BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I evo nas u minusu što se tiče CROBEX-s. A bili smo oko 1.20%[smiley1]
Toliko o malim ulagačima.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evo Toka, nema Malta,Mađarska samo za dionice kupljene na stranim trzistima,ima jos toga al si malo prepotentan pa mi se neda natezat.Posto si jako informiran,daj mi reci za kapitalnu dobit[smiley2]Evo jos nesto za tebe,kad namlatis lovu na burzi da znas.Bez porezna utocista……Bahami,Bermuda,Kajmanski otoci e da pazi da ne fulas i odes u nisko porezna utocista Cipar itd a uvijek svoj kapital mozes stavit i u specijalna porezna utocista kao Liechtenstein [smiley1]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Kako preživjeti otrovne šefove
Otrovni menadžeri se deru, vrijeđaju, prijete, paranoično su sumnjičavi prema zaposlenicima… Zapravo, nepregledan je niz njihovih nepoželjnih oblika ponašanja. Osvijestiti i razumjeti njihove postupke bitno je kako za zaposlenike, tako i za menadžere u ljudskim resursima te njihove pretpostavljene

Otrovni menadžeri su boljka s kojom se nosi velik broj kompanija. Mnogi od otrovnih menadžera su individualna pojava u zdravim organizacijama, međutim sve ih je više koji su samo dio onoga što se u literaturi naziva neurotskom ili disfunkcionalnom organizacijom.

Tko su otrovni menadžeri?

Roy Lubit iz Centra za istraživanje društvene i emocionalne inteligencije u tvrtkama podijelio je otrovne menadžere u četiri kategorije, a to su: narcisoidni, agresivni, rigidni i nesposobni.

Reaktivni narcisoidi su osobe koje su zaokupljene vlastitom pojavom, smatraju se superiornijima nad drugima, grandiozni su i arogantni. Svi ostali za njih su glupi i nesposobni, vrlo često ih ponižavaju i vrijeđaju. Spremni su zgaziti svakog tko im se nađe na putu bez osjećaja krivnje. Traže konstantno odobravanje svojih ideja i ne podnose kritiku. Razlog takvom ponašanju je njihova nesigurnost i nevoljenje samih sebe.

Agresivni menadžeri su poznati i kao ‘bullies’ i ‘mobbers’ tj. zlostavljači. Mnogi od njih ponašaju se kao hladnokrvni ubojice, koji vrlo smireno mogu uništiti živote drugih. Vrijeđanje, ponižavanje, deranje, pa čak i fizičko obračunavanje za njih su dio svakodnevnog organizacijskog ponašanja. Za njih je svijet crno-bijelo mjesto u kojem će ili biti po njihovom ili neće biti nikako. Smatraju da je autoritativno vladanje jedini način vođenja zaposlenika i organizacije.
Rigidni menadžeri često pate od gotovo paranoidne potrebe za kontroliranjem svakog dopisa, izvještaja i svega što se upućuje ili visokom menadžmentu ili eksternim klijentima. Zbog straha od pretpostavljenih i nesigurnosti vrlo često će inzistirati na pisanim i nepisanim pravilima u kojima se oni osjećaju sigurno. Od njih ne očekujte stručnu pomoć ili savjet i pripremite se za duge sate ispravljanja svojih izvještaja.

Ponašanje nesposobnih menadžera obično je uzrokovano nekom psihičkom ili fizičkom bolešću. Mnogi su žrtve PTSP-a, sagorijevanja na poslu, depresije, poremećaja hiperaktivnosti ili anksioznosti, ili su ovisnici o drogama ili alkoholu. Zbog toga takve osobe mogu biti agresivne, neorganizirane, u stalnom strahu, pesimistične i depresivne. Često ne dolaze na posao na vrijeme, zaboravljaju obaveze i sastanke, osjećaju se demotivirano i cinične su.

Izvor t portal

[color=blue]Osigurana opskrba skupim lijekovima[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=30827


Evo Toka, nema Malta,Mađarska samo za dionice kupljene na stranim trzistima,ima jos toga al si malo prepotentan pa mi se neda natezat.Posto si jako informiran,daj mi reci za kapitalnu dobit[smiley2]Evo jos nesto za tebe,kad namlatis lovu na burzi da znas.Bez porezna utocista……Bahami,Bermuda,Kajmanski otoci e da pazi da ne fulas i odes u nisko porezna utocista Cipar itd a uvijek svoj kapital mozes stavit i u specijalna porezna utocista kao Liechtenstein [smiley1]

nažalost prijatelju nisam prepotentan nego informiran a ja nisam rekao da taj porez nema Malat i Mađarska a ostalo što spomonješ Kajmanska otočja i slično znaš ja planiram ovdje živjeti i trošiti novac.
I na kraju ti nisi prepotentan newgo nisi informiran![smiley8]

dan je pametniji od noći

[color=blue]HNB nam zagorčava život[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/hnb-nam-zagorcava-zivot,2337.html

