BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

Saslusavsi danas ostale kolege odlucio sam ipak ostati najveci optimist sto se tice naseg DJURE , sa sloganom ” NEDAM ISPOD 1000″ nebi zasluzio ni mjesto dopredsjednik udruge. Kolegi BUMBARU ovom prilikom dajem mijesto sefa Osijckog ogranka udruge.[smiley2]

Tanja Pavičić, urednica priloga u poslovnom tjedniku Lider, podnijela je ostavku zbog, kako kaže u pismu upućenom kolegama, “profesionalnih i moralnih razloga”, odnosno jer su joj nadređeni u Lideru “povrijedili profesionalno i ljudsko dostojanstvo”.Pavičić je u e-mailu odaslanom na adrese kolega detaljno objasnila razloge svoje ostavke.U mailu se navodi kako je …

… Pavičić dvije godine uređivala priloge u Lideru, “počevši s velikim entuzijazmom i veseljem”, da bi se na kraju osjećala kao “ponižena i izigrana budala”. Dalje u mailu Pavičić navodi kako je “uvučena u prljavu i protuzakonitu rabotu” budući da, smatra bivša urednica priloga, politika Lidera prema oglašivačima krši Zakon o medijima, piše business.hr.

Glavni je motiv ostavke Tanje Pavičić, koji se provlači kroz cijeli mail, Liderovo podilaženje oglašivačima, do te mjere da su PR agenti oglašivača imali veći utjecaj na uređivanje priloga negoli sama urednica priloga, što je u novinarskom smislu više nego apsurdno budući da je urednik po definiciji odgovoran za kompletan sadržaj koji potpisuje.

Za komentar situacije zamolili smo i glavnog urednika Lidera Miodraga Šajatovića, koji nije bio pretjerano raspoložen za razgovor. “Nemam komentar jer kolegica je na liječenju i kad se vrati, spreman sam komentirati. U ovoj situaciji ništa ne bih komentirao” .

Cjeloviti tekst pisma : Tanje Pavičić

Poštovani kolegice i kolege, dragi supretplatnici
Želim vas obavijestiti da od 1. studenoga više nisam urednica priloga u Lideru, a dužnosti sam
razriješena na kolegiju 31. listopada na vlastiti zahtjev. Ostavku sam podnijela iz
profesionalnih i moralnih razloga, jer smatram da je, prije svega, moj rad na prilozima
omalovažen i potplaćen, ali što je još bitnije da je povrijeđeno moje profesionalno i ljudsko
dostojanstvo.
Dvije sam godine radila priloge, počevši s velikim entuzijazmom i veseljem, da bi se sada na
kraju osjećala kao ponižena i izigrana budala.
I sami znate da je broj priloga kontinuirano stihijski rastao, da nam je s vremenom postao
odličan izvor prihoda, o čemu se svakoga ponedjeljka na kolegiju samozadovoljno debatira
nakon sve boljih izvješća marketinga. U ovoj smo ih godini napravili već 78, a planom za
2008. ambiciozno je u startu zacrtano više od 70, bez svih onih koji će uletjeti naknadno. I
zato sam zahvalila na toj dužnosti, jer u ovakvim uvjetima to ne mogu i neću više raditi.
O organizaciji rada na prilozima sve znate, uglavnom su prepušteni meni i marketingu, za njih
nema kolegija na kojima se predlažu i bistre teme, o njima se ne raspravlja niti kada novine
izađu, glavni ih urednik samo usputno prelista i uglavnom kaže kakvu kurtoaznu pohvalu.
Moj red za prijelom je tek kada Litvan završi svoju privatnu tezgu s Podravkom (čak je i
školska novina njegove kćeri imala prioritet pred mojim prilogom!). Najteže od svega je
suradnja s marketingom, gnjavaža s tekstovima njihovih klijenata i njihovim nenormalnim
zahtjevima, prelamanju jedne te iste stranice po pet puta, beskrajnim autorizacijama,
sprječavanje lektora da dosljedno lektoriraju te tekstove…
I bahatost inače dragih i vrijednih cura iz marketinga koje mi mrtve–hladne kažu da neće
nazvati klijenta i pitati zašto tekst kasni, jer on to plaća ne znam koliko i poklope mi slušalicu
jer uvijek imaju nekolika tisuća (kuna) argumenata više. Ne oklijevaju nam niti svako malo
nabiti na nos da živimo od njihovog rada koji donosi milijune, a ne od našeg, iako su novinari
ti čije se ime i obraz nalaze u izlogu, otvorenom za sve pohvale i kritike, dok one u pozadini
igraju svoje marketinške igre.
Kerozin (ne ulje) na vatru dolila mi je naša direktorica marketinga prošloga tjedna, kada sam
prelamala svoj posljednjii, gotovo jubilarni (49.) broj priloga, onaj o osiguranju. Nazvala me i
rekla mi da iz PR teksta (zapravo oglasa koji je bio već objavljen u drugim novinama) (str.79.
priloga) izbacim brojeve telefona i ostavim samo web adresu kako ona ne bi imala probleme


Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color] Saslusavsi danas ostale kolege odlucio sam ipak ostati najveci optimist sto se tice naseg DJURE , sa sloganom ” NEDAM ISPOD 1000″ nebi zasluzio ni mjesto dopredsjednik udruge. Kolegi BUMBARU ovom prilikom dajem mijesto sefa Osijckog ogranka udruge.[smiley2]

ha ha ha ha haha ah aha haah ha

obadva imate jedinicu iz hrvatskog jezika … moramo naći glasnogovornika …

đuro na 1.000,00, petrica na 100,00 … to je naš predizborni slogan …

I love the Smell of Profits in the Morning

Može li netko prevesti na hrvatski ili dati link na kakvo pojašnjenje ili sl. Hvala!

1) Ulaganje imovine otvorenoga investicijskog fonda s javnom ponudom podliježe sljedećim ograničenjima:

1. najviše 10% neto vrijednosti imovine može biti uloženo u prenosive vrijednosne papire i instrumente tržišta novca izvan onih navedenih u članku 100. stavku 1. točkama 1. i 2. ovoga Zakona,

2. najviše 10% neto vrijednosti imovine fonda može biti uloženo u prenosive vrijednosne papire ili instrumente tržišta novca jednog te istog izdavatelja pod uvjetom da ukoliko je vrijednost prenosivih vrijednosnih papira ili instrumenata tržišta novca jednog te istog izdavatelja koji čine imovinu fonda veća od 5% neto vrijednosti imovine fonda, zbroj vrijednosti tih ulaganja za sve takve izdavatelje ne smije prijeći 40% neto vrijednosti imovine fonda, ali uz iznimku da:

a) u prenosive vrijednosne papire ili instrumente tržišta novca čiji je izdavatelj ili za koje jamči Republika Hrvatska ili jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave Republike Hrvatske, država članica ili jedinica lokalne uprave države članice, država koja nije članica Europske unije ili međunarodna javna organizacija koje su jedna ili više država članica članice, može se ulagati bez ograničenja pod uvjetom da:

– u prospektu, statutu i promotivnim materijalima fonda budu jasno naznačene države, jedinice lokalne uprave ili međunarodne organizacije u čije se vrijednosne papire i instrumente tržišta novca može ulagati više od 35% neto vrijednosti imovine fonda,

– se imovina fonda sastoji od barem šest različitih vrijednosnih papira ili instrumenata tržišta novca, i

– vrijednost niti jednog pojedinoga vrijednosnog papira ili instrumenta tržišta novca iz točke 2. podtočke a) ovoga stavka ne prelazi 30% neto vrijednosti imovine fonda.

—-
iz Zakona o investicijskim fondovima

I love the Smell of Profits in the Morning

Premješteno iz teme: [color=blue]IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)[/color]

Pozdrav svima!
Čitam Vas cca 2 godine i doista sam mislio ostati samo na čitanju. Međutim ovo što se dogadjalo na ovoj temi zadnjih dana je strašno. Stvarno me zanima što to čovijeka može natirati da piše o dionici koju NEMA u svom portfelju? Što se na taj način dokazuje? Ili komu? Molio bih cijenjena mišljena forumaša,pogotovo onih koji su takvo nešto i radili!!

