BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Je, samo treba puška kratkog dometa, da nebi propuco nekog u Austriji.

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Pa što? Misliš da se to u svijetu ne radi?….Evo ti primjera…Nixon, Carter, Kennedy, Castro, Hruščov, Tito, ………………………………..poslje Tita (x+1)………….na začelju Janša i Sanader….kao evo i nas velikana pa nas prisluškuju……
Nemoj bit malodušan ,uvaženi kolega SLK…….. oni su samo u prolazu….mali i jadni….a tako bi htjeli biti u društvu velikih, a ne mogu……i neće ostat u zabilježeni u povjesti jer su gori od ovih danas npr. drukera na dionicama….
Btw Ako me moje kćeri za 10 godina upitaju …ko je bio striček Sanader…. znat ću da mu je uspjelo…. a neće.
A pitat će me za sve ove gore navedene u prvome redu, zicer… e a onda tata ima posla.
Ako imaš djecu vjerojatno i tebe čeka sličan posao.
Pozdrav

Scio me nihil scire

nemamo se mi šta rugati slovencima, štoviše trebamo se ugledati na njih. a ove priče o veličini su mi smiješne – pa nas se isto jedva vidi na karti. osobno, puno su mi bolje zemlje poput monaka ili liechtensteina (koje se uopće niti ne vide na kartama) od neke njemačke ili poljske koje su velike, ne znam kako vama… a o pričama o ratu, ajme, pa 21 je stoljeće. ohladite te zatrovane glave jer se nitko nije rodio 91. srećom da je sanader na vlasti koji polako podučava hrvate kako postati moderna nacija, normalna i neiskompleksirana. ili si čovjek ili si govno, tako ja živim. gledajmo svoja posla i bit će nešto od ove države. a ovo slovenci, hrvati i ostali balkanci – pa sve skupa ima nas manje od jednog londona sa predgrađima, ili jednog istambula….zar to nije smiješno, tako malo ljudi a toliko mržnje. hvala bogu da nisam tako podložan medijima i napaljivanju iz medija pa mogu mirno promatrati ovu igru hrvatske i slovenije sa strane. kao da to ima veze s narodima? otiđite malo do portoroža ili pirana pa ćete vidjeti što je turizam i što je cijena kvadrata od 5000-10000 eura na finijim lokacijama. onda pišite što ste vidjeli. I još nešto : spominjete državu—-ma kakva j…a država od 2 ili 4 milje stanovnika. to za mene nisu države nego protektorati. mi to i jesmo, kao i slovenci , srbi i svi ostali : protektorat svjetskih sila, jedan od njihovih projekata i pokusni kunići. eto to smo. sad se probudite i odite malo do nekog šoping centra ubit vikend, a ja ću do (doduše ružne) plaže na piće u ičićima jer sunce polako izbija…malo ću razmišljati o svjetskim problemima i našoj geostrateškoj poziciji….

Kolega cayman je na tragu mojih ironičnih misli……potpisujem……osim što bi još dodao; ako želimo opstati kao nacija sa svim elementima koje ona uključuje( država, geostrateški položaj, jezik, kultura, novac, utjecaj) trebamo podržavati i forsirati kulturu znanja i moralnih vrijednosti koje će onda generirati ekonomski iskorak.
Namjerno sam boldao ovo jer ono znači mnogo, mnogo više od dviju suhoparnih riječi.
Ova hinina vijest nije na žalost u fazi s gore spomenutim a toliko potrebitim.

Scio me nihil scire

sta je to kultura znanja?
znanje i kultura su stvari koje se sustavno unistavaju diljem svijeta.. ne govorim o muzejima isl.. nego o ljudima.
ne znam je li namjerno ili tek usputna posljedica, ali ocito nema ekonomske koristi od ulaganja u znanje za sve, kad ionako mora netko raditi na traci u tvornici i na kasi u ducanu..

zato sam ja protiv kapitalizma [smiley10]

ako imate nesrecu kao ja da tu i tamo pogledate cnn i bbc znate o cemu pricam..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Oke…

Opcije:

a) Minorizirati probleme oko sebe zbog njihove nevažnosti na globalnoj razini.

b) Držati do sebe i svog okruženja zbog dostojanstva i principa

Koliko smo mi kao Hrvatska bitni u globalnom gospodarskom smislu? Jako malo.
Koliko je svaki od nas kao pojedinac bitan u Hrvatskom burzovnom investiranju? Još manje.

