BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo jedno pitanjce sto je bolje kupiti dvije dionice nekog d.d. cija je cijena 1600kn ( 2 x 1600 = 3200)
ili 8 dionica nekog drugog d.d po cijeni od 400 ( 8 x 400 = 3200). naravno ako zanemarimo ostale parametre bazairajuci se iskljucivo na cojeni dionice?

Najbolje kupi PUNT ili HOMS jer ces dobiti puno vise dionica nego da kupujes ove po 1600 [smiley1]


evo jedno pitanjce sto je bolje kupiti dvije dionice nekog d.d. cija je cijena 1600kn ( 2 x 1600 = 3200)
ili 8 dionica nekog drugog d.d po cijeni od 400 ( 8 x 400 = 3200). naravno ako zanemarimo ostale parametre bazairajuci se iskljucivo na cojeni dionice?

Number: 0400

Your number adds to 4. Stable, grounded, dependable and reliable, this number works particularly well for banks, accounting firms, law firms, and similar businesses that thrive on trust and solid reputations. Also good for large families. Not so good for individuals (unless they are accountants or bankers).

Number: 1600

Your number adds to 7. Strong and spiritual, this number is ideal for scholars and free thinkers. Also improves mental health and stability. Not a good number for business.

Iz ovog proizlazi da su definitivno bolje one od 400… ili bi cijenjeni kolega rađe probao s viskom?

[smiley7]

Initiative comes to thems that wait.

IZVJEŠĆE EUROPSKE KOMISIJE

Hrvatska jedina može ući u EU prije 2010.

Agencija Associated Press objavila je izvatke iz godišnjeg izvješća Europske komisije o napretku u pregovorima za članstvo u EU, koje bi službeno trebalo biti objavljeno tijekom današnjeg dana, a u kojemu se tvrdi da jedino Hrvatska ima šanse postati članicom EU prije 2010. godine

Svih ostalih šest zemalja koje su podnijele zahtjev za članstvo ili su već stekle status kandidata morat će se dodatno pripremiti za članstvo u EU, pa njihovi pregovori sigurno neće biti završeni u narednih tri do pet godina, navodi AP pozivajući se na izvješće.

Hrvatska je pohvaljena zbog uspješnih reformi koje su provele demokratske političke snage na vlasti od 2000. do danas.

U izvješću se ipak ističe da Hrvatska mora učiniti više po pitanju reforme pravosuđa, borbe protiv korupcije i omogućavanja povratka Srba koji su napustili svoje domove 1995.

Kad su u pitanju ostali kandidati, EU zamjera Turskoj nedovoljnu razinu slobode govora, nedovoljan stupanj nadzora civilnih institucija nad vojskom, loš status nemuslimanskog stanovništva te žena i djece.

Srbija je pohvaljena zbog jačanja gospodarstva, no Beograd je kritiziran zbog sporog privatiziranja državnih tvrtki i birokratskih prepreka stranim investicijama, ali i stanja na političkoj sceni – Europska komisija smatra da je utjecaj nacionalističkih stranaka u Srbiji i dalje prevelik.

Političke prepreke ometaju i Makedoniju – unatoč napretku u gospodarstvu kao glavnu prepreku uspješnim pregovorima Europska komisija ističe nedostatak dijaloga među političkim strankama.

Crna Gora je pohvaljena zbog uvođenja ustava neposredno nakon proglašavanja neovisnosti, no najmlađoj europskoj zemlji zamjera se nedostatak ‘administrativnih kapaciteta’ i slab napredak u borbi protiv korupcije, a to su najveći problemi i u Albaniji.

Bosnu i Hercegovinu u pregovorima koče nacionalistička retorika i komplicirana administracija, koje su ugrozile reforme i tržišno gospodarstvo, navodi se u izvješću.

tportal.hr/AP
utorak, 6.11.2007.

Evo još jedno pitanje.
Može li mi netko objasniti kako se može dogoditi da dam nalog za kupnju neke xy dionece po recimo kn 100,00 ternutačni odnos za tu dionicu (kupnja 99,00/ prodaja 100,50) a broker izvrši kupnju po recimo 99,50.
a da takva cije nije vidljiva nigdje.Ja se ne bunim ali mi to baš nije potpuno jasno. Imali li netko volje to objasniti?
Unaprijed se zahvaljujem.


Evo još jedno pitanje.
Može li mi netko objasniti kako se može dogoditi da dam nalog za kupnju neke xy dionece po recimo kn 100,00 ternutačni odnos za tu dionicu (kupnja 99,00/ prodaja 100,50) a broker izvrši kupnju po recimo 99,50.
a da takva cije nije vidljiva nigdje.Ja se ne bunim ali mi to baš nije potpuno jasno. Imali li netko volje to objasniti?
Unaprijed se zahvaljujem.

