginaši
– i meni omogućuju kupiti ono što nisam uspijela na vrijeme kupiti.
kako-pa svaki tvoj mail veliča tvoje izvanserijske uspjehe koje bi i majmun bolje izveo da ima informacije kojima si se ponosito kitila
– nepotrebno su srušili cijelo tržište, ali o tome se je već puno pisalo.-među autorima takvih tekstova bijah i ja,ali nemam firts hand info
– u ovoj korekciji sam zbilja bila uspješnija od velike većine fondova, ali sam još u gubitku cca 10%. -draga moja ima i onih koji su u plusu a ispod tvoje razine snalažljivosti i ostalih karakteristika (ne da mi ih se nabrajat, ali najbolje sama znaš)
– kad bi neka dionica pala 10%, bilo ju je jednostavno nemoguće prodati jer bi obično najbolje kupnje bile 15-20% ispod te cijene od minusa 10%, a tada je najbolje ništa ne dirati nego čekati rast. -tako ti i treba kad tržiš nelikvidne 🙂
-nikada nisam više trgovala nego ovaj tjedan, ali sam i dosta toga kupovala, – ht, ina, ernt, adrs, i brodare. – drukamo da imamo kome prodati-vidim ja-zalosno ako je istina… i ja mislim da će rasti,ali gdi si bila u travnju….
– uz sve te trgovine, neke dionice sam prodavala i s minusom, tjedan završila u fenomenalnom plusu. -kao i svaki pasivni ulagač, ali reality check i uz taj fenomenalni plus si još u minusu
-trenutno na računu nemam ni 500kn, sve je u dionicama. – ovo ću zaboldati-pokazuje da si iskusan ulagač 🙂
ko osjetim koju korekciju ja sam fenomenalno brzo u kešu. – osjetiš korekciju-pa ti imaš i šesto čulo…. a da napišeš knjigu-buffet i kostolany su za tebe male bebe
dalje mi se ne da
Čitam ovaj forum i ima svakakvih komentara ali tvoji su za popišat se od smijeha.[lol] Da nisi toliko narcisoidna, zaokupljena svojim ulaganjima-a riječ je o temi komentari trgovanja-ne tema što ste tržili, bila bi
uvjerena da si muško i jedan od mojih kolega sa studija koji ima značajnu dozu muljatorskih elemenata.
Da li vidiš ikojeg iskusnog ulagača da se razbacuje sa rezultatima svojih ulaganja (koja btw i nisu toliko pohvalna IMHO ili nisu baš preistinita, kao recimo ja i moj fond skupa sa mnom smo vas oderali za nekih XZ posto, a sad nastavljamo posao).
I za kraj, da sam ja toliko blizu ekipi koja na janjetini odlučuje šišati ovce i uz tvoje sposobnosti(sve temeljeno na tvojim priznanjima), ostvarila bi dvoznamenkasti porast, minimalno 10X gadne stvari nazvane inflacija.
Jadni oni koji na temelju tvog mišljenja iznesenog na forumu (i dalje se ne mogu oteti dojmu da si frajer koji računa na rad međunožnog mozga kod frajera pri kupnji) donose odluke o ulaganju, jer IMHO tvoja taktika je jasna-bacis točnu kost i odereš kožu naivčinama (naravno ti i tvoj fond).
Kada ćeš izdati knjigicu, daj nam neki hint da si to ti…..jadno i ljigavo, ali tako se zarađuje novac u par zanimanja

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


….jadno i ljigavo, ali tako se zarađuje novac u par zanimanja

– pa napiši do kraja, tako se zarađuje novac u prostituciji, kladionici s namještanjem rezultata, drogi i burzi.

– namjera mi je bila sasvim druga, objasniti kako i zašto sada ulažem.
– jer tokom tjedna, dosta njih je pisalo kako prodajem i prelazim u keš, što nije točno, prodavala sam i odlazila ponovno u dionice, ali po meni bolje i perspektivnije.

– i majmun bi bolje izveo od mene, zahvaljujem na komplimentu.
– Vi ste autor tekstova o rušenju tržišta, s 21 postom, zanimljivo, to ti je vjerojatno bio prvi post, tržište ide dolje.

