BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

18.03.2008. | 16:53

HOK odustaje od nastupa na sajmovima u Beogradu i Novom Sadu
Zbog sigurnosti hrvatski obrtnici zaobilaze Srbiju

Hrvatski obrtnici ove godine neće nastupati na 75. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu te na 52. Sajmu “Tehnika” u Beogradu, koji će se održati u svibnju, odlučeno je na današnjoj sjednici Upravnog odbora Hrvatske obrtničke komore (HOK).

Upravni odbor HOK-a donio je odluku o odustajanju od nastupa tim sajmovima uvažavajući mjere sigurnosti za izlagače HOK-a kao i sigurnost robe koju bi izlagali na spomenutim sajmovima.

Odluka o odustajanju od organizacije sajmova u Beogradu i Novom Sadu, navode, donijeta je zbog realnih rizika, kao što su pad Vlade u Srbiji te raspisivanje izbora (regionalnih, lokalnih i na državnoj razini 11. svibnja) za vrijeme postave izložbenih prostora HOK-a na spomenutim sajmovima.

U to će vrijeme biti mnoštvo predizbornih skupova i demonstracija, što može pokolebati potencijalne izlagače HOK-a da putuju u Srbiju ili pošalju svoje izloške na sajmove, odnosno može dovesti do smanjenja broja posjetitelja na sajmovima i određene stagnacije gospodarskih aktivnosti u tom razdoblju, navode iz HOK-a.

Iz HOK-a napominju i da su zbog aktualne situacije vezane uz hrvatsko priznavanje Kosova, što je najavljeno za ovaj tjedan, moguće diplomatske posljedice otežavanja viznog režima, prelaska granice, političkih trzavica, bojkota hrvatskih proizvoda.

I situaciju vezanu uz izlagače i stručnu službu, odnosno izaslanstvo HOK-a na spomenutima sajmovima, a vezano uz moguće neprijateljsko ponašanje dijela javnosti i posjetitelja sajmova u Srbiji zbog priznavanja Kosova od strane Hrvatske, iz HOK-a također navode kao jedan od razloga odustajanja od nastupa na sajmovima u Beogradu i Novom Sadu.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

18. 03. 2008. | 13:42
DRUGA KRIZA Vlada priznaje Kosovo unatoč protivljenju SDSS-a
Pupovac prijeti, ali koalicija ostaje
Autor Deana Knežević, Vanja Moskaljov

Hoće li se Sanaderova vlada danas, drugi put u nepuna dva tjedna, naći u krizi? Nakon što HSS nije podržao HDZ-ov prijedlog odustajanja od ZERP-a za članice EU, SDSS ne namjerava podržati Vladu u priznanju nezavisnosti Kosova.

Potpredsjednik SDSS-a Milorad Pupovac jučer je u dugom razgovoru s premijerom Sanaderom izmjenjivao argumente za i protiv priznanja, no ostao je pri istom stavu.

Opasno za regiju
– SDSS neće podržati odluku Vlade, a o eventualnom izlasku iz Vlade raspravit će tijela stranke i Srpskog narodnog vijeća – izjavio je potpredsjednik SDSS-a Milorad Pupovac nakon jučerašnjeg sastanka srpskih zastupnika s premijerom Ivom Sanaderom.

Istaknuo je kako je stav SDSS-a poznat, a to je da priznanje Kosova treba ostaviti za neko kasnije vrijeme, kad ta odluka ne bi donijela toliko štete i narušila odnose između Hrvatske i Srbije te Hrvata i Srba.

Smatra da takva odluka hrvatske Vlade može negativno utjecati na stanje u regiji, koje se pogoršalo nakon pada vlade u Srbiji. Srpski su predstavnici premijeru Sanaderu iznijeli svoj stav u vezi s priznanjem Kosova te se, rekao je Pupovac, pozvali na odredbe koalicijskog sporazuma koje govore o očuvanju odnosa sa Srbijom.

Prijedlog je SDSS-a da Vlada prizna Kosovo nakon izbora u Srbiji. No Sanader je još prije najavio da će Hrvatska priznati Kosovo do kraja ovog mjeseca. Neslužbeni su izvori govorili da će odluka o priznanju biti donesena već na današnjoj sjednici Vlade i da će hrvatsko priznanje biti koordinirano s Mađarskom i Bugarskom.

Prilično nervozan prema medijima, ističući da je to za njega vrlo napeta situacija, Pupovac ni jučer, međutim, nije htio naznačiti što će taj razlaz u stavovima značiti za buduće odnose u koaliciji. Dok je odluka o ZERP-u bila na Saboru, odluka o priznanju Kosova je na Vladi, koja bi po koalicijskom sporazumu morala odlučivati konsenzusom.

Sanaderova vlada mogla bi preživjeti bez tri SDSS-ova glasa, ali bi izlaz Srba iz koalicije za premijera bio vrlo neugodan, pogotovu nakon pohvala koje je zbog toga dobio iz Europske komisije.