Kolega Toka upravo se kroz par postova unazad vidjelo koje informiran,naveo sam sta ste trazili a vi meni niste odgovorili na nista. KRAJ RASPRAVE…………..POZDRAV

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]


ma kaj bi mi reko… ja sam negdje procito ili cuo da ce jure u cetvrtak (DANAS) na nekakva sastanjcenja u albaniju sa Bechtelom, koji tamo radi ono sto je radio kod nas dok ga nisu istjerali… e sad nigdje ne vidim nista o tome….

Jako puno malih neinformiranih dioničara, koji iznose navode bez činjenica.

“Ukoliko uočite poruku koja krši ova pravila, slobodno ju prijavite.
– Svi korisnici trebaju biti ljubazni prema novim korisnicima portala i pomagati im u korištenju i snalaženju na portalu. Napravimo od Poslovnog dnevnika zajednicu ugodnu za sve korisnike.
– Korisnici koji objavljuju članke iz drugih medija obvezni su navesti i izvor članaka.
– Korisnici ne bi trebali koristiti VELIKA SLOVA prilikom pisanja poruka, osim u iznimnim slučajevima. Velika slova u pisanoj internetskoj komunikaciji predstavljaju vikanje i nisu u skladu s pravilima dobrog ponašanja. Ukoliko nešto želite naglasiti, predlažemo korištenje bolda.
– Korisnici bi trebali izbjegavati korištenje teksta u boji, osim ako to nije stvarno nužno. Slova u drugoj boji u pravilu su teže čitljiva, a pretjeranim korištenjem raznih boja na ekranu tekst ne izgleda lijepo i privlačno.
– Prilikom objave dvojbenih navoda, korisnici su ih dužni potkrijepiti činjenicama. “

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

SLOVENSKA VLADA ZANIJEKALA MOGUĆE ZAUSTAVLJANJE PRODAJE TELEKOMA SLOVENIJE
HNA

LJUBLJANA,15. studenoga(Hina) – Slovenska vlada u četvrtak je
zanijekala medijska nagađanja da bi moglo doći do zaustavljanja
procesa prodaje nešto više od 49 posto državnog udjela u Telekomu
Slovenije stranom investitoru.#L#

Kako je u priopćenju za javnost navelo ministarstvo gospodarstva koje
vodi taj postupak, projekt prodaje bit će “uspješno izveden do kraja”,
a svih sedam kompanija koje su već predale svoje neobvezujuće ponude,
među njima i Hrvatski telekom, nastavljaju s postupkom due
dilligencea, odnosno dubinskog pregleda poslovanja, kako bi na osnovi
pregleda i svoje ocjene do 18. prosinca, kada istječe rok, mogle dati
svoje obvezujuće ponude. Nakon toga komisija za prodaju državnog
udjela u Telekomu Slovenije analizirat će ponude i formirati svoje
mišljenje, te ga posredovati vladi, a odluka o prodaji bit će donesena
tek nakon toga, pojasnilo je ministarstvo. U vezi s tvrdnjama koje su
se pojavile u medijima, u kojima se kritizira odredba prema kojemu
slovenska vlada može završiti postupak a da ne izabere nijednu od
ponuda, ministarstvo gospodarstva pojasnilo je da je riječ o
uobičajenoj odredbi kojima se štiti prodavač pred nepovoljnim uvjetima
prodaje.

“No, dosadašnji postupci govore da postoji velika vjerojatnost da će
postupak prodaje državnog udjela u Telekomu Slovenije biti uspješno
izveden u skladu s postavljenim ciljevima”, navodi se u priopćenju.

Slovenski mediji ovih su dana među ostalim izražavali bojazan da bi
izjava premijera Janeza Janše o mogućoj ostavci njegove vlade mogla
zaustaviti postupak privatizacije i prodaje dionica nekih banaka, pa i
Telekoma Slovenije.

Nakon Janšine izjave došlo je do pada indeksa na Ljuubljanskoj burzi,
pa i pada vrijednosti dionica Telekoma Slovenije čija se ukupna
tržišna kapitalizacija, po ocjenama vlade, kreće malo više od tri
milijarde eura.