Isprike svima što ovaj post i nema neke veze s temom!! Ako treba neka moderator prebaci ovaj post tamo gdje mu je mijesto!!

lp!

... nek ti kušin bude stina...

neznam dali je već netko postavio:

POTPISAN je ugovor između predsjednika Uprave Hrvatske elektroprivrede, Ivana Marvaka, i predsjednika Uprave Dalekovoda, Luke Milčića o zajedničkoj gradnji vjetroelektrana u što će biti uloženo oko 140 milijuna eura.

Ugovor je između dviju strana potpisan na simpoziju elektroenergetičara u Cavtatu, a gradnja vjetroelektrana ukupne snage oko 100 megavata planira se na više lokacija dok bi prve trebale proraditi krajem 2008. ili početkom 2009. godine.

Predsjednik Uprave Hrvatske elektroprivrede, Ivan Marvak, istaknuo je kako HEP godišnje investira oko 3 milijarde kuna, a sada su u tijeku radovi na tri elektrane, a namjeravaju sagraditi još dvije velike plinske elektrane u Slavoniji i Dalmaciji.

Također je najavljeno potpisivanje ugovora za gradnju 400-kilovoltnog dalekovoda od slavonske trafostanice Ernestinovo do Pecsi u Madžarskoj te ugovor s Končarom o gradni novog nacionalnog dispečerskog centra.

HEP će kraj ove godine dočekati s dobiti od 50 milijuna kuna, znatno manjom nego prethodnih godina, zahvaljujući tome što rastu cijene goriva i uvozne struje te činjenice kako je u Hrvatskoj struja u posljednje četiri godine poskupjela samo jednom, i to za 5,5, posto. Do poskupljenja struje do kraja godine još neće doći, ali najavljuje korekcija cijena najvjerojatnije za iduću godinu, no još se ne zna točno kada i koliko.

Izvor: Index

Obveznice za financiranje ambicioznih razvojnih planova[color=blue][/color]

http://seebiz.eu/hr/burze/obveznice-za-ambiciozne-razvojne-planove,2000.html

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]


Agdje vidite djuru za 3 godine . Molim lijepo odgovor ( bumbar i alan)

Surla citat:
” malisb: ” zna li netko sta se to danas desava u đuri????? ” Od nedavno je osnovana udruga građana- milih dioničara DDJH pod nazivom ” ISPOD 1000 ju NEDAM” Danas smo imali prvi sastanak te izglasali za predsjednika udruge gospodina SURLU koji osobno nadzire Brodski sektor. Obaviještavam da vršimo upis novih članova.Za detalje molim obratiti se tajniku udruge FAZAN-u.

Kao novi presjednik zahvalio bi se kolegi BUMBARU , i porucio da druka na upis novih clanova.
ionako znamo da imamo vise sanse doci do 1000 nego li ekipa sa Petrokemije. Nakon jucerasnje zamolbe kolega je sklonio nalog od 10 000 kom sa cijene 220 kako bi moje kolege Fazan i Bumbar dokupili jeftinije Nakon danasnjeg sastanka mislim da udruga treba nositi naziv ” ISPOD 1500 ju NEDAM”

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

PRIŠTINA: OSLOBODILAČKA VOJSKA ALBANACA PREUZELA ODGOVORNOST ZA SUKOB U MAKEDONIJI
HNA

PRIŠTINA,8. studenoga 2007.(Hina) – Oslobodilačka vojska Albanaca u
Makedoniji preuzela je odgovornost za oružani sukob s pripadnicima
posebnih postrojba makedonskog ministarstva unutarnjih poslova u
srijedu na području Šar Planine kod Tetova u Makedoniji, objavljuju u
četvrtak prištinski mediji na albanskom.#L#

List “Koha ditore” objavljuje priopćenje vojno-političkog odbora
Oslobodilačke vojske u kojem se navodi da su Albanci u Makedoniji
“prisiljeni organizirati se u vojne postrojbe da bi obranili albanski
narod i njegov teritorij”. Osuđuje se akcija makedonske policije
protiv naoružanih Albanaca i ističe da su svi sporazumi s “makedonskim
slavenskim vlastima” propali.

