BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Šefe,Još puno casha ili je pri kraju?
Nije imam još puno keša.[thumbsup] ”
Pa aj, požuri malo…Polančec je rekao…[smiley]

[lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

[undecid]

Trebam malo pomoci jer priznajem da sam totalka laik u pitanju burze,ali eto odlucih se ja na par dionica IGH jer mi se cini da firma ima samo mogucnost prosperiteta. Kako sada stvari stoje.
Ali zbunjena sam definicijom da se dionice kupuju kada rastu a ne kada padaju. Ne kuzim to, i nemojte mi se smijati [embarass]… ako sam ja kupila po 10300 (karikiram) a nisam ju kupila kada je bila 14 000 pa ne vidim tu kako vrijedi ta teza da se dionica kupuje kada raste. Zar je nisam trebala kupiti sada vec kad bude veca? Ne kuzim… hoce mi netko pomovi 🙁

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

LEA,evo ukratko da ti objasnim što sam mislio.burza ne funkcionira po logici već po sentimentu ili bolje rečeno psihologiji.kada cijena počne naglo rasti tada se uključuju mnogi pa čak i oni koji pojma nemaju ali vide da dionica raste pa požure da je kupe jer misle da je moraju kupiti prije nego što naraste još više.logično razmišljanje bi bilo ovako:cijena dionice je pala ,a ima dobre fundamentalne pokazatelje pa ću je kupiti sada prije nego joj je cijena narasla.eto’o.dokaz ovoj tvrdnji je i to što dionicama koje i nisu tako dobre cijena najednom ode u nebo ,a nemaju pokriće za nju…..kad malo razmisliš,tako ti je i u životu npr.završiš dobra fakultet ,zaposliš se ,radiš ,mučiš se a opet neko tamo bez škole ima puno veću plaću ,bolje radno mjesto koje je dobio vezom itd……na burzi nema pravila već postoje ciklusi.ako uspiješ prepoznati u kojem se ciklusu tržište nalazi onda ćeš najbolje proći.dakle,moj savjet za kupnju dionice bio bi :dobri fundamentalni pokazatelji+osjećaj , trenutak,kada neku dionicu treba kupiti .ovo drugo se dobije isključivo iskustvom.pozdrav

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]


[undecid]

Trebam malo pomoci jer priznajem da sam totalka laik u pitanju burze,ali eto odlucih se ja na par dionica IGH jer mi se cini da firma ima samo mogucnost prosperiteta. Kako sada stvari stoje.
Ali zbunjena sam definicijom da se dionice kupuju kada rastu a ne kada padaju. Ne kuzim to, i nemojte mi se smijati [embarass]… ako sam ja kupila po 10300 (karikiram) a nisam ju kupila kada je bila 14 000 pa ne vidim tu kako vrijedi ta teza da se dionica kupuje kada raste. Zar je nisam trebala kupiti sada vec kad bude veca? Ne kuzim… hoce mi netko pomovi 🙁

Znam kako sam ja bio zbunjen kad sam se prvi puta susreo sa svime pa ću ti pokušati odgovoriti…

Dakle pod rast ili pad misli se na trend… znači ako je sve dionice na tržištu padaju bez obzira na rezultate i budućnost firme kao što je situacija sada onda nije preporučljivo igrati s kupnjom osim ako nemaš čvrste živce … NPR. dokupiš prije koji tjedan ( kao ja ) IGH jer misliš da je baš to pravi tren i da si jako povoljno kupio po 11500 , kad ono vidi vraga nakon par dana ista ta dionica da se kupit i ispod 10 000…. znači bez obzira što je nešto dosta palo i što je možda po pokazateljima podcjenjeno , može se dogoditi da bude još jeftinije…. U ovakvim situacijama teško je procjeniti do koje razine će nešto padati i pogoditi točno tu cijenu….

Zato mnogi preporučuju oprez pri kupnji i općenito kupovanje kada tržište krene u oporavak ( pri tome se ne misli kada nakon jakog pada jedan dan dionce malo narastu ) već kad se stanje smiri i dionice konitnuirano krenu u oporavak )
Teško je biti pametan i reći da je ovo prvo krivo a da je ovo drugo ispravno , jer ako je recimo tržište bilo na dnu kada je IGH bio ispod 10 000 kn i recimo naraste na 12 000 ovaj što je riskirao i kupovao dok je padalo ima već dobru zaradu od 20% , dok je ovaj što je čekao da bude siguran kupuje i nada se da će dalje rasti , pa kad naraste na zad na 15000 ovaj što je riskirao zaradio je već 50% dok je drugi tek na 25%….

Svatko za sebe treba odlučiti koliko je spreman riskirati ( eventualno izgubiti ) i prema tome se i ponašati… Ako ti novci ne trebaju barem godinu i više dana onda ove cijene nisu loše za kupnju…. Ako misliš da ćeš za koji mjesec zaraditi onda bolje ne riskirati ako nisi isto tako spremna za koji mjesec imati minus od 20% ….

