BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok pucaju callovi, dok je rasprodaja traje lijepi shopping, ali do kada?

zasto fondovi ruse,pa zato jer narod poceo sam ulagat.sto ce njima fondovi mogu oni i sami ulagat.E pa nece moci,fondovi sada sisaju te ovce kolko mogu i dokle ce trajat mozda cijelu ovu godinu.U sljedecu godinu 2009. mogu krenuti od nule i nabiti opet 30-40% dobiti,naravno cijene bi bile mrvicu vise od kraja 2007.Uspjeli bi “ispuhat balon”,rijesiti se novih neiskusnih ulagaca,one rijeci “dugorocno ulaganje” dokazati ostalima koji ostanu a od 2009. opet ce narod nahrupit u fondove jer su iskusili da sami nemogu.Zato fino zaboraviti na sve ovo i tu doci zezati se i ne panicarit na igre.Ko nije spreman drzati lovu 2-3 godine,taj nije za ovo.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


. Ispravite me ako pogrešno tumačim svoje viđenje.

Novi si pa eto…fondovi ne ruse trziste. Nitko ne voli gubiti, pa cak niti fondovi .Fondovi su u banani. Trziste je u banani. stop.

Ako ne vjerujete, odgovorite si na pitanje. Koliko ste uplatili u fondove u zadnjih 3 mjeseca?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Zašto fondovi ruše cijene?
Zato jer znaju da je sve prenapuhano i da će teško ostvarit rast preko 25% u 2008.
Zato će rušit burzu do ibera da mogu povoljnije ulazit a
kupovati će od drhtavaca i onih kojima treba keš.

Rušit će je dok god imaju sredstava a onda će krenuti prema gore i do kraja godine će prikazati rast od 50%.

Ispravite me ako pogrešno tumačim svoje viđenje.

Vrlo dobro.


zasto fondovi ruse,pa zato jer narod poceo sam ulagat.sto ce njima fondovi mogu oni i sami ulagat.E pa nece moci,fondovi sada sisaju te ovce kolko mogu i dokle ce trajat mozda cijelu ovu godinu.U sljedecu godinu 2009. mogu krenuti od nule i nabiti opet 30-40% dobiti,naravno cijene bi bile mrvicu vise od kraja 2007.Uspjeli bi “ispuhat balon”,rijesiti se novih neiskusnih ulagaca,one rijeci “dugorocno ulaganje” dokazati ostalima koji ostanu a od 2009. opet ce narod nahrupit u fondove jer su iskusili da sami nemogu.Zato fino zaboraviti na sve ovo i tu doci zezati se i ne panicarit na igre.Ko nije spreman drzati lovu 2-3 godine,taj nije za ovo.

Slažem se. Neki su novopridošli uzeli puno maha i misle da je sve jednostavno.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sjećam se kako je svojevremeno bio stampedo na “neke” banke. Mogli bi to uskoro doživjeti i poneki fondovi.[bye]


dcomerror: ” . Ispravite me ako pogrešno tumačim svoje viđenje. ” Novi si pa eto…fondovi ne ruse trziste. Nitko ne voli gubiti, pa cak niti fondovi .Fondovi su u banani. Trziste je u banani. stop. Ako ne vjerujete, odgovorite si na pitanje. Koliko ste uplatili u fondove u zadnjih 3 mjeseca?

1400 kn,svaki mjesec odvajam 400kn(prva dva mj. po 500kn) od place kao stednju,krenuo sam od 12. mj. u mjesoviti fond.Ne gledam ni kolko kosta udjel ni kolko ga imam,vidjet cu za par godina sto imam i pocastit sebe i dragu na neko egzoticno putovanje.Ionako bih tih 400 kn zapio
[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Bravo “blow” ! Bio si iskren i točan . Vjerujem da tako razmišlja 90% forumaša , ali to ne žele priznati .
Željeli smo ukorak sa zapadom . I ja sam , ali ne na ovaj način . Međutim naš narod je izgorio u toj pustoj želji ,
pa ne vidi da je to nizbrdica ispod koje je ponor . Mnogi će ovo svatiti , ali na žalost tek kad propanu u ponoru .
Zato je moj prijedlog , da mi koji smo malo duže u ovom poslu (pridružite se novajlije) postanemo samo promatrači dok se ne stiša ovo ludilo. Vjerujte mi brzo bi se stišalo jer bi fondovi brzo svatili da više ne šišaju ovce , već da sebe sami šišaju . A, mi će mo tad da im ponudimo cijene i polako pjevušimo “Majka Muju šišala na struju” .

