BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sonniboy: ” Kolega cayman je na tragu mojih ironičnih misli……potpisujem……osim što bi još dodao; ako želimo opstati kao nacija sa svim elementima koje ona uključuje( država, geostrateški položaj, jezik, kultura, novac, utjecaj) trebamo podržavati i forsirati kulturu znanja i moralnih vrijednosti koje će onda generirati ekonomski iskorak. Namjerno sam boldao ovo jer ono znači mnogo, mnogo više od dviju suhoparnih riječi. Ova hinina vijest nije na žalost u fazi s gore spomenutim a toliko potrebitim. ” Vidim da nikad u životu nisi slušao crnu misu dr. Slavka Kulića, pa još živiš u uvjerenju da mi imamo šanse za opstanak ovakvi jadni i prezaduženi[smiley9] A tebi trokraki poručujem više trčanja oko Folke, a manje oko Flokija

ako je to onaj “mangup” iz ekonomskoga instituta…..
Taj je između ostaloga prognozirao IPO Ine kao tešku pušionu. Meni sad tu nešto ne štima jer sam dva apketa prodo sa 100% zaradom a dva još držim….
Pokazao je da o tržištu kapitala nema poima i da sam ja kao neekonomista bolji investitor od njega naravno.
Sad ako je radio i govorio to što je govorio po nečijem nalogu to je onda druga pjesma. No, u tom slučaju više nije vjerodostojan, a takvi nisu vrijedni pišljiva boba.

Scio me nihil scire


Sonniboy: ” Kolega cayman je na tragu mojih ironičnih misli……potpisujem……osim što bi još dodao; ako želimo opstati kao nacija sa svim elementima koje ona uključuje( država, geostrateški položaj, jezik, kultura, novac, utjecaj) trebamo podržavati i forsirati kulturu znanja i moralnih vrijednosti koje će onda generirati ekonomski iskorak. Namjerno sam boldao ovo jer ono znači mnogo, mnogo više od dviju suhoparnih riječi. Ova hinina vijest nije na žalost u fazi s gore spomenutim a toliko potrebitim. ” Vidim da nikad u životu nisi slušao crnu misu dr. Slavka Kulića, pa još živiš u uvjerenju da mi imamo šanse za opstanak ovakvi jadni i prezaduženi[smiley9] A tebi trokraki poručujem više trčanja oko Folke, a manje oko Flokija

ako je to onaj “mangup” iz ekonomskoga instituta…..
Taj je između ostaloga prognozirao IPO Ine kao tešku pušionu. Meni sad tu nešto ne štima jer sam dva apketa prodo sa 100% zaradom a dva još držim….
Pokazao je da o tržištu kapitala nema poima i da sam ja kao neekonomista bolji investitor od njega naravno.
Sad ako je radio i govorio to što je govorio po nečijem nalogu to je onda druga pjesma. No, u tom slučaju više nije vjerodostojan, a takvi nisu vrijedni pišljiva boba.

Scio me nihil scire

kolega xerex…. dajte pročitajte ponovno to što sam napisao….pa onda dajte komentar.

A kolegi super da odgovorim…. kultura znanja je širok pojam ali u globalu predstavlja odnos neke zajednice spram visokoobrazovanog stručnog kadra u bilo kojem pogledu. I to ne formalni nego faktički odnos.
Ta se kultura uči desetljećima, izgubljena je u našega naroda pa nije čudo da naginjete nazadnim socijalističkim idejama( bez uvrede). Ali bez brige…..naučit će mo je mi već…….

Scio me nihil scire

Moj glas za kulturu znanja i ponašanja na forumu. toga nam fali, kao i
kulture dijaloga

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR


a jel vi ozbiljno mislite da stvari drugdje drukcije funkcioniraju?

jedino sto smo mali kao selo neko, a u selu se sve zna[smiley2]

Aaaaaaaaaaa, napokon netko objektivan. Eno jučer ste mogli gledati poučan filmić o duhanskoj industriji. Sve su to ubice i kikindški pederi i licemuri / ako ste gledali yubito haha / a kao fol neka demokracija
pokušajte demonstrirati ispred skupa G7 pa ćete vrlo brzo promijeniti nick u plavi bubrezi

Meni je deset posto dosta, ne treba mi više. Ja već imam tri obroka dnevno.

