BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uložite u sebe

Više na: Vaš link


Uložite u sebe
Više na: Vaš link

zgodan članak. svidjelo mi se
Taj period bismo mogli nazvati periodom stvaranja investitora u nama. Kod većine osoba se radi otprilike o vremenu od dvije-tri godine

s dionicama se družim nekih godinu dana i makar sam upućeniji/sposobniji/sigurniji nego na početku, i dalje se osjećam početnikom. i dalje nedovoljno upućen/sposoban/siguran. no, stjeće se iskustvo lagano …
(na svu sreću uz zadovoljavajući rast portfelja 8-))

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Premješteno iz teme: [color=blue]LVCV (Lavčević d.d.)[/color]

tako je kolega ”ideš”
”Ti koji su ga slušali spušili su gadnu lovu, jer je odonda LVCV narastao s 300 kn na 1300 kn”

moram se pridružiti kolegama u mišljenju i reči da budd-u nije prvi puta kako govori neistine (ne znam iz kojih razloga – namjerno ili neznanja) ali u pamćenju mi je ostala jedna jako velika greška ili ”greška” kada je izašlo izvješće na forumu za LEDO i proglasio ga jako lošim… a ono bilo tako ”loše” da je LEDO ostvario veliku dobit i sada je na cca 14.000 kn sa nekih ako se dobro sjećam da sada ne tražim oko 10-11.000 kn.

to je živa istina koju svatko može provjeriti !

Premješteno iz teme: LVCV (Lavčević d.d.)
tako je kolega ”ideš”
”Ti koji su ga slušali spušili su gadnu lovu, jer je odonda LVCV narastao s 300 kn na 1300 kn”

moram se pridružiti kolegama u mišljenju i reči da budd-u nije prvi puta kako govori neistine (ne znam iz kojih razloga – namjerno ili neznanja) ali u pamćenju mi je ostala jedna jako velika greška ili ”greška” kada je izašlo izvješće na forumu za LEDO i proglasio ga jako lošim… a ono bilo tako ”loše” da je LEDO ostvario veliku dobit i sada je na cca 14.000 kn sa nekih ako se dobro sjećam da sada ne tražim oko 10-11.000 kn.

to je živa istina koju svatko može provjeriti !

Istina je jako relativan pojam , uglavnom ovisi s koje strane ju gledaš. U razgovoru oko dionica uglavnom osobni interesi jako utjeću na nju.

[img][/img]

[color=blue]Barel sirove nafte iznad 81 dolara [/color]

Cijena nafte zadržala se u petak iznad 81 dolara za barel, nakon što je snažan rast cijena naftnih derivata zaustavio četverodnevni pad cijena sirove nafte.

Cijena nafte na njujorškom tržištu spustila se za 9,0 centi, na 81,35 dolara, nakon povećanja za 1,5 dolara od prethodnog dana, i to prvog u tjedan dana. Barel na londonskom tržištu pojeftinio je za 6,0 centi, na 78,91 dolar.

Barel nafte dosegnuo je rekordnih 83,9 dolara prošli mjesec, poduprt slabim američkim dolarom, pritokom špekulativnog kapitala i zabrinutostima da se pogoršava temeljni odnos između ponude i potražnje pred vrhunac zimske potražnje.

Cijene nafte spustile su se početkom tjedna pošto se dolar oporavio s rekordno niskih razina prema euru. Sada ulagači na tržištu nafte i deviza čekaju američko izvješće o zaposlenosti, koje bi moglo signalizirati treba li oslabljeno američko gospodarstvo novo smanjenje kamatnih stopa za obranu od zapadanja u recesiju.

“Zbog pomanjkanja uvjerljivih priča vezanih za naftu, u ovome se trenutku moramo okrenuti vanjskim čimbenicima kao što je izvješće o zaposlenosti u SAD-u te utjecaju koji će imati na tečaj dolara”, kazao je Olivier Jakob iz Petromartixa.

Dolar se u petak držao nešto iznad rekordno niskih razina prema euru u očekivanju američkog podatka o broju novootvorenih radnih mjesta, a koji bi trebao zadržati američku središnju banku (Fed) na putu smanjenja kamatnih stopa kasnije ovoga mjeseca. Gospodarsko usporavanje u tom najvećem svjetskom potrošaču nafte moglo bi pogoditi potražnju, no tržište više zabrinjava ponuda.

“Ako američko gospodarstvo razočara i zapadne u recesiju, to će rezultirati neto smanjenjem u očekivanoj potražnji”, kazao je Bob Greer, izvršni potpredsjednik u fond menadžeru PIMCO. “No, zbog ograničene infrastrukture na tako mnogo robnih tržišta, cijene neće biti toliko pogođene promjenama u potražnji koliko promjenama u ponudi, manjkovima odnosno poremećajima u opskrbi”, dodao je.

izvor: Jutarnji.hr

“The green job boom
Renewable energy supporters say the industry could create millions of new jobs, but economists are split.”

http://money.cnn.com/2007/10/04/news/economy/green_jobs/index.htm

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Premješteno iz teme: [color=blue]LVCV (Lavčević d.d.)[/color] tako je kolega ”ideš” ”Ti koji su ga slušali spušili su gadnu lovu, jer je odonda LVCV narastao s 300 kn na 1300 kn” moram se pridružiti kolegama u mišljenju i reči da budd-u nije prvi puta kako govori neistine (ne znam iz kojih razloga – namjerno ili neznanja) ali u pamćenju mi je ostala jedna jako velika greška ili ”greška” kada je izašlo izvješće na forumu za LEDO i proglasio ga jako lošim… a ono bilo tako ”loše” da je LEDO ostvario veliku dobit i sada je na cca 14.000 kn sa nekih ako se dobro sjećam da sada ne tražim oko 10-11.000 kn. to je živa istina koju svatko može provjeriti !

BUDD je onda izasao vec iz Leda, da si mu dao neznam kakvo izvjesce, za njega bi bilo lose[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

U zadnje vrijeme, jer do sada nisam obraćao pažnju na to, zapazio sam da na ovom forumu postoji neka “kolektivna svijest”. Većina forumaša, a vjerojatno i većina onih koji samo čitaju a ne pišu, imaju slična mišljenja i zapažanja u pogledu pojedinih dionica, pa tako čak i, koliko sam mogao primijetiti, imaju slične dionice u svojim portfeljima. To može biti vrlo opasno.
Osobno nisam i neću podlijeći tome, budući imam u portfelju sasvim neke druge dionice, pa mogu “kvalificirano” kazati:
Dovoljno je raditi suprotno od prisutne većine i ostati uporan, dosljedan i strpljiv u svom izboru, bez obzira što neko kaže.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Nadam se kolega da ste i u primjeru TNSA u pravu…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Važno je da se nastavi zelenilo…budimo ECCO….

evo me!

Ide li tko na Hvar ovaj vikend (petak-nedjelja).
Bit će zanimljivo kao i prošle godine u Rovinju.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ide li tko na Hvar ovaj vikend (petak-nedjelja). Bit će zanimljivo kao i prošle godine u Rovinju.

OBAVIJEST
Zagrebačka burza više NE zaprima prijave za 17. konferenciju zbog popunjenja svih kapaciteta.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close