BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa zato što njih ne kači zakon jer nisu likvidne, a ne znam kako odjednom lete u nebo samo tako.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Pa zato što njih ne kači zakon jer nisu likvidne, a ne znam kako odjednom lete u nebo samo tako.

E pa eto vidiš. I sad bace krivnju na brokere.

No respect


E pa eto vidiš. I sad bace krivnju na brokere.

ne znam da li je u redu što su poništili transkacije, ali istina je HANFA provodi nešto kada im se sprdne, što nije u redu, jer sam često puta vidio “loše” trgovanje, muljanje pa nikom ništa, pitanje je zašto baš sada??

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Imam jedno off-topic upozorenje za sve koji planiraju upisati dionice u IPO Atlantic Grupe. Radi se o vrlo losem i nadasve zapanjujucem iskustvu koje sam dozivio danas u prostorijama Zabe u Osijeku.
No, da ne pisem cijelo objasnjenje po drugi puta, samo cu pejstati mail koji sam poslao na hanfa.hr:

Saran, 23.10.2007. u 21:14
Izdavanje dionica ATLANTIC GRUPA d.d. javnom ponudom kod ZABA d.d.

Cijenjeni,

Prije nekoliko sam trenutaka bio u Zagrebačkoj banci u Osijeku (podružnica na Trgu Slobode) i pri ispunjavanju obvezujuće ponude naišao na nešto za što mislim da nije u skladu s objavljenom ponudom.

Radi se o dvije stvari. Prvo, nisu mi dozvolili da se obavežem na željeni iznos (npr. 60.000,00 kn) nego su insistirali da iznos na obvezujućoj ponudi bude djeljiv s 960,00 kn!

Drugo, a što me je još više zapanjilo, je informacija (koju su još provjerili i telefonski sa nekim iz Zagreba) da se broj dionica koje sada upišem u ponudi (po 960,00 kn) neće mijenjati iako se (nakon svih predanih ponuda) utvrdi da je npr. 800,00 kn krajnja vrijednost dionice (ne uzimajući u računicu pro rata smanjivanje “paketa” zbog sveukupne preplate).

Koliko sam ja upoznat, a svoje spoznaje temeljim na informacijama objavljenim u vašoj odluci sa 58. sjednice (točka 1), te informacijama objavljenim na internet stranicama RBA.hr. No, moje tumačenje u ovoj priči nije ni bitno. Bitno je da je svim građanima pružena jednaka mogućnost upisa dionica nevezano uz banku/instituciju u kojoj se popunjava ponuda. Te, dodatno, da se ne šire informacije proturječne službeno objavljenima.

Unaprijed hvala na razumijevanju i (nadam se) brzom utvrđivanju činjenjičnog stanja i odgovarajućem pravnom djelovanju.

Nakon sto sam se – provjerivsi za svaki slucaj u RBA – uvjerio u notornost informacija koje sam dobio u Zabi, upozorio sam jos jednom svog osobnog bankara u Zabi da je u njihovom interesu da uklone to – po njihovim rijecima “tehnicko” – ogranicenje te da se informiraju o cinjenicama vezanim uz IPO u kojem su agent!

Nakon nekog vremena taj me je bankar nazvao i ispricao se rekakvsi kako su sada ipak provjerili i da tvrdnja da se upisuje broj dionica ne stoji. No, svejedno, oni nisu u mogucnosti ponuditi upis zeljenog iznosa zbog ogranicenja u njihovom programu…

OK, no ja jos uvijek ne razumijem rezoniranje takve institucije kada je tuzbu zbog nepostovanja procedure u IPO moguce izbjeci jednostavnim pisanjem ponuda u Wordu! 😮

Da li je jos netko imao takvo iskustvo sa Zabom?

Primječujem da je od pojave HT-a došlo do masovne pojave novopečenih hrvata investitora, koji nažalost pojma o investiranju nemaju.
Ne zna se zadati nalog brokeru, ne zna se ništa o dionicama, još k svemu pravi investitori ispaštaju jer ne mogu do svojih brokera.
Svima bih preporučio da svoje novce prenesu u neki od dioničarskih fondova , jer ovo što se događa zadnjih tjedana jednostavno nema smisla.

Možda sam malo preoštar, ali mislim da iznosim mišljenje većine pravih investitora, poglavito malih ulagača.
Mnogi će se opeći i opekli su se, bojim se da će nekima bavljenje dioincama biti in and out business, zato dobronamjerna preporuka – investicijski fondovi, prepustite brigu o Vašim novcima profesionalnim ulagačima.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Već druga kardinalna greška HINA-e danas.

