BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jooj ovo me nasmijalo do suza … poruka sa sda servera.

bogme smiješno zvuči 8-).
inače, prošao danas pored SDA i red ljudi … gore na katu, pa kroz lift, pa dolje kroz lobi pa van po cesti. ludnica.
ne znam samo gdje su se svi sparkirali.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Jooj ovima u sda treba dati nagradu za inovativnost kako riješiti problem preopterećenja. Kada obavim jednu registraciju preko e-računa, automatski izbacuje poruku da servis nije dostupan … genijalci su valjda u namjeri smanjivanja pritisaka stavili timeout između dvije registracije sa iste ip adrese i koliko se meni čini traje oko 60 min.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Navali narode…[

zanima me ako netko kupuje i prodaje dionice preko [color=blue]ilirike on line [/color]. zanima me kako ste zadovoljni sa ilirikom


Lijepo nas SDA zahebava. Sada im je usluga “Moje E-račun”: NOT AVAILABLE [smiley5][smiley5][smiley5]

očito je ipak klasični način sofisticiraniji……
[smiley2]…… još ak imaš telefon na žicu… sve šljaka….. danas uspio potvrditi 3 paketa, sasvim solidno.
No nije samo to…… već su i na računu ceba trade postavljeni nalozi…..pa ko voli…..[smiley2]

Scio me nihil scire

Premješteno iz teme: [color=blue]DIOK (DIOKI d.d.)[/color]

dečki, nema love bez muke i nauke. zapamtite to. dok vi tu visite na forumu, neki mladići rade kao zvijeri i vrte lovu neviđenu. trebate postati malo više poduzetni. primjerice, trenutno se u jednom dijelu hrvatske zbivaju takvi projekti o kojima vi ništa ne znate, a mnogima će donijeti ogromne količine novaca. treba čitati, pamtiti, analizirati, mozak nikad ne miruje…dakle, miševe u ruke i sve je tu na dohvat ruke…

KUHTA-JELIČIĆ: 19. LISTOPADA ZNAT ĆE SE TKO ĆE DOVRŠITI STADION MAKSIMIR
HNA

ZAGREB, 4. listopada 2007. (Hina) – Povjerenstvo Grada Zagreba, na
čijem je čelu zamjenica gradonačelnika Ljiljana Kuhta Jeličić do 19.
listopada će nakon pregledavanja i bodovanja priložene dokumentacije
odlučiti tko će od tri ponuditelja “IGH – Tehnika- Konstruktor-Zagreb
montaža”, “Max Boegle – Tehnobeton” i “Alpine Mayreder Austria i
podružnica Alpine Bau Zagreb” dobiti posao za dovršetak gradnje
stadiona Maksimir, gradnju novog stadiona na Kajzerici i atletske
staze na Sveticama. #L#

Kuhta je rekla da se do proljeća 2009. mora završiti gradnja stadiona
na Kajzerici i atletska staza na Sveticama i tek onda će započeti
dogradnja maksimirskog stadiona koji bi trebao biti dovršen 2011. Tako
bi taj stadion 13 godina nakon što je započela njegova gradnja i u
koji je uloženo pola milijarde kuna, konačno bio dovršen.

Jučer su u Gradskom poglavarstvu javno otvorene konačne obvezujuće
ponude. “Javila su se ta tri konzorcija, svi su priložili svu potrebnu
dokumentaciju i sad je na nama da je do 19. listopada pregledamo i da
po određenim kriterijima bodujemo sve stavke koji su bile bitne u
projektu i donesemo odluku”, rekla je Kuhta-Jeličić.

Istaknula je da su od svih kriterija tri vrlo bitna – osim
financijskog kriterija, to je funkcionalnost samog stadiona i njegova
komercijalizacija, odnosno kako će se stadion koristiti. Naglasila je
da nije svejedno hoće li se stadion koristiti u punom opsegu ili će na
stadionu biti samo par utakmica.

Naglasila je da je kod odabira cijena jedna od važnijih kriterija,
ali da je važno i koliki je ulog Grada Zagreba, znači razlika između
ponuđene cijene i komercijalizacije. Što je komercijalizacija veća, to
je ulog Grada Zagreba manji, rekla je Kuhta-Jeličić.

Naglasila je da su bitni svi elementi koje je Grad tražio od
ponuditelja i da “ne bi sada govorila o brojkama i donosila zaključke
na temelju njih”. “Moramo biti pošteni prema svim našim ponuditeljima
i prvo pregledati svu dokumentaciju i onda iznijeti u javnost tko će
dobiti posao”, rekla je Kuhta-Jeličić.

