BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel netko pokušao zvati onaj automat za investitore u SDA. Ne možeš ih dobit da si žuna. Već sada imaju poteškoće a šta će biti kada dođe HT i 300 tisuća ljudi koji budu htjeli registrirati dionice, ne želim to ni zamišljati. Ne znam jel ima problema sa onim njihovim e-računom, trebao bih si to možda uzeti. Ali onda opet kod javnog bilježnika, pošta, ovo, ono… fuj.

http://www.slobodnadalmacija.com/20071001/biznis01.asp


Jel netko pokušao zvati onaj automat za investitore u SDA. Ne možeš ih dobit da si žuna. Već sada imaju poteškoće a šta će biti kada dođe HT i 300 tisuća ljudi koji budu htjeli registrirati dionice, ne želim to ni zamišljati. Ne znam jel ima problema sa onim njihovim e-računom, trebao bih si to možda uzeti. Ali onda opet kod javnog bilježnika, pošta, ovo, ono… fuj.

Koji će to ršum biti u petak…
i ne samo kod njih, stotinjak hrv. brokera će hrabro
prihvatiti na grbaču tisuće bakica sa pitanjima o nalozima,zakrvavljenih očiju,
željnih trenutne zarade: “kao na Ini”[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

zmrklic:
“/> Bit će zanimljivo kad će se dionica pojavit u bazi, da se uopće može stavit nalog. Da li neko ima ideju kod prvog jutarnjeg izlistavanja naloga, kako to funkcionira, kad stiže navala podataka na zse server sa svih strana , koji je algoritam?

Pokušat ću postavit pitanje suvislije: Da li ZSE server najprije primi i ažurira sve blokove podataka koji mu stignu do npr. 9:55 ili ako zbog zagušenosti servera neki podaci kasne s obradom ( iako si stavio nalog prije početka trgovanja) može ti se dogodit da te preskoče u nalogu, jer sam vidio da ponekad mi se nalog od jucer navecer pojavio tek u 10:07.


zmrklic:
“/> Bit će zanimljivo kad će se dionica pojavit u bazi, da se uopće može stavit nalog. Da li neko ima ideju kod prvog jutarnjeg izlistavanja naloga, kako to funkcionira, kad stiže navala podataka na zse server sa svih strana , koji je algoritam?

Pokušat ću postavit pitanje suvislije: Da li ZSE server najprije primi i ažurira sve blokove podataka koji mu stignu do npr. 9:55 ili ako zbog zagušenosti servera neki podaci kasne s obradom ( iako si stavio nalog prije početka trgovanja) može ti se dogodit da te preskoče u nalogu, jer sam vidio da ponekad mi se nalog od jucer navecer pojavio tek u 10:07.


Pitanje je suvislo,ali probaj zamisliti da ga postavimo jednooo 85% od
ovih 385 000 …[smiley2][smiley2][smiley2]
Zaista nemam poima ,a mislim da i oni u sda nisu svjesni što ih čeka…
Mislim da su namjerno izabrali petak.
Neka se situacija malkice obuzda preko dugog vikenda..

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Još kad vidim onaj mostich koji je potpuno isti kao i 2002. godine, jedna linija koda nije dodana, mislim da je
krš sustava u petak gotovo siguran. Ali ja sam i u normalnim danima vidio transakcije za koje mi se cinilo da su prošle radi kašnjenja podataka, iako nisu trebalo, ali to ne mogu biti siguran.

Jer nažalost stvar mi se čini ovakva: Ako ja stavim nalog npr. da kupujem dionicu za 320 kn u 9:00 , a u 10:00 vidim da je neko prije mene kupio po 310, to znači da su kasnili podaci od brokerske kuća prema zse. Da li itko ima iskustva kako to funkcionira npr. na američkoj burzi , da li ima istih problema.

Kerum investitor, tko je izvođač? (majke mi, ovo postaje bolesno)

Zagreb: Urušila se zaštićena zgrada bivše tekstilne tvornice “Nada Dimić”

ZAGREB, 1. listopada 2007. (Hina) – U središtu Zagreba na gradilištu budućeg “poslovnog centra Krešimir”, u Erdoedyjevoj ulici 16, popodne oko 15 sati urušio se dio zaštićene zgrade bivše tekstilne tvornice “Nada Dimić”, potvrdila je večeras zagrebačka Policijska uprava.

Do urušavanja je došlo kada je radnim strojem iskopana zemlja uz temelje zgrade bivše tvornice, gdje se gradi podzemna garaža. Tijekom izvođenja građevinskih radova nitko nije ozlijeđen, navodi policija.

Tom prilikom došlo je do potkopavanja i pucanja temelja (bivše tvornice) na približno središnjem dijelu zgrade, i urušavanja zgrade na površini 15 puta sedam metara. Na južnoj zgradi se na površini sedam puta sedam metara uočavaju pukotine s tragovima urušavanja zgrade.

U Operativno komunikacijskom centru PU zagrebačke doznaje se i da je večeras u 19,50 sati došlo do urušavanja još jednog dijela unutar kompleksa bivše tvornice “Nada Dimić”, no da stanarima okolnih zgrada u Erdoedyjevoj ulici ne prijeti nikakva opasnost.

Na mjesto događaja poslijepodne su izašli predstavnici Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva te Zavoda za zaštitu spomenika kulture.

Već dva i pol mjeseca na terenu bivše tvornice “Nada Dimić” kopaju se temelji za podzemnu garažu budućeg poslovnog centra, čiji je investitor tvrtka poznatog splitskog poduzetnika Željka Keruma, TP Kerum.

No respect

Ova Tehnika će pol grada porušit[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Kao urusila se slucajno? Mos mislit.

he he … baš me zanima što se raspada sutra?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Bit ću malo bezobrazan, ali nitko sretniji od mene kada bi se urušio jedan objekt na Maksimirskoj.

I love the Smell of Profits in the Morning


Bit ću malo bezobrazan, ali nitko sretniji od mene kada bi se urušio jedan objekt na Maksimirskoj.

Poljud će se sam srušit od izmeta galebova. Mogu ti objasnit, ozbiljno mislim, ali ovo nije tema.

A jel se onda zna tko je izvođač ove Kerumove zgrade?

No respect

New Report

Close