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]


Hugo G.: ” ides: ” Ne znam dal je kolega Plavi znao, ali INGRA je u užem krugu za dobivanje koncesije za oživljavanje bazena i lječilišno-hotelskog kompleksa u Stubičkim Toplicama. Ulaganje se procjenjuje na 170 milja EUR-a. Konkurenti su Koncern Sunce, te konzorcij IGH, Konstruktor, Tehnika i bazeni Sveti Martin na Muri. Još ako to dobiju [smiley2] ” savjetnik za izbor najboljeg na natječaju je ingrin “čovjek”, tak vele, otprilike, u PD-u ” Nisam znao, iako je poznato da imaju dobre lobiste, ali ovaj konzorcij mi se čini dosta jak u tome, a imaju i “reference”. Biće gusto kod toga!

Danas iz Jutranjeg:

‘Putujem po Americi i kradem njihove ideje’

Jako Andabak, vlasnik je 15 hotela na Makarskoj rivijeri i na Braču, brandiranih kao BlueSun Hotels, i investicijskog fonda Lucidus. Sva njegova poduzeća i hotelske kuće pod kapom su Sunce koncerna. Prema vlastitom priznanju, njegova poduzeća u ovome trenutku vrijede više od milijardu kuna, s time da su zaduženja oko 60 milijuna eura.

Andabak nema ništa protiv ekskluzivnog turizma, ali smatra da je za Hrvatsku rješenje različita ponuda na različitim destinacijama, kombinacija elitnog i “narodnjačkog” turizma. – Naši su hoteli za četiri zvjezdice i takvima ih držimo. Imamo nešto više cijene, čime smo selektirali goste. Nastojimo na raznim destinacijama imati različitu ponudu. Svake godine ulažemo 20 milijuna eura u hotele te sredstva u naobrazbu naših kadrova – kaže Andabak. Očekivani prihod BlueSun Hotels za ovu godinu je oko 240 milijuna kuna u tri društva, bez poduzeća Alan koje će imati prihod od oko 80 milijuna kuna. Ovo nije visokoakumilativna djelatnost, ali je posao miran. Kapitalni prirast je velik, porasla je cijena nekretnina. Od našeg preuzimanja cijena društava porasla je osam puta – hvali se Andabak.

Uza sve to, Andabak planira uložiti 100 milijuna eura u zagorske Stubake.

– Kupio sam dosta zemlje i natječemo se za javno-privatno partnerstvo u gradnji bolnice. Gradit će se, naime, toplice za bolnicu, novi kompleks na 28 hektara zemlje. Dvije trećine te zemlje u vlasništvu je bolnice, Županije, koja je raspisala natječaj. Sad čekamo rezultate natječaja. Realno je Sunce koncern najbliži tome da dobije taj projekt – kaže Andabak.

U priču o turizmu Andabak je ušao kad je vidio da se neće moći nositi s velikim osiguravajućim kućama.

– Na hrvatsko su tržište počeli dolaziti svjetski igrači iz osiguranja. Preostalo mi je boriti se ili uzeti nešto drugo. Otišao sam u turizam jer je to manje stresno, manje opterećujuće i lakše je za život. Sunce osiguranje prije tri i pol godine prodao sam Dubravku Grgiću za 200 milijuna kuna i taj novac pretočio u turizam – tumači.

Turizam se Andabaku počeo sviđati zato što je u tome poslu manje stresa. – Želim sto dana godišnjeg odmora, ne računajući vikende, pa putujem po svijetu, najčešće po Americi i Britaniji, što koristim za “krađu” ideja – dodao je.

Danas je Andabak jedan je od najmoćnijih hotelijera u Hrvatskoj. Na pitanje za koliko bi prodao ono što ima, odgovara: – To nije na prodaju, ali moja imovina i udjeli vrijede više od milijardu kuna.