– ima i onih u plusu,
– morate znati razlikovti veliki i mali portfelj, lako je Baronu on može u jednom danu pet puta biti u kešu ili dionicama, ali niti jedan fond ne može takvo što učiniti, iako bi rado to radili, a kada rade vidimo i sami što se događa.
– i ja se zbilja znam radovati svojim uspjesima i tužna sam kod velikih gubitaka.
– mogla sam i lagati, ali zašto ? i što imam od toga ?
– pošteno sam napisala svoj gubitak i s obzirom na situaciju kakva je bila ja sam potpuno zadovoljna.
– a zarada će s vremenom doći, i onda ću se opet puno hvaliti, ali takva sam što se tu može.

– a gdje si bila u travnju.
– i tada sam iskoristila svu slobodnu lovu i još se zadužila i kupovala, prati forum bar ja pišem što radim,
– ali i ovo sada je bio novac od prodaje, još i dalje prodajem, ali i kupujem.

– osjetim korekciju s stop loss nalozima.

– baciš kost i odereš kožu naivčinama.
– pa kada sam ja drukala na bilo kojoj dionici, ako napišem ina ili ht, pa što sam i tko sam ja kako bi mogla drukati na tim dionicama,
– stvarno se može puno drukati na nelikvidnim dionicama, ali ajde, pronađi ti ili bilo tko jedan moj post takvog tipa.
– a na ovom forumu ih ima sigurno preko 100 investitora, ne pišu ili malo pišu ali ga prate i čitaju i mene pitaju za neke savjete, pa svima sam pomogla koliko sam mogla, to je dio moga humanitarnog rada na edukaciji investitora, pa svima pomažem.
– neka se javi jedan kome sam dala krivi savjet.
– neka se javi netko tko je izgubio jednu kunu na mojim drukanjima.

– a sada što si ti pametnog napisao.
– ja sam bar nešto napisala, namjere su mi bile poštene.

– ali kada mi se jave ovakvi pojedinci, e onda sam na strani gospodina Barona i njegova pisanja.
– tako sam nekada isto puno pisala o dividendnim dionicama, većina me tada ismijavala s time.
– vidim kako tu ima i pitanja o takvim dionicama.
– za takve informacije od sada pitajte gospodina Bibica, on je pametan i sve zna.
Pozdrav gospodinu Baronu, deri i dalje jer bolje niti nisu zaslužili !!!!!!!!!!

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


Brodare, brodare, ….

Pa znate li vi koliko smo mi na ZSE uopće privilegirani što imamo izlistano takvo što tu doma pred nosom? Zamislite jadne Srbe il Bugare. Kod njih to ne postoji.

– nije kako ih volim,
– ali istine radi Srbi i Bugari imaju brodare, Bugari puno više.
– jesu li izlistani na njihovim burzama nemam pojma.
– i kod nas jedan od većih brodara Jadrolinija, još nije privatizirana i nije na burzi.
Pozdrav !

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


@sampras
.

– potpuno si u pravu.
– ali ovakvi tipovi me jednostavno izbace iz takta.
– tu se trudim pisati i objasniti kako sada ulažem, cilj mi je zaraditi i svima isto to omogućiti.
– te na ovim stranicama isto pronaći korisne informacije za sebe i svoja ulaganja, ali toga ima sve manje.
– pa shvatite kao svi mi sa ovoga foruma smo zbilja mali i beznačajni ulagači u odnosu na velike i onu veliku većinu koja niti ne zna za ovaj forum.
– i ne vidim razlog zbog čega tu ne bi izmjenjivali dobre informacije.
– i čemu vode pusta drukanja,
– netko tko dođe prvi puta na ove stranice pa što on tu može korisnog pročitati.
– čitati će komentare gospodina Barona isto kao i svi mi, dobro nas živcira i mi tu ne možemo ništa,
– meni tu na forumu 10-20 imena i njihova mišljenja jako puno znače,
– ali ovaj forum morate pratiti najmanje 6 mjeseci kako bi kužili bar ono osnovno tko druka a tko ne ili tko druka na dobrim dionicama, a tko druka a nema pojma o ulaganjima,
– sada meni čitanje foruma ide jako brzo jer puno imena preskačem.
Pozdrav !

