BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš sam nedavno čitao negdje kako su povukli par 100 tisuća vozila u Japanu i SAD-u (Toyota) radi nekih dječjih bolesti i sitnih gluposti, a mislim da se i turbina spominjala među razlozima povlačenja. Ali svejedno imam i dalje jako visoko mišljenje o njima.

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

INFLACIJAAAAAAA

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


INFLACIJAAAAAAA

E, da je samo to. A ono kaj je rekao Rohatinski o dionicama da su kao prenapuhani balon koji samo što ne pukne.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

ko da Rohatinski ima veze sa dionicama, uostalom mislim da to nije on rekao.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ko da Rohatinski ima veze sa dionicama, uostalom mislim da to nije on rekao.

Ma je kolega. Na RTL-u danas u 18 i 30. Šuker je odmah uložio prigovor da to nije prikladno iznositi sada u predizborno vrijeme.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Je, sad je sve neprikladno kad ide uz kiflu HDZ-u. Sad je najlakše sve kritike odhebat sa predizbornim vremenom.
Onda nek i oni ne otvaraju svinjce i kokošinjce u predizborno vrijeme.

Ali već imamo 2-3 političke teme, pa ne bih širio.

No respect


E pa da ti se pohvalim da me je danas Toyota i to dizel lijepo ostavila na putu.

Dal ti u manualu piše da se treba hladit poslije brže vožnje?
Npr, ako vozis 120km/h treba 2 min u leru prije gašenja. Za novu piše.


febo: ” ko da Rohatinski ima veze sa dionicama, uostalom mislim da to nije on rekao. ” Ma je kolega. Na RTL-u danas u 18 i 30. Šuker je odmah uložio prigovor da to nije prikladno iznositi sada u predizborno vrijeme.

e jesu se našli kompetentni ljudi za komentar tržišta dionica. još da su to bili Čačić ili Polančec pa ajde ali
Rohatinski i Šuker.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Krediti jači i od smrti
Banku smo pitali i kako postupa kad su u pitanju krediti koje je umrla osoba otplaćivala za života, nije ih do kraja otplatila, a nema jamaca i drugih instrumenata osiguranja, osim administrativne zabrane na plaću ili mirovinu, koje se, nakon smrti, također prestaju isplaćivati? Ima li obitelj pokojnika neke obveze u tom slučaju?
– Prilikom otplate kredita koji je osoba otplaćivala za života, postupa se tako da ako su u kreditu sudužnik, odnosno jamci, oni nastavljaju plaćati po kreditu. Ako ih nema, tada je potrebno pribaviti smrtovnicu, kredit se proglašava dospjelim i obavlja se prijava tražbine u ostavinskom postupku, a u odnosu na ostavinsku masu. Pritom svaki nasljednik koji se prihvati nasljedstva odgovara za ostaviteljeve dugove samo do visine naslijeđenog dijela, pojašnjavaju u Erste banci.
Iz toga se, dakle, može zaključiti da banka doista ne odustaje od kredita niti kada klijent umre, već je kredite pokojnika dužna otplaćivati njegova rodbina, odnosno njegovi nasljednici. Dakle, nakon smrti osobe, nasljednici nasljeđuju imovinu, ali i dugove. Stoga je poželjno uvijek imati u vidu stvarno, neto bogatstvo, kao razliku imovine i dugova, što vrijedi za života, ali i nakon smrti.
Izvor N.list

PORUKA BISKUPIMA Nuncij Lozano prenio nalog Vatikana
Papa naredio šutnju do izbora

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/2953604/index.do

No respect

[color=blue]Banke obuzdane, sljedeća meta inflacija[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/analize/banke-obuzdane—sljedeca-meta-inflacija,2251.html


Dakle, nakon smrti osobe, nasljednici nasljeđuju imovinu, ali i dugove. Stoga je poželjno uvijek imati u vidu stvarno, neto bogatstvo, kao razliku imovine i dugova, što vrijedi za života, ali i nakon smrti.
Izvor N.list

već vidim kako se nasljednici (npr dioničari nekog brodara) prepiru koliki je pokojnikov NAV.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close