Premješteno iz teme: [color=blue]THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Ovo zadnje pokazuje samo stanje na burzi .
Sve je puno ZALUTALIH .
Svi ovi IPO-i su nanijeli više sranja nego sve svjetske tobož krize .
Prije se tržište razvijalo sporije ali je imalo konstantu.
A sad?
Bakice , kućanice , đaci , djeca , psi i mačke su tu . I nije to najgore .
Najgore je što to nisu dioničari .
To je HRPA ušljivih plašljivih sirotih jadnih plašljivaca KOJI SU OVDJE ZALUTALI .

DAJ OTIĐITE S BURZE !
IMATE BANKE , FONDOVE , ČARAPE !!!


Bakice , kućanice , đaci , djeca , psi i mačke su tu . I nije to najgore . Najgore je što to nisu dioničari . To je HRPA ušljivih plašljivih sirotih jadnih plašljivaca KOJI SU OVDJE ZALUTALI . DAJ OTIĐITE S BURZE ! IMATE BANKE , FONDOVE , ČARAPE !!!

Ima li koja burza na svijetu na kojoj ne ulažu spomenute kategorije nego isključivo financijski experti?
I da, upravo se bakice hvale po forumu kako su u kešu, kako su shortale, … a jedna upravo ruši danima ATPL, Koei … Danima se raja i neiskusni optužuju za rušenje HT a i onda ispadne da ih ni 10 % nije prodalo.[wink]


Premješteno iz teme: [color=blue]THNK (Tehnika d.d.)[/color] Ovo zadnje pokazuje samo stanje na burzi . Sve je puno ZALUTALIH . Svi ovi IPO-i su nanijeli više sranja nego sve svjetske tobož krize . Prije se tržište razvijalo sporije ali je imalo konstantu. A sad? Bakice , kućanice , đaci , djeca , psi i mačke su tu . I nije to najgore . Najgore je što to nisu dioničari . To je HRPA ušljivih plašljivih sirotih jadnih plašljivaca KOJI SU OVDJE ZALUTALI . DAJ OTIĐITE S BURZE ! IMATE BANKE , FONDOVE , ČARAPE !!!

eto netko mora biti kriv, bitno da je samo jedan od krivaca lociran, ovi malo jači ostaju neokaljani


Zašto fondovi ruše cijene?
Zato jer znaju da je sve prenapuhano i da će teško ostvarit rast preko 25% u 2008.
Zato će rušit burzu do ibera da mogu povoljnije ulazit a
kupovati će od drhtavaca i onih kojima treba keš.

Rušit će je dok god imaju sredstava a onda će krenuti prema gore i do kraja godine će prikazati rast od 50%.

Ispravite me ako pogrešno tumačim svoje viđenje.

Sve bi to štimalo kaj si napisao da nema jedna kvaka a zove se neumoljivi brojevi. Burza je u ovoj godini pala 20%. Izračunaj si koliko od trenutne točke burza mora narasti da bi tošla na točku odakle je počela padati. I onda na to još dodaj svoj željeni rast od 50%. Mislim da se taj film ne bu gledal. Istu računicu primijeni za fondove a prije toga si pogledaj koliko su u minusu ove godine.


Izračunaj si koliko od trenutne točke burza mora narasti da bi tošla na točku odakle je počela padati. I onda na to još dodaj svoj željeni rast od 50%. Mislim da se taj film ne bu gledal. Istu računicu primijeni za fondove a prije toga si pogledaj koliko su u minusu ove godine.

u korist teze Aliena …

100 – 50% = 50
50 + 100% = 100

Dakle, ako je nešto pala 50% od svoje vrijednosti, mora narasti 100% da bi se vratilo na tu svoju vrijednost!

Ovo je ujedno odgovor i svima koji se igraju igricom koja se zove padajući noževi.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close