Znam da ćeš sada biti još više zbunjena , al nadam se da sam barem malo pomogao… [rolleyes]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

28.03.08. 10:58:03 NEWS-H3288329

MUP raspisao tjeralicu za Koradeom

ZAGREB, 28. ožujka 2008. (Hina) – Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP) jutros je raspisalo tjeralicu za umirovljenim generalom Ivanom Koradeom zbog obavljanja obavjesnog razgovora vezanog uz kaznenog djela “teškog ubojstva”.

Tjeralicu, na kojoj su osobni podaci umirovljenog generala Koradea, raspisale su Policijska uprava varaždinska i Policijska uprava krapinsko-zagorska, a građane mole da u slučaju da imaju informacije o Koradeu obavijestite najbližu policijsku postaju ili nazovu na besplatne brojeve 92 ili 0800 0092.

Informacije se mogu dostaviti i putem Interneta na e-mail adresu: pitanja@mup.hr.

Inače, policija traži počinitelje ubojstava koja su počinjena u selu Velika Veternička kod Novog Golubovca (gdje su u kući jučer pronađeni ustrijeljeni Cecilija Hudić i njezin unuk Goran, a u susjednoj s metkom u čelu i u nožem u grlu Franjo Kos, a ranjen je i beskućnik Stjepan Knok), kao i u mjestu Vitešinec kraj Ivanca u kojem je ubijen Davor Petriš, bivši vojni policajac i Koradeov bliski suradnik.

Kuća umirovljenog generala Ivana Koradea u blizini je mjesta zločina u selu Velika Veternička.

Korade se koristi osobnim automobilom marke Mitsubishi Pajero, crne boje, registarske oznake KR 001 IK i automobilom marke Mercedes, E ili S klase, crne boje, neutvrđene registarske oznake.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

[undecid]

Trebam malo pomoci jer priznajem da sam totalka laik u pitanju burze,ali eto odlucih se ja na par dionica IGH jer mi se cini da firma ima samo mogucnost prosperiteta. Kako sada stvari stoje.
Ali zbunjena sam definicijom da se dionice kupuju kada rastu a ne kada padaju. Ne kuzim to, i nemojte mi se smijati [embarass]… ako sam ja kupila po 10300 (karikiram) a nisam ju kupila kada je bila 14 000 pa ne vidim tu kako vrijedi ta teza da se dionica kupuje kada raste. Zar je nisam trebala kupiti sada vec kad bude veca? Ne kuzim… hoce mi netko pomovi 🙁

hehe. .. pa dionice se kupuju kada padnu, tj. kada im je trzisna cijena manja od fundamentalne (imovina/broj dionica + ocekivanja u buducnosti – rizik itd), a prodaje se kada raste

tako bi trebalo biti

opet, ako si kupila igh po 9600, nitko ti ne moze prigovoriti sto ga prodajes po 10600 jer je to zarada od 1000 kuna po dionici

iako bi igh trebao vrijediti vise…

ja sam ga kupio po 11 700 prije dva tjedna. tada se to cinilo dobro. i sada opet po 10000 pa po 10325… necu ga prodavati neko vrijeme

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

OSIJEK – Laboratorij za umjetni uzgoj marihuane otkrili su osječki policajci u stanu 40-godišnjeg Osječanina, kojeg su u srijedu prijepodne sa dva paketića marihuane zatekli na parkiralištu u Umaškoj ulici.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


OSIJEK – Laboratorij za umjetni uzgoj marihuane otkrili su osječki policajci u stanu 40-godišnjeg Osječanina, kojeg su u srijedu prijepodne sa dva paketića marihuane zatekli na parkiralištu u Umaškoj ulici.

Heh, dobro je… puran je malo mlađi. [smiley]

No respect

Heh, dobro je… puran je malo mlađi. [smiley]


[thumbsup]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9d886332-a03c-4635-94e8-495c37e4d4a3&open=sec

Rehn: Hrvatska postigla najveći napredak prema EU

Heaven or Las Vegas

Europski povjerenik za proširenje EU
Rehn:Hrvatska uzor drugim zemljama u regiji
Oli Rehn

Ministri vanjskih poslova država članica Europske unije počinju u Sloveniji, koja predsjeda integracijom, dvodnevni neformalni sastanak. Prvoga će dana u središtu rasprave bit bliskoistočni mirovni proces te odnosi Europske unije s Ruskom Federacijom

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Srbijanski tajkun Petar Matić kupio sarajevski Holiday Inn

Austrijski Alpha Baumanagement prodao je sarajevski hotel Holiday Inn srbijanskom biznismenu Petru Matiću odnosno njegovoj tvrtci MPC Holding. Hotel je privatiziran u studenom 2003. godine.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close