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]



@ivana7

Pozdrav gospodinu Baronu, deri i dalje jer bolje niti nisu zaslužili !!!!!!!!!!
Lijep pozdrav

Guten tag.
Ma koja je razlika kad meni neki prodavač proda cipele u Tkalči po 400kn, a u Grazu sam ih mogao kupiti po 200 kn. Znači taj me isto oderao za 200kn. Isto tako je ovdje na burzi. Kupim i prodam. Nije nužno u plusu.
Sposobniji zarađuju.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

Unaprijed se ispricavam moderatoru na ovakvo dugom postu, ali moram reagirati na podtemu ulaganja Ivana7 na ovoj temi
pa napiši do kraja, tako se zarađuje novac u prostituciji, kladionici s namještanjem rezultata, drogi i burzi. –
sama si dovrsila i kreativnije od moje prvotne ideje, drago mi je sto imas takvu sirinunamjera mi je bila sasvim druga, objasniti kako i zašto sada ulažem. –
prvo zasto? zasto bi netko javnosti objasnjavao svoje trgovanje zato da svi idu u njegovom smjeru i da ono sto on prodaje jos padne jer i ta masa prodaje? iznimno racionalno-i majmun bi bolje izveo od mene, zahvaljujem na komplimentu. –
da, i dalje stojim iza toga da bi i majmun ako mu kazes kupi A, prije nego XZ kupi sa XY love ostvario bolji rezultat od tebeVi ste autor tekstova o rušenju tržišta, s 21 postom, zanimljivo, to ti je vjerojatno bio prvi post, tržište ide dolje.
moj prvi post… dobra tema za zadacnicu iz hrvatskog, mislim da je bio da su nepotisticka djecica se malo prezaigrala sa krizicom, a ne trziste ide dole, koleginice, to su bili vasi postovi…nikada nisam rekla da su vasi postovi netocni,ali da su s namjerom-jesu, dam kost uzmem vunu
– ima i onih u plusu, – morate znati razlikovati veliki i mali portfelj, lako je Baronu on može u jednom danu pet puta biti u kešu ili dionicama, ali niti jedan fond ne može takvo što učiniti, iako bi rado to radili, a kada rade vidimo i sami što se događa.
da li je tvoj portfelj fondovske veličine ili mali-naime zbunjuje me ova lamentacija… kakve veze fond ima s tvojim ponasanjem? 
mogla sam i lagati, ali zašto ? i što imam od toga ?
BISER- posto si me zadivila prethodnim povezivanjem navest cu par asocijacija… fond i ti, informacija, novac, spekulacije, trgovanje, burza, internet, forum…. NOVAC… ko poveze ispravno, castim ruckom… Kako sam mogla pomisliti da netko moze lagati na mediju gdje to nekaznjeno moze da bi na visim nivoima prodao kupljeno i na nizima kupio?
– a zarada će s vremenom doći, i onda ću se opet puno hvaliti, ali takva sam što se tu može.
zarada je nekima odavno dosla pa ne trebaju odobravanje nepoznatih ljudi na forumu, ali ti si takva sto se moze– a gdje si bila u travnju. – i tada sam iskoristila svu slobodnu lovu i još se zadužila i kupovala, prati forum bar ja pišem što radim,
jos jednom zasto bi to netko radio?, ali odgovorila si u daljnjem tekstu
– ali i ovo sada je bio novac od prodaje, još i dalje prodajem, ali i kupujem.
nedavno si napomenula da brokeri zive od slicnih tebi… malo konzistentnosti molim…. 
million dollar question- ti i tvoji stop nalozi i trgovanje s informacijama te dovelo na -10%, a mene na +20%, how come?-a nije mi zanemariv portfelj-mozda radi malo vise analiza, a mozda i dmdmdmdm ne govoris istinu….

-pa kada sam ja drukala na bilo kojoj dionici, ako napišem ina ili ht, pa što sam i tko sam ja kako bi mogla drukati na tim dionicama,
forumas koji kaze kako ce zavrsiti crobex, ili provjeri s ekipicom di idemo danas, kaze to dan prije i ispada dobar trend prognosticar, te onda kaze kupujem X,Y,Z… i sto rade mali papci… Ivana zna, idem i ja
– stvarno se može puno drukati na nelikvidnim dionicama, ali ajde, pronađi ti ili bilo tko jedan moj post takvog tipa.
moja definicija nelikvidne dionice je ona koja ima siroki BID-ASK spread kakav si ti navela u svom izlaganju i ako je nemas kome prodati….