I što sad? Kad smo beznačajni, kojeg vraga radimo u dionicama? Zašto imamo 0.1 ili 0.001% dionica neke firme ako ne možemo imat cijelu firmu?

Da li ste tu osjetili kompleks manje vrijednosti pa napustili burzu? Ili držite do sebe i svog novca, ma kako on beznačajan tržištu bio?

Naravno da niste. Zato što držite do sebe, svog dostojanstva, do svog novca i tražite svoje mjesto pod suncem.

Tako i ja, očito budala, držim do dostojanstva ove države, pa nas ne zbrajam u isti koš sa cijelom regijom i uspoređujem sa jednim većim europskim gradom.

Ja ne bih voliko kad bi nas npr. sve tu skupa netko strpao u isti koš, jer svi skupa vjerojatno nemamo ko K. Floričić. Mi smo, kolege, svi skupa samo jedan ulagački distrikt za Flokija? Imate li i tu kompleks manje vrijednosti?

No respect


Kolega cayman je na tragu mojih ironičnih misli……potpisujem……osim što bi još dodao; ako želimo opstati kao nacija sa svim elementima koje ona uključuje( država, geostrateški položaj, jezik, kultura, novac, utjecaj) trebamo podržavati i forsirati kulturu znanja i moralnih vrijednosti koje će onda generirati ekonomski iskorak.
Namjerno sam boldao ovo jer ono znači mnogo, mnogo više od dviju suhoparnih riječi.
Ova hinina vijest nije na žalost u fazi s gore spomenutim a toliko potrebitim.

Vidim da nikad u životu nisi slušao crnu misu dr. Slavka Kulića, pa još živiš u uvjerenju da mi imamo šanse za opstanak ovakvi jadni i prezaduženi[smiley9]

A tebi trokraki poručujem više trčanja oko Folke, a manje oko Flokija

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR


Kolega cayman je na tragu mojih ironičnih misli……potpisujem……osim što bi još dodao; ako želimo opstati kao nacija sa svim elementima koje ona uključuje( država, geostrateški položaj, jezik, kultura,
Meni je deset posto dosta, ne treba mi više. Ja već imam tri obroka dnevno.

a jel vi ozbiljno mislite da stvari drugdje drukcije funkcioniraju?

jedino sto smo mali kao selo neko, a u selu se sve zna[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


A tebi trokraki poručujem više trčanja oko Folke, a manje oko Flokija

Pa gdje si “Banderaš”, stara seljačino Forumska. [smiley2]

No respect

Drzava je tolka kolka je ,ima nas kolko ima .
Ako sami ne cijenimo drzavu i sebe drugi ce jos i manje ( kao sto se vidi ) .

najvrednije stvari u životu su besplatne


Sonniboy: ” Kolega cayman je na tragu mojih ironičnih misli……potpisujem……osim što bi još dodao; ako želimo opstati kao nacija sa svim elementima koje ona uključuje( država, geostrateški položaj, jezik, kultura, novac, utjecaj) trebamo podržavati i forsirati kulturu znanja i moralnih vrijednosti koje će onda generirati ekonomski iskorak. Namjerno sam boldao ovo jer ono znači mnogo, mnogo više od dviju suhoparnih riječi. Ova hinina vijest nije na žalost u fazi s gore spomenutim a toliko potrebitim. ” Vidim da nikad u životu nisi slušao crnu misu dr. Slavka Kulića, pa još živiš u uvjerenju da mi imamo šanse za opstanak ovakvi jadni i prezaduženi[smiley9] A tebi trokraki poručujem više trčanja oko Folke, a manje oko Flokija

ako je to onaj “mangup” iz ekonomskoga instituta…..
Taj je između ostaloga prognozirao IPO Ine kao tešku pušionu. Meni sad tu nešto ne štima jer sam dva apketa prodo sa 100% zaradom a dva još držim….
Pokazao je da o tržištu kapitala nema poima i da sam ja kao neekonomista bolji investitor od njega naravno.
Sad ako je radio i govorio to što je govorio po nečijem nalogu to je onda druga pjesma. No, u tom slučaju više nije vjerodostojan, a takvi nisu vrijedni pišljiva boba.

Scio me nihil scire

New Report

Close