Također se naglašava da nema mira na Balkanu, u dijelovima gdje
žive Albanci ako se u praksi ne provedu načela Bujanske konferencije
iz 1943. godine o samoodređenju Kosova i ujedinjenju s Albanijom.

Zajedno s priopćenjem medijima su dostavljene i tri fotografije na
kojima se vidi pet naoružanih i maskiranih osoba, bez oznaka
pripadanja nekoj vojnoj formaciji.

– nebu dobro[smiley3]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

IDUĆA RATA DUGA UMIROVLJENICIMA ISPLATIT ĆE SE PRIJE IZBORA, OD 19. DO 23. STUDENOGA
HNA

ZAGREB, 8. studenog 2007. (Hina) – Oko 475.000 umirovljenika koji imaju
pravo na obeštećenje dobit će svoju ratu duga u tjednu prije
parlamentarnih izbora, od 19. do 23. studenoga, umjesto u prosincu,
potvrdio je danas Hini član Upravnog odbora Umirovljeničkog fonda i
saborski zastupnik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja.#L#

“Upravni odbor je na sjednici prošlog petka usvojio terminski plan
isplate po kojemu isplata duga ovoga puta ide između 19. i 23.
studenoga”, kazao je Hrelja.

Potpredsjednik Vlade Damir Polančec u utorak je potvrdio da je novac
za isplatu rate već osiguran kroz Umirovljenički fond.

Uoči izbora svoje će rate duga dobiti dosad najveći broj
umirovljenika – za posljednji kvartal ove godine predviđena je isplata
posljednje, četvrte rate za 320.000 umirovljenika koji su se odlučili
za brzi model isplate pola iznosa obeštećenja, drugu će ratu dobiti
oko 35.000 korisnika obiteljskih i limitiranih mirovina, a prvu ratu
dobit će i oko 120.000 umirovljenika koji su se odlučili za isplatu
punog iznosa obeštećenja u šest jednogodišnjih rata.

Za isplatu rate u studenome za više od 475.000 umirovljenika potrebno
je oko 2,2 milijarde kuna.

(Hina) xntod ymd

– u to vrijeme bi dobro došao jedan IPO [smiley2]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


IDUĆA RATA DUGA UMIROVLJENICIMA ISPLATIT ĆE SE PRIJE IZBORA, OD 19. DO 23. STUDENOGA
HNA

ZAGREB, 8. studenog 2007. (Hina) – Oko 475.000 umirovljenika koji imaju
pravo na obeštećenje dobit će svoju ratu duga u tjednu prije
parlamentarnih izbora, od 19. do 23. studenoga, umjesto u prosincu,
potvrdio je danas Hini član Upravnog odbora Umirovljeničkog fonda i
saborski zastupnik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja.#L#

hebem mu, koje iznenadjenje! [smiley2]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


the profa: ” IDUĆA RATA DUGA UMIROVLJENICIMA ISPLATIT ĆE SE PRIJE IZBORA, OD 19. DO 23. STUDENOGA HNA ZAGREB, 8. studenog 2007. (Hina) – Oko 475.000 umirovljenika koji imaju pravo na obeštećenje dobit će svoju ratu duga u tjednu prije parlamentarnih izbora, od 19. do 23. studenoga, umjesto u prosincu, potvrdio je danas Hini član Upravnog odbora Umirovljeničkog fonda i saborski zastupnik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja.#L# … ” hebem mu, koje iznenadjenje! [smiley2]

Još ako u tom tjednu T-HT poraste na recimo 500 kuna, izbori su njihovi.[smiley2]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close