Formalno rješenje
U Vladinim se krugovima jučer nagađalo da će Slobodan Uzelac, koji je u kvoti SDSS-a potpredsjednik Vlade, pri glasovanju jednostavno biti suzdržan. Neki su čak tvrdili da će se time izbjeći formalni problem jer Uzelac formalno nije član SDSS-a te u tom statusu može glasovati po svojoj savjesti.

– SDSS neće istupiti iz koalicije. Ako bi istupio iz Vlade zbog priznanja Kosova, time bi se deklarirao kao zastupnik interesa susjedne države, a ne kao zastupnik interesa hrvatskih građana srpske nacionalnosti – komentirao je politički analitičar Davor Gjenero.

Priznanje Kosova sigurno je jedino rušit će Todorićeve dionice zbog prisutnosti Leda,Zvijezde,Konzuma itd u srbiji preko Konzumovog trgovačkog lanca IDEA [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Može li mi netko pojasniti sljedeće pojmove: referentna kamatna stopa, diskontna kamatna stopa i eskontna kamatna stopa.

Čitam ovih dana da je FED smanjivao, pa su me tekstovi totalno zbunili. Hvala!

p.s. tražio sam i sam po netu, ali nisma do kraja uspio shvatiti, pa lijepo molim pojašnjenje, uz dakako osvrt na FED i američko tržište.

Za uzvrat nudim TA bilo koje hr dionce! [thumbsup]

I love the Smell of Profits in the Morning


Može li mi netko pojasniti sljedeće pojmove: referentna kamatna stopa, diskontna kamatna stopa i eskontna kamatna stopa.

Čitam ovih dana da je FED smanjivao, pa su me tekstovi totalno zbunili. Hvala!

p.s. tražio sam i sam po netu, ali nisma do kraja uspio shvatiti, pa lijepo molim pojašnjenje, uz dakako osvrt na FED i američko tržište.

Za uzvrat nudim TA bilo koje hr dionce! [thumbsup]


Eskontna kta stopa je osnovna stopa koju centralna banka stavlja na svoje dužničke papire, zapravo cijena novca za poslovne banke..

Diskontna kta stopa je stopa kojom diskontiraš neki dužnički instrument, npr obveznicu, (strips) kuponsku ili neki drugi instrument. Ako je dospijeće 100 kuna za 1 god, a kta stopa 5%, vrijednost sadašnja nekog instrumenta je 95 kuna jer si ga diskontirao sa stopom od 5%, najjednostavnije.
Referentna stopa je zapravo stopa na nekom tržištu – recimo tržište obveznica ima referentnu kta stopu od 5%.
Repo aranžmani po 6% itd….

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Čitam ovih dana da je FED smanjivao, pa su me tekstovi totalno zbunili. Hvala!

p.s. tražio sam i sam po netu, ali nisma do kraja uspio shvatiti, pa lijepo molim pojašnjenje, uz dakako osvrt na FED i američko tržište.

Za uzvrat nudim TA bilo koje hr dionce! [thumbsup]


Zapravo ono što hoće postići je povećanje novčane mase na tržištu, zato spuštaju stope, smanjuju “zarade” po dužničkim papirima i time tjeraju ulagače van. Zato ti je tržište roba eksplodiralo kao posljedica, ali i kao zaštita od krize i moguće inflacije. Ukratko, ali ima tu još dosta posljedica. Ovo je samo onako zdravoseljački…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Na fedovim stranicama se rabi termin dicounted rate, pa me to zbunilo.

Smanjenje kta, po meni, se radi zato da bi se jeftinijim novcem potakao gospodarski rast. E sad, vječno je pitanje: da li tiskara na Capitol Hillu radi u 3 ili 4 smjene.

P.S. hvala na trudu, mislio sam pitati na PM, ali reko bolje da mi to ovdje javno raspravimo.

I love the Smell of Profits in the Morning


P.S. hvala na trudu, mislio sam pitati na PM, ali reko bolje da mi to ovdje javno raspravimo.

Ništa…spremi pare za ćevape … [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

banjalučki?

I love the Smell of Profits in the Morning

…kaj dolazi i Hakela?…[smiley][smiley][wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Korisnik ČARUGA prijavljen.
Ukupno korisnika: 14
Ukupno gostiju: 62055

Ako je brojač točan ovo je rekord svih rekorda.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

možda nas amerikanci čitaju da se znaju ravnat po crobexu sutra! [lol]

nego – meni piše, 2 – 245 [rolleyes]

tj. 3 – 300, kako koji klik! [smiley]

4 – 351…


Može li mi netko pojasniti sljedeće pojmove: referentna kamatna stopa, diskontna kamatna stopa i eskontna kamatna stopa.

Čitam ovih dana da je FED smanjivao, pa su me tekstovi totalno zbunili. Hvala!

p.s. tražio sam i sam po netu, ali nisma do kraja uspio shvatiti, pa lijepo molim pojašnjenje, uz dakako osvrt na FED i američko tržište.

Za uzvrat nudim TA bilo koje hr dionce! [thumbsup]


nakon onog performancea na TA crobexa.. hmm.. [thumbsup][wink]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close