Andabakova životna karijera i put do milijardu kuna, slično ostalima, išla je krivudavim putovima hrvatske tranzicije. Karijeru je počeo u vrijeme komunizma, kada je 70-ih godina na Elektrotehničkom fakultetu postao predsjednik Studentskog saveza.

– Tada sam se više bavio poslom, organizacijom, a manje ideologijom i politikom – prisjeća se Andabak koji je studij završio u rekordnom roku jer nije htio vraćati sve stipendije koje mu je komunizam dodijelio. Najprije se zaposlio u Končaru gdje je kao direktor radio deset godina, a poslije je prešao u tvrtku koja je izrađivala specijalne elektrotehničke proizvode. Dugo je, službeno, imao naj

Pessimism Is Your Friend

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]

Dugo je, službeno, imao najveću plaću u Zagrebu. Godine 1989. počeo je raditi za Wiener Stadtische, potom je otvorio vlastitu prodajnu agenciju – Sunce Cro, a zatim je formirao Sunce osiguranje i na kraju polikliniku Sunce.

– Prvi milijun maraka zaradio sam u Austriji, u Wiener Stadtische. Sad sam se koncentrirao isključivo na turizam. Sada imam više od šest tisuća gostiju – kaže Andabak.

Sunce Koncern

Blue Sun Hotels & Resorts

– temeljni kapital 272 milijuna kuna
– vrijednost Andabakovih dionica – milijarda kuna
– 700 stalno zaposlenih, 1000 sezonaca
– 320 milijuna kuna prihoda
– zaduženost 60 milijuna eura
– godišnja ulaganja 20 milijuna eura
– 100 milijuna eura planiranih investicija u Stubake
– Zlatni rat (hoteli Elaphusa, Riu Borak, Riu Bonaca)
– Brela (hoteli Berulia, Soline, Marina, Maestral)
– Tučepi (hoteli Alga, Afrodita, Kaštelet, Neptun)
– Alan (hoteli Starigrad Paklenica, Alan, kamp Paklenica)

http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,8,12,,85778.jl

Dakle, veli g. Andabak: “Realno je Sunce koncern najbliži tome da dobije taj projekt”, ma šta drugi mislili o tome.

Sutra blokada nad blokadama. Jel tako Plava hondo

Pessimism Is Your Friend

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]

‘Putujem po Americi i kradem njihove ideje’

Jako Andabak, vlasnik je 15 hotela na Makarskoj rivijeri i na Braču, brandiranih kao BlueSun Hotels, i investicijskog fonda Lucidus. Sva njegova poduzeća i hotelske kuće pod kapom su Sunce koncerna. Prema vlastitom priznanju, njegova poduzeća u ovome trenutku vrijede više od milijardu kuna, s time da su zaduženja oko 60 milijuna eura.

Andabak nema ništa protiv ekskluzivnog turizma, ali smatra da je za Hrvatsku rješenje različita ponuda na različitim destinacijama, kombinacija elitnog i “narodnjačkog” turizma. – Naši su hoteli za četiri zvjezdice i takvima ih držimo. Imamo nešto više cijene, čime smo selektirali goste. Nastojimo na raznim destinacijama imati različitu ponudu. Svake godine ulažemo 20 milijuna eura u hotele te sredstva u naobrazbu naših kadrova – kaže Andabak. Očekivani prihod BlueSun Hotels za ovu godinu je oko 240 milijuna kuna u tri društva, bez poduzeća Alan koje će imati prihod od oko 80 milijuna kuna. Ovo nije visokoakumilativna djelatnost, ali je posao miran. Kapitalni prirast je velik, porasla je cijena nekretnina. Od našeg preuzimanja cijena društava porasla je osam puta – hvali se Andabak.

Uza sve to, Andabak planira uložiti 100 milijuna eura u zagorske Stubake.

