BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[color=blue]Banke obuzdane, sljedeća meta inflacija[/color] http://www.seebiz.eu/hr/analize/banke-obuzdane—sljedeca-meta-inflacija,2251.html

e baš je osvježavajuće pročitati suvisli izvještaj Igora Prsteca nakon sveg tog kupleraja koji su s tom konferencijom napravili mali novinarčići, tv, političari, sindikalisti itd.

[color=blue]Nafta sve dalje od 100 dolara[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/nafta-sve-dalje-od-100-dolara,2276.html

Ovi s business.hr, iako pišu u dobroj vjeri [smiley1] ne mogu se oteti dojmu da pokušavaju utjecati na dionicu ht-a. U zadnja dva dana dva članka, oba pomalo tendenciozno napisana o usporedbi ht s peer grupom… Valjda su se ljudi zabrinuli za svoju investiciju pa malo navlače[smiley10]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Evo ovo je izjavio u jutarnjom listu Ivan Šuker

• Nije li pošteno da se plati porez na zaradu od kapitala jednako kao što se plaća na zaradu od rada?

– Ne, jer ljudi u dionice i štednju ulažu novac na koji je već plaćen porez. Smatramo da bi porez na kapitalnu dobit štetio razvoju financijskog tržišta i protivimo se tome da hrvatski ljudi plaćaju porez na dobit od dionica ili kamata.

Prava izjava jer onaj novac koji ulazi u dionice i na štednju već je uračunat i obračunat porez

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Evo ovo je izjavio u jutarnjom listu Ivan Šuker

• Nije li pošteno da se plati porez na zaradu od kapitala jednako kao što se plaća na zaradu od rada?

– Ne, jer ljudi u dionice i štednju ulažu novac na koji je već plaćen porez. Smatramo da bi porez na kapitalnu dobit štetio razvoju financijskog tržišta i protivimo se tome da hrvatski ljudi plaćaju porez na dobit od dionica ili kamata.

Prava izjava jer onaj novac koji ulazi u dionice i na štednju već je uračunat i obračunat porez


nije valjda BOSS da vjeruješ šukeru …..[smiley8]

dan je pametniji od noći

Da, na taj novac je plaćen porez kod plaće i sve što ide s tim, ali niti jedan političar, lijevi ili desni, neće se odreći dodatnog oporezivanja na taj isti novac kad ga se oplodi na burzi ili bilo gdje.

Jedina je razlika to što su SDP-ovci bili dovoljno glupi (ili neiskusni) pa da su to rekli na glas, a HDZ sada poentira na njihovoj gluposti, ali ne bi me čudilo da ako HDZ dobije izbore isto pred kraj mandata uvede neku inačicu PKD-a.

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."



Ovo što je izjavio stoji jer kada bi bio porez na kapitalnu dobit i kamatu , destimulira se ulaganje u dionice, štednju i ponovo se stimulira odlazak novca u čarape a to je jako loše, dakle ako se nešto radi kako treba ne treba mjenjati već uklanjati greške koje se javljaju na putu………… Sada nema boljeg rješenja od HDZ-a, idealan i savršen sustav je u krščanstvu, a takve stranke nema jedino crkva pa
stoga moj glas je za HDZ…..
Pozdrav svima [smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

[smiley1]”Mislite li da se doista hrvatske biskupe i Katoličku crkvu u Hrvatskoj može kupiti za 70 miliona kuna? Ja to ne mislim i to je nešto što ne stoji.Intelektualna snaga hrvatskih biskupa i Katoličke crkver je nekoliko je tisuća puta iznad 70 milona kuna!” Ivan Šuker , ministar financija

dan je pametniji od noći

toka:

Ovo što je izjavio stoji jer kada bi bio porez na kapitalnu dobit i kamatu , destimulira se ulaganje u dionice, štednju i ponovo se stimulira odlazak novca u čarape a to je jako loše, dakle ako se nešto radi kako treba ne treba mjenjati već uklanjati greške koje se javljaju na putu………… Sada nema boljeg rješenja od HDZ-a, idealan i savršen sustav je u krščanstvu, a takve stranke nema jedino crkva pa
stoga moj glas je za HDZ…..
Pozdrav svima [smiley2]


Ono što je izjavio je samo izjavio jer tamo gdje nas guraju taj porez imaju i moraće ga baš oni uvesti kada to EU bude tražila a tražit će to kod predpristupnih pregovora a to je uskoro. Da li je takav porez destimulirao ulagače u Švedsko, Norveškoj, EU Kanadi, USA i da ne nabrajam zemlje koje taj porez imaju, naprotiv ne.
Kada poredite HDZ i sustav u kršćanstvu onda se stim još više ne mogu složiti (praktični sam katolik), jer ta stranka i vodeći ljudi u stranci Šeks, Kalmeta, Kosot-tri potpresjednika ne poštuju osnovne postulate kršćanstva i katoličke crkve.

Porez će biti bilo tko bio na vlasti a kada veoma uskoro.
Moj glas protiv HADEZEJA i SDP-a i uvijek ima bolje samo treba izabrati. [smiley2]

dan je pametniji od noći

Kolega Toka od kud vam to da se mora uvest porez na kapitalnu dobit,raspitajte se malo koje zemlje nemaju i zasto nemaju.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Kolega Toka,nedavno sam trebao kupit jednu malu kucicu,od jednog funkcionera EU,i ako je posao bio neuspjesan zbog moje skrtosti malo smo popricali o kapitalnoj dobiti.Mogu vam rec sa 100% sigurnoscu DA NISTE U PRAVU za kapialnu dobit tj da se ista mora uvest,VJERUJTE NISTE U PRAVU

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Kolega Toka od kud vam to da se mora uvest porez na kapitalnu dobit,raspitajte se malo koje zemlje nemaju i zasto nemaju.

koje nemaju pakistan, avganistan i slične ako idemo tamo ok, predlažem da se Vi raspitate koje imaju pa ćete biti načisto kao i ja.Ja sam nabrojao koje imaju.

dan je pametniji od noći

New Report

Close