BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Točno grgice, a malo to ljudi zna. Ja sam imao jednom nejasnoće oko toga, pa sam pretražio zakone:

ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA

Nalaznina

Članak 137.

(1) Nalaznik ima pravo na nalazninu u visini od 10% od prometne vrijednosti stvari, a i na naknadu za nužne troškove koje je imao u svezi s nađenom stvari.

(2) Nalaznik stvari je i onaj koji je stvar prvi opazio i za nju se mašio, iako ju je drugi prije dohvatio. Više osoba koje su zajedno našle stvar imaju pravo na nalazninu na jednake dijelove.

(3) Osoba koja je dužna platiti nalazninu može zahtijevati da se iznos nalaznine pravično smanji kad bi nalaznina predstavljala nerazmjerno veliku korist s obzirom na prilike nalaznika i osobe koja je dužna platiti nalazninu, kao i okolnosti pod kojima je stvar izgubljena i nađena.

(4) Ako se vrijednost nađene stvari ne može procijeniti ili ona postoji samo za njezina vlasnika, odnosno osobu koja ju je izgubila, tada nalaznik može zahtijevati da se odredi pravični iznos nalaznine.

(5) Osoba koja duguje troškove i nalazninu može se osloboditi te svoje obveze tako da se odrekne stvari, pa će se uzeti da se uopće nije ni javila.

No respect

Mecka,to je u dalekoj zemlji……..ko zna kakav je zakon i nije bitno sto kaze.Bitno je da je covjek ispao budala a banka smece[embarass]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Vaš link

Nije im dosta što su mu zaplijenili lovu s računa nego će ga još i u zatvor strpati. Ovaj Plotkin je amater u odnosu na brku i ekipu iz Plive. Tip je do insajderskih info došao tako da je uzeo kopiju novina prije izlaska istih na kioske. Neš ti insajderskih info. Bože pomozi nam[pray]


Nek je dobio 50 dolara,kad je budala.Kakva svinja moras bit da das 50 dolara,covjek je zasluzio minimum 10000 dolara.

Kad je vratio pare nije zaslužio ništa..[lol]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Kolega Tomica se oglasio u poznatom stilu:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ac64142b-20c2-41d4-b5d2-73f11216f223&open=four&readcomment=1&commentID=22036bec-b934-4c05-8c00-5eaae8a596d4#comment

No respect

A neće na me takvo nešto, za sve bi odmah kupio HT.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Euro sustiže dolar u deviznim rezervama širom svijeta
Business.hr/Hina

Udio eura u službenim deviznim rezervama zemalja širom svijeta brzo se povećavao u odnosu na udio dolara, prenosi londonski The Financial Times službene statističke podatke.

U trećem tromjesečju ove godine udio eura u poznatim deviznim rezervama u svijetu porastao je na 26,4 posto u odnosu na 25,5 posto u drugom tromjesečju 2007. odnosno 24,4 posto u trećem tromjesečju prošle godine, objavio je Međunarodni monetarni fond. To je povećanje odraz jačanja tečaja jedinstvene europske valute na deviznim tržištima.

Udio dolara u poznatim službenim deviznim rezervama, izračunat u dolarskom izrazu, smanjen je u trećem tromjesečju ove godine na 63,8 posto u odnosu na 66,5 posto u odgovarajućem razdoblju prošle godine.

Jačanje eura dodatno će učvrstiti uvjerenje europskih monetarnih čelnika da euro postaje važan konkurent dolaru. Europska komisija naglasila je međutim da će eventualna promjena u relativnom statusu valuta biti vrlo spora zbog inercije i prednosti povlaštenog položaja dolara.

Međunarodna uloga eura ovisit će o odlukama središnjih banaka da diversificiraju devizne portfelje i o tempu razvoja financijskih tržišta u eurozoni, objavila je Europska komisija u prosinačkom izvješću o gospodarstvu eurozone.

Članstvo Velike Britanije u zoni primjene eura osjetno bi povećalo važnost eurozone kao svjetskog financijskog čvorišta, istaknuo je Bruxelles.

U prošloj je godini vrijednost novčanica eura u opticaju premašivala vrijednost dolarskih novčanica a euro je pretekao dolar i kao valuta u kojoj su izraženi dugovi na međunarodnoj razini.

Mislim…kak je ovo moguce…
Skrb.: HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND
PBZ fond ima skrpo u Hypo banci[bye][bye]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Pa kako ima AZ mirovinski sve živo preko Splitske banke… Isto mi nije jasno.

No respect

Splitska je market leader u custody-ju, to im je stratesko usmjerenje[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Splitska je market leader u custody-ju, to im je stratesko usmjerenje[lol]

Oni isto sad izlaze na burzu, jel u ponedjeljak?

No respect


vipy: ” Splitska je market leader u custody-ju, to im je stratesko usmjerenje[lol] ” Oni isto sad izlaze na burzu, jel u ponedjeljak?

već su izašli

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close