(Hina) xbma ydm

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

To je odlučeno i prije nego se krenulo s natječajem, ne budi smiješan

Hell is Empty and all the Devils are Here

Mislim da će nekima ovo biti zanimljivo.

OMV o konzorciju i LNG terminalu; MINGORP – konzorcija nema bez hrvatskih tvrtki

ZAGREB, 4. listopada 2007. (Hina) – Austrijski OMV danas je priopćio da intenzivira svoje planova “za izgradnju LNG prijemnog terminala na otoku Krku”, te da je zajedno s konzorcijskim partnerima osnovao tvrtku Adria LNG d.o.o sa sjedištem u Zagrebu.

“Konzorcij koji se sastoji od OMV Gas Internationala (25,58 posto), E.ON Ruhrgasa (31,15 posto), Totala (25,58 posto), RWE-a (16,69 posto) i Geoplina (1 posto) osnovao je tvrtku Adria LNG d.o.o. sa sjedištem u Zagrebu”, navodi se u priopćenju.

Dodaju i da “Adria LNG d.o.o sada preuzima poslove od Adria LNG Study Company kako bi postavila detaljne planove i faze izgradnje projekta u Hrvatskoj”.

OMV pritom uopće ne spominje hrvatske tvrtke, a iz hrvatskog Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva ističu da konzorcija za izgradnju LNG-a nema bez hrvatskih tvrtki.

“Konzorcija nema bez hrvatskih tvrtki – Ine, HEP-a i Plinacra”, izjavio je s glasnogovornik Ministarstva Domagoj Vričko.

U naknadnim objašnjenjima iz OMV-a navode da su “inicijalno” partneri u konzorciju spomenute tvrtke s navedenim udjelima, a da “hrvatske kompanije imaju mogućnost tražiti 25 posto udjela i ostale kompanije u konzorciju će smanjiti svoje udjele sukladno tome”. “Trenutačno smo u pregovorima i nadamo se da će nam se hrvatske kompanije čim prije pridružiti”, objašnjavaju iz OMV-a.

U priopćenju pak koje je početkom rujna prošle godine objavio konzorcij Adria LNG, a koje se nalazi i na Internet stranici OMV-a, tada su dioničari Adria LNG Study Company bili OMV i Total (sa po 28,37 posto), INA (22,2 posto), RWE Transgas (15,95 posto) te Geoplin (5,11 posto). To je priopćenje bilo vezano za potpis ugovora konzorcija s E.ON Ruhrgasom koji bi ulaskom dobio određeni udio, a još ranije je hrvatska Vlada zatražila da hrvatski udio u konzorciju bude 25 posto, te da u konzorcij, uz Inu, uđu i HEP i Plinacro.

O tome se i razgovaralo, a prema posljednjim u hrvatskim medijima objavljenim podatcima o udjelu tvrtki u konzorciju njemački E.ON imao bi udio od 22 posto, francuski Total 20 posto, austrijski OMV 20 posto, hrvatska INA 14 posto, njemački RWE Transgas 12 posto, hrvatski HEP 10 posto, slovenski Geoplin 1 posto te Plinacro 1 posto.

OMV u današnjem priopćenju više puta spominje i Krk kao lokaciju terminala, a iz Ministarstva ističu da lokacija LNG terminala još nije definirana.

“Lokacija terminala nije definirana. Hrvatska je ta koja će definirati lokaciju, a ne itko drugi”, kaže Vričko.

Podsjeća pritom da je i ministar gospodarstva Branko Vukelić već nekoliko puta javno najavio da će lokacija LNG terminala biti određena do kraja ove godine.

Iz OMV-a pak naknadno objašnjavaju da su partneri u konzorciju “preporučili otok Krk”, da su svjesni da je hrvatska Vlada kreirala “LNG komisiju” s ciljem da odredi koje su lokacije u Hrvatskoj najprimjerenije za izgradnju terminala.

No respect

Dobro što se ovaj seljačina Vričko napuhava? On će odrediti gdje će biti terminal? Pa to je suludo, sva struka kaže Krk. Mogli bi ga na Savi u Zagrebu napraviti[smiley13]

Već sam sto puta rekao da se ovako nešto mora što prije realizirati, a pošto u MINGORP radi gomila nekompetentnih činovnika, jasno je da još uvijek ne znamo konačnu lokaciju, iako je i Marici jasno koja je to lokacija

Hell is Empty and all the Devils are Here

Da,
i tu će Petrokemija imati prste…[smiley2][smiley2][smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Dinamo da gol iz penala-Modrič[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close