– Kupio sam dosta zemlje i natječemo se za javno-privatno partnerstvo u gradnji bolnice. Gradit će se, naime, toplice za bolnicu, novi kompleks na 28 hektara zemlje. Dvije trećine te zemlje u vlasništvu je bolnice, Županije, koja je raspisala natječaj. Sad čekamo rezultate natječaja. Realno je Sunce koncern najbliži tome da dobije taj projekt – kaže Andabak.

U priču o turizmu Andabak je ušao kad je vidio da se neće moći nositi s velikim osiguravajućim kućama.

– Na hrvatsko su tržište počeli dolaziti svjetski igrači iz osiguranja. Preostalo mi je boriti se ili uzeti nešto drugo. Otišao sam u turizam jer je to manje stresno, manje opterećujuće i lakše je za život. Sunce osiguranje prije tri i pol godine prodao sam Dubravku Grgiću za 200 milijuna kuna i taj novac pretočio u turizam – tumači.

Turizam se Andabaku počeo sviđati zato što je u tome poslu manje stresa. – Želim sto dana godišnjeg odmora, ne računajući vikende, pa putujem po svijetu, najčešće po Americi i Britaniji, što koristim za “krađu” ideja – dodao je.

Danas je Andabak jedan je od najmoćnijih hotelijera u Hrvatskoj. Na pitanje za koliko bi prodao ono što ima, odgovara: – To nije na prodaju, ali moja imovina i udjeli vrijede više od milijardu kuna.

Andabakova životna karijera i put do milijardu kuna, slično ostalima, išla je krivudavim putovima hrvatske tranzicije. Karijeru je počeo u vrijeme komunizma, kada je 70-ih godina na Elektrotehničkom fakultetu postao predsjednik Studentskog saveza.

– Tada sam se više bavio poslom, organizacijom, a manje ideologijom i politikom – prisjeća se Andabak koji je studij završio u rekordnom roku jer nije htio vraćati sve stipendije koje mu je komunizam dodijelio. Najprije se zaposlio u Končaru gdje je kao direktor radio deset godina, a poslije je prešao u tvrtku koja je izrađivala specijalne elektrotehničke proizvode. Dugo je, službeno, imao najveću plaću u Zagrebu. Godine 1989. počeo je raditi za Wiener Stadtische, potom je otvorio vlastitu prodajnu agenciju – Sunce Cro, a zatim je formirao Sunce osiguranje i na kraju polikliniku Sunce.

– Prvi milijun maraka zaradio sam u Austriji, u Wiener Stadtische. Sad sam se koncentrirao isključivo na turizam. Sada imam više od šest tisuća gostiju – kaže Andabak.

Sunce Koncern

Blue Sun Hotels & Resorts

– temeljni kapital 272 milijuna kuna
– vrijednost Andabakovih dionica – milijarda kuna
– 700 stalno zaposlenih, 1000 sezonaca
– 320 milijuna kuna prihoda
– zaduženost 60 milijuna eura
– godišnja ulaganja 20 milijuna

Pessimism Is Your Friend

Zaboravio je reći kako je te hotele zapravo ukrao od prognanika koji su imali udjele Lucidusa. [smiley1]


SIMPSON: ” Ono što mene najviše zanima je kad će tamo burza počet !? ” [smiley16] A u što ćeš ulagat tamo? Evo ti pa prouči: http://www.esiweb.org/pdf/esi_document_id_68.pdf

[color=black][/color]

Zahvaljujem SLK, dokument ko da je pisao CK SK, i bez njih smo znali da je kosovska ekonomija loše.
Ipak se vidi da će biti velikih ulaganja u fizičku infrastrukturu, dakle perspektivan je građevinski sektor, potom energetski, rudnici i dakako banke. Nema ni slova o vlasništvu i privatizaciji. Bumo vidli.

[color=black][/color]

BISER DANA

“Moje namjere kao ozbiljnog poslovnog čovjeka nisu prepoznate u dijelu javnosti.”

Ivan Šimić, nesuđeni kupac KIM-a, u pismu HFP-u

Kaže čovjek,čija tvrtka ima manju dobit nego trgovac plaću u Kauflandu…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close