Važna obavijest! ispravak vijesti: HNA1536 “Hanfa o brokerskim kućama…”

Ispravak vijesti br. 1491
Hanfa o brokerskim kućama koje su sudjelovale u poništenim transakcijama Croatia Airlinesom i Mediteranskom plovidbom
ZAGREB, 23. listopada 2007. (Hina)- Molimo korisnike da u prvom odlomku vijesti HNA1536 objavljenoj pod naslovom “Hanfa o brokerskim kućama koje su sudjelovale u poništenim transakcijama Croatia Airlinesom i Mediteranskom plovidbom” unesu ispravak koji se odnosi na mjere koje je Hanfa odredila pojedinim brokerskim kućama.

U prvom odlomku iza riječi “Antea brokere” treba ubaciti: “ili su pod nadzorom Agencije“. Taj odlomak ispravno glasi: “Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) i dalje prati trgovanje dionicama Croatia Airlinesa i Mediteranske plovidbe te će sankcionirati sve nepravilnosti koje se eventualno ponove, a posebice se to odnosi na one brokerske kuće kojima je već određena mjera uvjetnog oduzimanja dozvole za trgovanje vrijednosnim papirima – zagrebačke Antea brokere, ili su pod nadzorom Agencije – zagrebačke Abacus brokere, sisački Complete Line i Hypo Alpe-Adria-Banku, doznaje se danas iz Hanfe”.
—–

Po onoj prvoj vijesti, svi su ovi brokeri bili pod mjerom uvjetnog oduzimanja dozvole, a sad su ipak samo pod nadzorom.

Jel ima neka brokerska kuća koji nije pod nadzorom?

No respect

Evo i ovdje : http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=92242

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

22:30 opet otvoreno – ekonomski stručnjaci govore o gosp. programima stranaka.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Zanimljivo ce biti vidjeti reakciju HANFE na danasnji promet CRAL-a. show must go on….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ZLATNI FOND FINANCIJSKE UDJELE DOBIVA 490 TISUĆA PRIPADNIKA HV-a
OD 12. TRAVNJA 2008.
Branitelji dijele 4,5 milijarde kn
Izlistavanjem dionica T-HT-a i Ine na burzi vrijednost je u samo nekoliko mjeseci skočila na 4,5 milijarde kuna, pa se braniteljima preporuča da svoje udjele ne povlače odmah iz Fonda
http://www.slobodnadalmacija.hr/20071023/novosti01.asp
moje misljenje je da ce ipak od 12.Travnja biti povlacenja ovecih sredstava.
I jos jedna opaska: cini se da ce HEP ipak vrlo skoro na javnu ponudu; ako ostane nepromijenjeno stanje (i Ivo ce onda reci: vidite da davamo javne ponude stalno, bez obzira na izbore).
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Završilo Otvoreno, lijepo su govorila omna četvorica, osonbo me najugodnije iznenadio Njavro.
Još jedan težak udarac Jurčiću i SDP-u.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Već druga kardinalna greška HINA-e danas.

Važna obavijest! ispravak vijesti: HNA1536 “Hanfa o brokerskim kućama…”

Ispravak vijesti br. 1491
Hanfa o brokerskim kućama koje su sudjelovale u poništenim transakcijama Croatia Airlinesom i Mediteranskom plovidbom
ZAGREB, 23. listopada 2007. (Hina)- Molimo korisnike da u prvom odlomku vijesti HNA1536 objavljenoj pod naslovom “Hanfa o brokerskim kućama koje su sudjelovale u poništenim transakcijama Croatia Airlinesom i Mediteranskom plovidbom” unesu ispravak koji se odnosi na mjere koje je Hanfa odredila pojedinim brokerskim kućama.

U prvom odlomku iza riječi “Antea brokere” treba ubaciti: “ili su pod nadzorom Agencije“. Taj odlomak ispravno glasi: “Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) i dalje prati trgovanje dionicama Croatia Airlinesa i Mediteranske plovidbe te će sankcionirati sve nepravilnosti koje se eventualno ponove, a posebice se to odnosi na one brokerske kuće kojima je već određena mjera uvjetnog oduzimanja dozvole za trgovanje vrijednosnim papirima – zagrebačke Antea brokere, ili su pod nadzorom Agencije – zagrebačke Abacus brokere, sisački Complete Line i Hypo Alpe-Adria-Banku, doznaje se danas iz Hanfe”.
—–

Po onoj prvoj vijesti, svi su ovi brokeri bili pod mjerom uvjetnog oduzimanja dozvole, a sad su ipak samo pod nadzorom.

Jel ima neka brokerska kuća koji nije pod nadzorom?


Abacus brokeri su pod nadzorom već nekoliko mjeseci zbog afere sa Montmontažom. Ovo danas nije imalo veze s njima.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.

New Report

Close