Najvjerojatnije je da kad ste Vi zadavali svoj nalog za kupnju da je netko u isto vrijeme zadavao svoj za prodaju pa ste se poklopili. Inace je nemoguce izvrsiti transakciju

Najvjerojatnije je da kad ste Vi zadavali svoj nalog za kupnju da je netko u TAMAN PRIJE VEĆ ZADAO svoj za prodaju pa ste se poklopili. Inace je nemoguce izvrsiti transakciju

nema mi druge nego se zae..ti


Najvjerojatnije je da kad ste Vi zadavali svoj nalog za kupnju da je netko u TAMAN PRIJE VEĆ ZADAO svoj za prodaju pa ste se poklopili. Inace je nemoguce izvrsiti transakciju

Jeka? [smiley2]


Najvjerojatnije je da kad ste Vi zadavali svoj nalog za kupnju da je netko u TAMAN PRIJE VEĆ ZADAO svoj za prodaju pa ste se poklopili. Inace je nemoguce izvrsiti transakciju

To je i meni bilo čudno (radim preko pbzInvestora) ali mi je kupoprodaja izvršena u tri tranše.Pa mi je još čudije da je s one druge strane bili baš tri ista ponuđača koji su bač uboli isto ko i ja.
Malo čudno a što je još čudije na investoru danas ne osvježavaju cijene kako bi trebali (a ja nisam išao za tim)
Svašta se tu događa.

Inače hvala na brzom odgovoru.

Na stranu politička konotacija ove vijesti; tko je bio izvođač radova?

Otvorena četverotračna cesta Gaženica – Zadar 2

ZADAR, 6. studenog 2007. (Hina) – Novoizgrađena brza četverotračna prometnica Gaženica – čvorište Zadar 2 na autocesti Zagreb-Šestanovac, duga 17,5 kilometara, otvorena je za promet jutros u 10 sati, a oko 13 sati njome se provezao ministar mora, turizma, prometa i razvitka Božidar Kalmeta s predstavnicima Hrvatskih cesta.

Ispred čvorišta Zadar 2 ministar Kalmeta okupljenim je novinarima rekao da je to jedan od najvećih infrastrukturnih objekata u Zadarskoj županiji i pokretač razvoja cijele županije. Zajedno s lukom Gaženicom, u koju država ulaže 220 milijuna eura, te s gospodarskom zonom, cesta koja spaja Zadar sa zaleđem znači ubrzani napredak ovoga kraja, rekao je ministar.

Odgovarajući na kraju na upite novinara, Kalmeta je izjavio da je cijena ceste 440 milijuna kuna plus troškovi otkupa zemljišta. Postoje ceste koje su duplo kraće i duplo skuplje, što ovisi o terenu na kojemu se grade, rekao je Kalmeta.

Dodao je da nije bilo posebne svečanosti otvaranja kako se ne bi to doživjelo kao HDZ-ova predizborna kampanja.

Prije samog obilaska četverotračne prometnice Gaženica – Zadar, Mladež SDP-a je uz Jadransku cestu donijela maskotu hobotnice želeći time, kako su rekli, upozoriti na korupciju u ovom projektu.

Donedavni SDP-ov saborski zastupnik Ivica Pančić istaknuo je kako je “ovo tužan dan za hrvatsku cestogradnju”. Po njegovim riječima cesta je tajno puštena u promet, jer oni koji su je gradili imaju nečistu savjest. Izjavio je i da je cijena ceste 600 milijuna kuna, a oni koji ju otvaraju znaju da su “uzeli 150 milijuna kuna i time opljačkali hrvatski narod”.

Čovjek se pita jesmo li ludi pa da ne vidimo kako Sanader pljačka Hrvatsku, izjavio je Ivica Pančić i prozvao mons. Jezerinca zašto ne upozori i na pljačku u ovom slučaju jer onaj tko pljačka, rekao je, ne krši samo ljudske nego i božanske zakone.

Odgovarajući novinarima na Pančićeve prozivke, ministar Kalmeta je rekao da SDP čini cirkus jer je to “jedino što znaju raditi”.

“SDP nije napravio ništa dok je bio na vlasti, nisu htjeli graditi ovu cestu pa nemaju što raditi nego činiti cirkus. Njihovi cirkusi traju 15 minuta, a ova će cesta služiti pedeset, stotinu i tisuću godina”, poručio je Kalmeta.

No respect

Mislim da je bio Viadukt…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

[color=blue]Dogodine 200 tisuća kvadrata novih logističkih centara[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/dogodine-200-tisuca-kvadrata-novih-logistickih-centara,1856.html

New Report

Close