BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sorry, zaboravih staviti.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

[center]HOĆU ZERP![/center]
[center][censored][/center]

Hrvatska uputila Italiji oštar prosvjed zbog poštanske marke

ZAGREB, 12. prosinca 2007. (Hina) – Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija Republike Hrvatske uputilo je u srijedu prosvjednu notu Talijanskoj Republici u kojoj izražava oštar prosvjed i duboko nezadovoljstvo u povodu jučerašnjeg izdavanja poštanske markeTalijanske pošte s fotografijama grada Rijeke i natpisom “Istočna zemlja koja je bila talijanska” (“Fiume – terra orientale gia’ italiana”), priopćeno je iz MVPEI-a.

MVPEI u priopćenju podsjeća da je “nakon saznanja u listopadu 2007. godine da se priprema izdavanje predmetne marke, odmah upozorilo na neprihvatljivost takvog postupka te su talijanska nadležna tijela odustala od javnog predstavljanja i njezinog izdavanja.

“Slijedom navedenog, ističe se u noti, iznenađuje da je marka ipak puštena u opticaj unatoč saznanju o stajalištu Republike Hrvatske da je riječ o neprimjerenom potezu Italije, suprotnom duhu prijateljstva i dobrosusjedstva”, stoji u priopćenju.

Od Ministarstva vanjskih poslova Talijanske Republike, navodi se dalje, zatraženo je da ponovno izvijesti nadležna tijela o stajalištu Republike Hrvatske kao i da se poduzmu odgovarajuće mjere u cilju sprječavanja daljnje distribucije navedene poštanske marke.

No respect

…kako je krenulo mogla bi EU tražiti da Rijeku damo Italiji ako ne želimo da se pregovori zamzrznu.[censored]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ne zelim u europu ako to znaci da cemo biti najvece k…. na balkanu, j…… ovu vlast koja svima ugada, umjesto da ih o….. [angry]

ne mari za male stvari i ostat ce male


…kako je krenulo mogla bi EU tražiti da Rijeku damo Italiji ako ne želimo da se pregovori zamzrznu.[censored]

istina[censored][censored][censored]

Moderatora treba zabranit!!!


…kako je krenulo mogla bi EU tražiti da Rijeku damo Italiji ako ne želimo da se pregovori zamzrznu.[censored]

A sigurno bi se i naša neko ko bi im okrenija golu guzu,,,,,koliko je samo kokošara u ovoj našoj lijepoj domovini[censored][sealed]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


ne zelim u europu ako to znaci da cemo biti najvece k…. na balkanu, j…… ovu vlast koja svima ugada, umjesto da ih o….. [angry]

prijatelju!
ja to pišem a netko briše, no mi idemo u europu natraške i tko god stigne nam ga s….
To što je za cilj stavija sanader EU a može i preko mrtvih glava to je naš problem i za to ćemo platiti cijenu mi a posebno naša djeca. Ali na kraju da zaključim to je narod tražija i ima vlast kakvu je želio. Nekamu je, tražili ste gledajte![tongue]

dan je pametniji od noći

A sigurno bi se i naša neko ko bi im okrenija golu guzu,,,,,koliko je samo kokošara u ovoj našoj lijepoj domovini[censored][sealed]
[/quote]
u vlasti sva sami kokošari i miševi mekinjaši im stižu iz HSS.a pa vidjeli ste sinoć na TV-u. Kakvi ulizice i poltroni, sve dam stolicu nedam, A tamo rasprva oko programa, zemljištam Nato, zerp, eu, k….-palac samo fotelja i ništa više a mi ima da to platimo kroz cijene, poreze, dug države i slično. mi ćemo koji trgujemo plaćati PKD- zapamtite ovi će ga prije uvesti nego drug Milanović. živi bili pa vidjeli.[tongue]

dan je pametniji od noći


ne zelim u europu ako to znaci da cemo biti najvece k…. na balkanu, j…… ovu vlast koja svima ugada, umjesto da ih o….. [angry]

u potpunosti isto razmišljam kao ti kolega,svi trčimo a tom EU,a što ćemo dobiti s tim,uvoz 100% svega,kruh 10 kuna,mrtvi seljak u Slavoniji,gdni ribar na Jadranu i biti ćemo članica jedna velike obitelji…Da je Vladu briga za nas pokazuje i to da ..iz aviona je vidljivo da građani EU nisu profitirali,a naši i dalje guraju,a gdje je referendum,želimo li mi to?’
Je li tko zvao EU sprdofon..???