(Hina) xfl ybr

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

opcenito o porezu na kap dobit,u austriji se obracunava 25% na kapitalne dobitke,dakako ima uvjeta gdje se to sve skupa umanjuje,da ne duzim,slovenija 23%.Oni isto tako imaju progresivne stope na ukupni godisnji dohodak,nesto po mom sudu,bolje nego kod nas.Koliko sam upoznat kod nas jedino Zif-ovi ulaze u sustava poreza na dohodak.Ako smo protiv, poreza a jesmo.Tada moramo glasati za hdz.Sitacija na trzistu ovih dana,zasigurno je rezultat neizvjesnosti oko izbora.Ne bojim se za trziste(ukoliko ne bude rata,krahova,ili slicnih nepodobstina)ako hdz dodje na vlast.Hrv bi mogla biti raj za spekulante,i investitore,nesto kao monaco za one koji mogu a ne zele placati visoke poreze.Uostalom nase trziste je kud i kamo ozbiljnije i od srpskog,bosanskog,mak,slovenskog.Jos 4 godine hdz,bi onima koji imaju trebalo donijeti jos vise,dok bi sdp-ova vlast,onima koji nemaju trebala dat vise,a onima koji imaju,uzet bar nesto,ako nikako bar oportunitetno(koliko sam mogaozaraditi da je hdz dobio).Stoga vas pitam,koliku stetu po vasem sudu dugorocno moze donijeti 4 godine sdp-a??I drugo pitanje dali ocekujete zelenilo na burzi prije 26.11?
pozdrav

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Premješteno iz teme: [color=blue]IPKK (IPK KANDIT d.d. za proizvodnju bombona i čokolade)[/color]

zzidak:

Što ti je psihologija.Netko na forumu napiše da izvještaj nije dobar(milim da je Lanica tu najveći druker na dolje,poznata mi još od DDJH,kadje napisao/la da vidi da se branitelji muštraju po burzi i da treba brzo prodajti dionice jer će kao ovi navaliti na prodaju .Male drhtave ručice odmah se uplašile i sa tadašnjh 300kn u nekoliko minuta spustili cijenu Đuke na 270kn.). Tako i ovdje ista priča pojavili se drukeri među kojima i Lanica proglasili izvještaj katastrofom i vidi gdje je dogurala dionica.Kad ono gle čuda .Nitko nije valjda niti pročitao izvješčće,jer da ga je pročitao vidio bi da piše dobit povećana 6,4puta tj 640 % ili ti 3 puta veća od Vira(imao dobit 204%) I šta sad ,ljudi koji su prodali popušili veliku lovu na dezinformaciji(čitaj navlakuši).

prijavite ga HANFI!!
sirenje dezinformacija je kaznjivo!


da ako sam zaposlenik fin.institucije ili ako stvarno širim dezinformacije. gle ja imam svoje metode vi imate svoje ja sam očekivo više i to je to meni izvještaj nije dobar.nije sve u prihodima i dobiti. a ti zidak mi se skini jer pričaš gluposti.nije moj problem kad ne slušaš. dobiš besplatan savjet i informaciju koja kaže prodaj ti ne prodaš i popušiš. normalno da sam onda druker i da su ti drugi krivi. seri tržištu ne meni. ja bar imam 1 nick za razliku od vas i pišem kaj mislim.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Premješteno iz teme: [color=blue]IPKK (IPK KANDIT d.d. za proizvodnju bombona i čokolade)[/color]

zzidak:

Što ti je psihologija.Netko na forumu napiše da izvještaj nije dobar(milim da je Lanica tu najveći druker na dolje,poznata mi još od DDJH,kadje napisao/la da vidi da se branitelji muštraju po burzi i da treba brzo prodajti dionice jer će kao ovi navaliti na prodaju .Male drhtave ručice odmah se uplašile i sa tadašnjh 300kn u nekoliko minuta spustili cijenu Đuke na 270kn.). Tako i ovdje ista priča pojavili se drukeri među kojima i Lanica proglasili izvještaj katastrofom i vidi gdje je dogurala dionica.Kad ono gle čuda .Nitko nije valjda niti pročitao izvješčće,jer da ga je pročitao vidio bi da piše dobit povećana 6,4puta tj 640 % ili ti 3 puta veća od Vira(imao dobit 204%) I šta sad ,ljudi koji su prodali popušili veliku lovu na dezinformaciji(čitaj navlakuši).

Kolega te šta su poprodavali ni malo ne žalim ,žalim jedino šta sam ovo rušenje doživio bez love.

Da neki dobro prolaze od drukanja i širenja panike po forumu u to sam siguran.
[smiley9][smiley9][smiley9]


kompa moj ako nisi skužio do sad cijelo tržište pada radi predizborne groznice.nema tu širenja panike a ti šiljak gle ja znam da su investitoru tvog kalibra uvjek drugi krivi ali daj se okani više fora tipa druker ovo druker ono.ak nemreš gledat kak nekaj pada nemoj se bavit s tim.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close