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

– a na ovom forumu ih ima sigurno preko 100 investitora, ne pišu ili malo pišu ali ga prate i čitaju i mene pitaju za neke savjete, pa svima sam pomogla koliko sam mogla, to je dio moga humanitarnog rada na edukaciji investitora, pa svima pomažem.
BISER 2- humanitarni rad na edukaciji investitora… pa ti si i majka tereza, moj naklon,volim ljude koji zive svoje ideale, znaci ti ulazes i pises da bi meni bilo bolje… e sad mi je srce na mjestu kad znam da postoje takvi dobrocinitelji kao ti, nego, da li i poklanjas dionice gladnima… 
– neka se javi jedan kome sam dala krivi savjet. – neka se javi netko tko je izgubio jednu kunu na mojim drukanjima.
svako malo se jave neki koji komentiraju tvoju uspjesnost….ali na zalost meni nisi centar svijeta pa ne vodim evidenciju o tvojim ulaganjima, ali dovoljan je samo rezultat….
a sada što si ti pametnog napisao. –
napisala, moji postovi su ograniceni mojim znanjem, te stoga pikicu vise citam i radim nego sto pisem.
ja sam bar nešto napisala, namjere su mi bile poštene.
svasta si napisala sa ne vjerujem ikakvim drugim nego postenim namjerama :)
ali kada mi se jave ovakvi pojedinci, e onda sam na strani gospodina Barona i njegova pisanja.
ovakvi ili onakvi, ali imaju bolje rezultate od tebe- gospodin Baron nije u tvojoj ligi
– tako sam nekada isto puno pisala o dividendnim dionicama, većina me tada ismijavala s time.
zato sto na forum ne dolaze investitori vec mali ulagaci koji se ponasaju ko ovcice u nekim stvarima, i samo cekaju pastire poput tebe, za sve metode vrednovanja vlasničkih vrijednosnih papira postoji literatura, ali kao sto rekoh hvala ti pastire
– za takve informacije od sada pitajte gospodina Bibica,
sto se tice znanja, nemoj se naljutiti, ali mislim da imam mrvicu vise od tebe, jednako kao i rezultata, ali sto se tice insiderskih informacija tu sam daleko izvan tvoje lige, samo bih zeljela upozoriti forumase da na forum nije caritas i da ljudi poput tebe nisu majka tereza, vec proracunati manipulatori-iako vjerujem da si dobra osoba koja ima cilj…NOVAC
Niti si zensko, niti si mali ulagac,vec si insider u jednom od burzovnih igraca koji kupuje paralelno s njima i priprema pastirski teren… dobru kob ti zelim, zadnja moja recenica na podtemu ulaganja ivane 7

[cool][cool]

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.

Slovenci čiste
KRK – Tmurno i svježe vrijeme praćeno povremenom kišom nije uspjelo poremetiti tijek jučerašnje, treće po redu međunarodne ronilačke akcije »Eko-Krk 2008« koja je u to otočno središte ove godine privukla rekordan broj sudionika. Više od 300 ronilaca, najvećim dijelom iz susjedne Slovenije uspješno je odradilo još jedno predsezonsko čišćenje…

Izvor N.list

Ponedjeljak, 19.05.

ZAGREB (Hina) – Veleučilište Vern organizira okrugli stol na temu hrvatskog tržišta kapitala, koji će okupiti predstavnike Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa), Zagrebačke burze, investicijskih društava, banaka i dr. Okrugli će stol biti fokusiran na prezentiranje općih informacija o hrvatskom tržištu kapitala, a bavit će se i aktualnim događajima na domaćem i globalnom tržištu kapitala. (10,00 sati, Koncertna dvorana Vatroslav Lisinski, Mala dvorana, Trg Stjepana Radića 4)

No respect

Tržište valuta
Zbog rasta njemačkog BDP-a ojačao euro

Najbrži tromjesečni rast njemačkog bruto domaćeg proizvoda u posljednjih 12 godina, što ukazuje da je gospodarstvo eurozone snažno unatoč usporavanju globalnog rasta, potaknuo je protekloga tjedna na deviznim tržištima jačanje europske valute [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Gospodarski pokazatelji potaknuli rast cijena dionica

Na svjetskim su burzama cijene dionica protekloga tjedna porasle, ponajviše zahvaljujući boljim od očekivanja gospodarskim pokazateljima

Na Wall Streetu je prošloga tjedna Dow Jones indeks porastao 1,9 posto, na 12.986 bodova. S&P indeks osvojio je 2,7 posto te je zaključio tjedan na 1.425 bodova. Nasdaq indeks ojačao je 3,4 posto, na 2.528 bodova. Manji od očekivanja rast cijena na malo u SAD-u ‘ohladio’ je strah ulagača od jačanja inflacije. U travnju su, naime, potrošačke cijene porasle 0,2 posto, dok su analitičari očekivali rast od 0,3 posto. Tzv. temeljna stopa rasta cijena, iz koje su isključene cijene energenata i hrane, porasla je također manje od očekivanja – 0,1 posto. Čini se da je inflacija pod kontrolom, što znači da Fed nema razloga za podizanje ključnih kamatnih stopa, kažu analitičari.Cijene dionica trgovačkih lanaca i građevinskih tvrtki, koje imaju koristi od stabilnih ili niskih troškova kreditiranja, osjetno su porasle.