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

ma kad dođemo u EU teći će med i mlijeko[wink][proud],šta fali švicarskoj? ovi su i banke prodali strancima da lakše ljude kreditiraju[thumbsup]

Svjetske središnje banke zajednički spašavaju financijska tržišta
Business.hr/Hina
13.12.2007 08:09
Pročitaj komentare(0)

Najveće središnje banke svijeta objavile su zajednički plan kojim bi zauzdale kreditnu krizu, što je njihova prva zajednička akcija još od terorističkih napada na SAD 11. rujna 2001. godine.
Američki Fed, Europska središnja banka i centralne banke Kanade, Švicarske i Ujedinjenog Kraljevstva najavile su poteze koji bi poslovnim bankama olakšali pristup gotovini. Cilj im je spriječiti pogoršanje kreditne krize koja bi mogla odvesti američko gospodarstvo u recesiju i usporiti rast cjelokupnog svjetskog gospodarstva.

Središnje banke Japana i Švedske objavile su kako podržavaju taj plan koji, kako kažu analitičari, ukazuje na svu ozbiljnost financijske krize.

Radi se o tome da će Fed do kraja godine održati dvije aukcije na kojima će bankama ponuditi ukupno 40 milijardi dolara zajmova na određeno vrijeme kako bi se pokrio trenutačni nedostatak novca na tržištu. U siječnju iduće godine Fed bi trebao održati još dvije takve aukcije.

Uz to, Fed će u deviznoj zamjeni proslijediti ECB-u 20 milijardi dolara, a švicarskoj središnjoj banci četiri milijarde dolara kako bi se ublažio nedostatak dolara na europskom tržištu, izazvan krizom na američkom tržištu hipotekarnih zajmova.

Iz Feda i ECB-a poručuju kako se ova akcija razmatrala već neko vrijeme i kako joj nije cilj pomagati određenim financijskim institucijama u problemima, nego olakšati situaciju na tržištu novca i ublažiti pritisak na rast kamatnih stopa.

Analitičari smatraju da će ova zajednička akcija središnjih banaka znatno poboljšati likvidnost na svjetskom financijskom tržištu. No, kažu i da je to neuobičajeni način intervencije.

Evo jeftinih novčeka, samo vi rokajte kredite i dalje, poruka je koju centralne banke upućuju financijskoj zajednici…ne znam kako bi odlaganje problema na godinu dve riješilo problem? jedan naš kolega bi rekao: BOJIM SE NIKAKO! [censored]

airfire:

ne zelim u europu ako to znaci da cemo biti najvece k…. na balkanu, j…… ovu vlast koja svima ugada, umjesto da ih o….. [angry]

u potpunosti isto razmišljam kao ti kolega,svi trčimo a tom EU,a što ćemo dobiti s tim,uvoz 100% svega,kruh 10 kuna,mrtvi seljak u Slavoniji,gdni ribar na Jadranu i biti ćemo članica jedna velike obitelji…Da je Vladu briga za nas pokazuje i to da ..iz aviona je vidljivo da građani EU nisu profitirali,a naši i dalje guraju,a gdje je referendum,želimo li mi to?’
Je li tko zvao EU sprdofon..???


A Srbija ništa ne surađuje s Europom ni Haagom pa će ih svejedno pustiti u EU. Kad su evropljani vidjeli da Hrvati nemaju muda da im pokažu zube i pošalju ih jednom u k…., odlučili su nas musti dokgod mogu. Ja sam za ZERP, spreman sam zbog toga trpjeti i potrese na burzi i zastoj u pregovorima, a Talijani i Slovenci neka idu u p….m……..

Dugoročno, svi smo mrtvi

New Report

Close