BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=blue]Odlična sezona i za marine[/color]

Hrvatske marine ispunjene do posljednjeg veza, strani se nautičari sve duže zadržavaju na vezu i ostvaruju više noćenja.

Hrvatske nautičke luke nastavljaju bilježiti dobre rezultate što pokazuju i polugodišnji podaci Državnog zavoda za statistiku o 14 posto više turističkih dolazaka i 23 posto više noćenja u tim lukama u odnosu na prvo polugodište prošle godine.

Tako se u nautičkim lukama u prvoj polovici ove godine bilježi ukupno 234,6 tisuća nautičara koji su ostvarili 400,6 tisuća noćenja, pri čemu se najveći dio dolazaka i noćenja odnosi na strane turiste. Njih je u tim lukama bilo 216,6 tisuća ili 15 posto više, dok su s 377,8 tisuća noćenja stranci u plusu od 25 posto.

Domaćih je nautičara došlo 4 posto više nego u lanjskom prvom polugodištu ili 18 tisuća, a blagi porast od 1 posto bilježe s 22,7 tisuća noćenja.


Do sad smo samo spominjali “na drugom forumu”, a sad ćemo stavljat linkove tamo? Nema smisla. Isto kao što ne bi bilo smisla stajat u Konzumu i pozivat ljude “da se uključe u kupnju u Mercatoru”.

Forum je za razmjenu mišljenja, a svakako ne za jednoumlje koje pojedinci zagovaraju.

Zašto nebi nekoga poslao u Markator ako ima zanimljiv proizvod, pa taman da ti stojiš u redu u Konzumu? Pa na drugom forumu će pročitati možda nešto što ga zanima, ili možda ne zanima, njegov izbor.

Ali, ukoliko si šljaker u Konzumu onda nećeš i ne smiješ nikoga slati u Markator, zar ne? [smiley1]


1. Forum je za razmjenu mišljenja, a svakako ne za jednoumlje koje pojedinci zagovaraju.

2. Zašto nebi nekoga poslao u Markator ako ima zanimljiv proizvod, pa taman da ti stojiš u redu u Konzumu? Pa na drugom forumu će pročitati možda nešto što ga zanima, ili možda ne zanima, njegov izbor.

3. Ali, ukoliko si šljaker u Konzumu onda nećeš i ne smiješ nikoga slati u Markator, zar ne? [smiley1]

1. Ja ne znam o čemu ti zapravo pričaš. Ako govoriš o ovom Forumom, njime nikad nije vladalo jednoumlje. Dapače, svakodnevno se vode konstruktivne rasprave, često i malo žešće. Pobrkala si Forum.

2. Mislim da ne bi bilo normalno da neki uposlenik Mercatora, ne Markatora, uđe u Konzum i poziva ljude da kupuju kod njih, zar ne?

3. I da, ako si uposlenik Konzuma, nećeš i ne smiješ nikoga slati u Mercator, ne Markator. To je valjda i tebi normalno.

P.S.: Pošto podcjenjuješ moju inteligenciju, vjerojatno će te iznenaditi da sam dobro shvatio treći odvojak tvog posta i kažem ti da ja nisam “šljaker” ni u Konzumu, ni na PD. [smiley2]

No respect

[color=blue]Oporavlja se domaća burza[/color]
Indeks Crobex završio je dan na razini od 4863 boda, što je porast od 1,19 posto u odnosu na petak. S obzirom na to da je tijekom prošloga tjedna burzovni indeks pao 4,2 posto, domaća bi se burza samo kroz nekoliko dana mogla korigirati na vrijednosti prije pada zabilježenog prošli tjedan, kaže glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum. Promet na burzi danas je bio vrijedan 57,1 milijun kuna, od čega je dionicama protrgovano u vrijednosti od 31,9 milijuna kuna

Do pada domaće burze došlo je prošli tjedan zbog pada svjetskih burzi, te objavljenih slabijih rezultata poslovanja nekih domaćih kompanija.Među njima bila je Ina, čija dionica ima udjel u Crobexu od 10 posto. Zato je prošlotjedni pad indeksa izravno vezan i za slabije poslovne rezultate Ine i pad cijene njezine dionice, koja je prošli tjedan na vrijednosti izgubila 3,31 posto. Nakon rekornih 2.800 kuna, prošli je tjedan u jednom trenutku Inina dionica pala na 2.600 kuna, ali se brzo i oporavila. Danas je ta dionica pala 0,66 posto i završila na razini od 2.700 kuna. Tijekom današnjeg dana oporavio se i niz drugih dionica, prošlotjednih gubitnika. Među njima su primjerice dionice Atlanske plovidbe, Končara, Adrisa, Ingre, Magme, Dalekovoda, Tehnike itd. A što je važno, najlikvidnijim dionicama na burzi promet raste.

Vidim da nam je cijenjeni kolega Ljubo Jurčić opet provalio glupost.
Pazi sad ovo, on ne bi dopustio srpskom kapitalu da ulaže u Hrvatskoj.
Taj čovjek je uvreda za svakog tko nosi titulu profesor

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Poštovani kolege koji ste željni argumentirati odnosno razgovarati na teme vezano uz domaće , ali i strano tržište kapitala, slobodno mi se javite na PM i ostavite adresu skyp-a ili msn-a.

S poštovanjem

Marko

A pazi sad ovo, ljudi moji pa mi ovdje imamo osobu sa karakterom.
Bravo Rohatinski!

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Vidim da nam je cijenjeni kolega Ljubo Jurčić opet provalio glupost.
Pazi sad ovo, on ne bi dopustio srpskom kapitalu da ulaže u Hrvatskoj.
Taj čovjek je uvreda za svakog tko nosi titulu profesor

Ma pusti, to je neka izborna taktika SDP-a. Odlucili su zagrabit malo od HDZ-a, pa su nasli dobrocudnog profesora iz Hercegovine bez staza u SDP-u da pokusa privucu dio desnice. Cisti populizam. Ako ne uspije, nabit ce mu nogu u straznjicu… [smiley1] Politka.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pa šta ovaj Rohatinski misli da je većinski vlasnik HNB-a ? Zašto ne dopustiti njemačkom kapitalu ulaz u RH?


Pa šta ovaj Rohatinski misli da je većinski vlasnik HNB-a ? Zašto ne dopustiti njemačkom kapitalu ulaz u RH?

Jesi slušao zašto? Po meni, ima pravo, samo treba ustrajati.

No respect

Pa ljudi moji.
Dođe mi nekakav Stoiber i počne u prijetećem tonu u izravnom prijenosu na televiziji
govoriti o tome da ako Hrvatska ne da BLB-u Hypo da bi to jako moglo pogoršati odnose
između Bavarske i Hrvatske.
Ma marš u Bavarsku kretenčino bezobrazna

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Pa ljudi moji.
Dođe mi nekakav Stoiber i počne u prijetećem tonu u izravnom prijenosu na televiziji
govoriti o tome da ako Hrvatska ne da BLB-u Hypo da bi to jako moglo pogoršati odnose
između Bavarske i Hrvatske.
Ma marš u Bavarsku kretenčino bezobrazna

Potpisujem zadnju rečenicu!!!!

New Report

Close