BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: [color=blue]DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

još u vrijeme kad sam samo čituckao po forumu primjetio sam kako su neki članovi izraziti predani, korektni i spremni pomoći… SLK je jedan od njih i hvala mu na tome….
ludi poput njega i plavog čine ovaj forum, unatoč svemu, kvalitetnim štivom…
RESPECT!


ludi ili ljudi? ili mozda ludi ljudi?[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ma nije nikakav cinizam; vec prepiska iz predstave Aleksandar veliki gdje je Aristotel (Aleksandrov ucitelj zamijenio ustvari lik slavnog cinika Diogena (ne Demostena kako ste naveli, kolega), koji jest zivio u bacvi, ali je po legendi dao taj odgovor dok je prosio kipovima na trgu. Inace, bitna je poanta price, nevidim razloga za neke nepotrebne prepiske.[smiley9][smiley9][smiley9]

ja se ispricavam, u brzini sam pobrkao diogena i demostena, u pravu ste kolega, diogen je zivio u bacvi

apsolutno da nema potrebe za prepiskom, mislio sam ili ste pogrijesili ili neka vrsta ironije koju ne razumijem
drago mi je komunicirati s obrazovanim ljudima, uvijek se moze nesto nauciti
srdacan pozdrav i do citanja

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Razmišljam naglas ,koliko će malih dioničara ,koji su sada ušli u Ht,plakati kada se opeku na ovom građevinskim ili nekim drugim dionicama koje su prenapuhane i bojim se da će brzo početi padati

Evo moj drugi komentar, prvi je moderator izbrisao jer sam napisao da sam i ja ušao u “govna” tj. umjetna gnojiva ili ti ga Petrokemiju. Ljudi opustite se malo, preozbiljni ste, nije sve u novcu :):):)

Najbolji upad na forum, bolji i od mojeg svojedobno na varteks

!

[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


] ” ja se ispricavam, u brzini sam pobrkao diogena i demostena, u pravu ste kolega, diogen je zivio u bacvi apsolutno da nema potrebe za prepiskom, mislio sam ili ste pogrijesili ili neka vrsta ironije koju ne razumijem drago mi je komunicirati s obrazovanim ljudima, uvijek se moze nesto nauciti srdacan pozdrav i do citanja

Ma naravno da je bitno razmijenjivati misljenja pa ne samo i o dionicama i gospodarstvu.
btw ovaj citat Kostolanya mi je jedan odlican; a zalosno je da je i istinit[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


btw ovaj citat Kostolanya mi je jedan odlican; a zalosno je da je i istinit[smiley9][smiley9][smiley9]

nazalost je tocno, to vidim po sebi[smiley1][smiley1]
zato sam ga i stavio, to je cini mi se kao svojevrsno prokletstvo, karma, sto li vec…

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Jeli netko primjetio skok fonda KD Nova Europa? 10.31%
I tko je sada tu lud? Mislio sam staviti slijedeci tjedan u njega nesto sredstava; ali sada sigurno necu. Nije da sam odustao zbog toga sto su ‘vec skocili’; vec iz razloga sto mi nije jasno sto su napravili za zastitu kapitala od pada i koju su divezifikaciju kapitala primjenili?? Isto kako je toliko skocio u jedan dan (jasno mi je da su fleksibilni jer su novi sa svjezim kapitalom; zato sam i mislio staviti i u njih dio srtedstava), ali toliki jednodnevni skok jednoga fonda govori da su ulagali u neke dionice (dionicu) tipa CRAL-a. Jednostavno ne mogu prozvakati i dok ne vidim na cemu su ostvarili taj skok; za mene su prekrizeni.[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Jeli netko primjetio skok fonda KD Nova Europa? 10.31%

Je i ja sam primijetio jer sam taman mislio svoje iz Victorie preseliti u ovo no sad mi nije jasno kak su ovo uspjeli: jesu to oni mozda CRAL, IPKO ili ZDNK kupovali?
[smiley1]

Kao sto sam napisao; novi fondovi imaju priliku boljih zarada u pocetku jer tek ulaze u trziste sa sredstvima. Medjutim nesto ovako premasuje debelo tu ‘pocetnu prednost’ a ulijeva nepovjerenje. Uostalom u fondove i ulazemo da se nekako ‘zastitimo’ od mozebitnih trzavica. E kad ce kod nas vise ti stop-loss nalozi. Onda ce biti dosta manje stresa kod vecih ulaganja i ulaza.[smiley8][smiley8][smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

ja mislim da su oni sa većim dijelom love uletili u veterinu i to je to. mislim da sam negdje pročitao da fondovi u početku nemaju onih ograničenja koliko mogu biti izloženi nekoj dionici (jer tek skupljaju portfelj), pa bi ovi mogli uletiti u tako nešto za brzu zaradu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ja mislim da su oni sa većim dijelom love uletili u veterinu i to je to. mislim da sam negdje pročitao da fondovi u početku nemaju onih ograničenja koliko mogu biti izloženi nekoj dionici (jer tek skupljaju portfelj), pa bi ovi mogli uletiti u tako nešto za brzu zaradu.

Ako je stvarno u pitanju Veterina; onda se to ne cini toliko lose i opasno. Izlozenost dionici(ama) na pocetku obicno pokazuje koliku ce fond izlozenost imati i u buducnosti; jer ce njime upravljati isti ljudi. Dakle, da su sada bili izlozeni nekim ‘hazarderskim potezima’ isto bi radili i u buducnosti na trziustima Albanije, Srbije itd sa taktikom ‘pukovnik ili pokojnik’. Ja sam u toj fazi da zelim ulagati u fondove zbog pokusaja reduciranja ‘izlozenosti’ trenutnom stanju na nasoj burzi; pa mi ni fondovi koji su skloni hazardima bas ne bi lezali.[smiley8][smiley8][smiley8]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

TunaSalad:

ja mislim da su oni sa većim dijelom love uletili u veterinu i to je to. mislim da sam negdje pročitao da fondovi u početku nemaju onih ograničenja koliko mogu biti izloženi nekoj dionici (jer tek skupljaju portfelj), pa bi ovi mogli uletiti u tako nešto za brzu zaradu.

Ako je stvarno u pitanju Veterina; onda se to ne cini toliko lose i opasno. Izlozenost dionici(ama) na pocetku obicno pokazuje koliku ce fond izlozenost imati i u buducnosti; jer ce njime upravljati isti ljudi. Dakle, da su sada bili izlozeni nekim ‘hazarderskim potezima’ isto bi radili i u buducnosti na trziustima Albanije, Srbije itd sa taktikom ‘pukovnik ili pokojnik’. Ja sam u toj fazi da zelim ulagati u fondove zbog pokusaja reduciranja ‘izlozenosti’ trenutnom stanju na nasoj burzi; pa mi ni fondovi koji su skloni hazardima bas ne bi lezali.[smiley8][smiley8][smiley8]


sigurno ulaz u veterinu a kada dobijemo danas izvješće o stanju udjela (porast ili pad) biti ćemo sigurni je li to to![smiley2]

dan je pametniji od noći

New Report

Close