BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


] Hanfa o brokerskim kućama koje su sudjelovale u poništenim transakcijama Croatia Airlinesom i Mediteranskom plovidbom] ZAGREB, 23. listopada 2007. (Hina) – Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) i dalje prati trgovanje dionicama Croatia Airlinesa i Mediteranske plovidbe te će sankcionirati sve nepravilnosti koje se eventualno ponove, a posebice se to odnosi na one brokerske kuće kojima je već određena mjera uvjetnog oduzimanja dozvole za trgovanje vrijednosnim papirima – zagrebačke Antea i Abacus brokere, sisački Complete Line i Hypo Alpe-Adria-Banku, doznaje se danas iz Hanfe. Nadzorom koji je provela Hanfa utvrđeno je da su na strani kupnje i značajnog dizanja cijena dionica Croatia Airlinesa sudjelovali brokeri OTP banke, Rasta, Štedkapitala, Hypo Alpe-Adria-Banke, Centar banke, Complete Linea, Croatia banke, Abacus brokera te HITA vrijednosnica. Na strani prodaje, odnosno u spuštanju cijene iste dionice sudjelovali su pak brokeri Antea brokera, Abacus brokera, Hita vrijednosnica i Credosa. Kod rasta cijene, odnosno na strani kupnje dionica Mediteranske plovidbe pak sudjelovali su brokeri Podravske banke, Antea i Abacus brokera, a na strani prodaje, tj. spuštanja cijena Ilirika vrijednosnih papira. Iz Hanfe pritom ističu kako je očito da u tim transakcijama nisu sudjelovale “velike i ozbiljne” brokerske kuće, odnosno da su one odbijale takve naloge.

Kolega, da li je vrijeme da signemo sidro?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Kolega, da li je vrijeme da signemo sidro?

Znaš da mi nije svejedno da se Abacus spominje u kontekstu. Ipak mi se čini da su oni samo sprovodili volju kupca, bez da im je prije samog čina to netko zabranio.

Što se tiče naših uloga unutra, oni ni na koji način nisu ugroženi.

Samo kuda prijeći, jer ja ne mogu trgovati telefonom.

No respect

ententinis:

Kolega, da li je vrijeme da signemo sidro?

Znaš da mi nije svejedno da se Abacus spominje u kontekstu. Ipak mi se čini da su oni samo sprovodili volju kupca, bez da im je prije samog čina to netko zabranio.

Što se tiče naših uloga unutra, oni ni na koji način nisu ugroženi.

Samo kuda prijeći, jer ja ne mogu trgovati telefonom.

Potpisujem

Hvala Sakai na informaciji.


ententinis: ” Kolega, da li je vrijeme da signemo sidro? ” Znaš da mi nije svejedno da se Abacus spominje u kontekstu. Ipak mi se čini da su oni samo sprovodili volju kupca, bez da im je prije samog čina to netko zabranio. Što se tiče naših uloga unutra, oni ni na koji način nisu ugroženi. Samo kuda prijeći, jer ja ne mogu trgovati telefonom.

Da , ja bi isto prešao, ali ne znam kuda.
Možda ipak odem u PBZ, pošto mi se to čini najjednostavnije.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


SLK: ” ententinis: ” Kolega, da li je vrijeme da signemo sidro? ” Znaš da mi nije svejedno da se Abacus spominje u kontekstu. Ipak mi se čini da su oni samo sprovodili volju kupca, bez da im je prije samog čina to netko zabranio. Što se tiče naših uloga unutra, oni ni na koji način nisu ugroženi. Samo kuda prijeći, jer ja ne mogu trgovati telefonom. ” Potpisujem

evo sada bilo i na dnevniku.kako čemo sada trgovati?šta to znači da sutra neču moči ni prodati ni kupiti dionice preko abacusa?


Da , ja bi isto prešao, ali ne znam kuda.
Možda ipak odem u PBZ, pošto mi se to čini najjednostavnije.

Ma neću sad nikud.
Sad su se i tehnički sredili, ali neću im zaboraviti ovih dva zadnja tjedna nikad.
To im je trajni minus.

I ovo što ih sad spominju je samo prebacivanje krivnje na drugoga. Dobro, da je samo Abacus u pitanju, onda bih se zamislio, ali naveli su pola HR brokera, tako da me ne ždere previše.

Nitko to neće gurati daleko, nego samo da se kaže. Da se od toga sad pravi drama, i brokeri bi povukli neka pitanja, pa upleli ZSE i HANFA-u.

Zašto ZSE nije onemogućio trgovanje tim dionicama?
Zašto nema blokade?

No respect

Potpisujem SLK. Inace, bilo na Dnevniku da su Antea, Abacus i jos samo jedni brokeri uvjetno kaznjeni.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ne znam što se dešava u slučaju da brokerima Hanfa oduzme licencu i zabrani rad.
Što bi to točno značilo za klijente?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Zašto ZSE nije onemogućio trgovanje tim dionicama? Zašto nema blokade? …

s kojim dionicama?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ne znam što se dešava u slučaju da brokerima Hanfa oduzme licencu i zabrani rad.
Što bi to točno značilo za klijente?

Ništa, dionice na dispoziciju, a keš je osiguran jer oni svaki dan predaju usklađenje sa SDA, tako da moraju imati sav taj keš.
Baš sam to oko svakodnevnih usklađenja čitao kad je bilo aktualno donošenje onog zakona o raspodjeli na male i velike investitora prije par mjeseci, ako se sjećaš.
I taj novac nije na njihovom računu, nego neki drugi sistem, ne znam točno.

No respect


SLK:

Zašto ZSE nije onemogućio trgovanje tim dionicama? Zašto nema blokade? …

s kojim dionicama?

Pa ovim, oko koje se digla frka – CRAL i Mediteranska.

No respect

New Report

Close