Tako je S&P trgovački indeks porastao 1,6 posto, dok je Dow Jones indeks građevinskih kompanija skočio 2,7 posto.U većem fokusu ulagača bio je i tehnološki sektor, nakon što je kompanija Research in Motion predstavila brži BlackBerry sustav, a Apple objavio da će uskoro početi prodavati iPhone uređaje u četiri azijske države. Cijena dionica Applea porasla je 2,6, a Research in Motion čak 6,9 posto.Osjetno je poskupjela i dionica Yahooa, zahvaljujući vijesti da ugledni investitor Carl Icahn nastoji glavni odbor te internetske tražilice nagovoriti da ponovno započne pregovore s Microsoftom. Naime, mnogi dioničari Yahooa nisu zadovoljni što poslovodstvo tvrtke nije prihvatilo Microsoftovu ponudu za preuzimanje.Terminska cijena barela nafte primaknula se prošloga petka, po prvi puta u povijesti, razini od 128 dolara, nakon procjene investicijske banke Goldman Sachs da će u drugoj polovici godine barel nafte koštati 141 dolar. To je na Wall Streetu potaknulo rast u energetskom sektoru. Tako su cijene dionica Exxon Mobila i Chevrona skočile više od 1 posto.

No, nova rekordna razina terminske cijene nafte negativno je utjecala na mnoge druge sektore, jer zbog povećanja troškova za energiju kućanstva i kompanije smanjuju potrošnju na druge robe.Pale su i cijene dionica u financijskom sektoru, nakon što je predsjednik Feda Ben Bernanke kazao kako velika potreba financijskih institucija za kreditima Feda pokazuje kako se tržište još nije normaliziralo.Europski burzovni indeksi zaključili su prošli tjedna na najvišim razinama u posljednja četiri mjeseca, poduprti dobitcima u sektoru farmaceutike i energetike.Londonski FTSE indeks ojačao je 1,6 posto, na 6.304 boda. Još veći dobitak, od 2,2 posto, zabilježio je frankfurtski DAX indeks, dosegnuvši 7.003 boda."Čini se da se optimizam vratio na tržište. Nakon tržišnih uspona i padova sredinom ožujka sada smo optimističniji glede mjeseci koji slijede", kazala je glavna ekonomistica M.M. Warburga Carsten Klude.

Među istaknutim dobitnicima na tržištu bila je farmaceutska tvrtka Sanofi-Aventis, čije su dionice ojačale 3,6 posto, pod utjecajem dobrih rezultata kliničkih ispitivanja njezinog novog lijeka za srčane bolesnike. U tom su sektoru prošloga tjedna dionice u prosjeku ojačale za 0,7 posto.Od značajnijih sektora dobitnika izdvaja se naftni, predvođen Totalom, BP-om i Royal Dutch Shellom, čije su dionice ojačale više od jedan posto pod utjecajem rasta cijena nafte.I s područja makroekonomije ulagačima je stigla ohrabrujuća vijest. Riječ je o podacima Eurostata o rastu eurozone od 0,7 posto u prvom tromjesečju, što je više od 0,5 posto, koliko je predvidjela Komisija."Gospodarstvo eurozone u boljem je stanju nego što se ranije pretpostavljalo. Ulaganja i dalje snažno rastu, tako da izgledi za zapošljavanje ostaju ohrabrujući", tumače ukratko analitičari Commerzbanka.Indeks Tokijske burze Nikkei ojačao je prošloga tjedna 4,1 posto, dosegn

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

veleučilište vern
Danas se održava okrugli stol o hrvatskom tržištu kapitala

Okrugli stol s plenarnim predavanjem na temu hrvatskog tržišta kapitala održat će se u ponedjeljak, 19. svibnja od 10 do 12 sati u Maloj dvorani Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u organizaciji Veleučilišta VERN’ u Zagrebu. Okrugli stol otvoren je za javnost

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close