BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


SLK:

Izdvajam i ovo:
“If you look at all shares, the p/e ratio is at an all-time high of 20,” he said.

Ako je to točno, onda ovaj graf ne valja:
Vaš link

Da, nije mi baš jasno.

No respect

@super24

Pa cisto kolega razglabamo. Ne morate citati. Pitanje je bilo: oce se ovo prelit kod nas ili nece? Ako oce, jasno je da je to savrsen “market timing” za zaradit 10%-15%, ako ne i vise. Zadnji takav prozor se otvorio krajem 5. mjeseca, ali rast me nazalost docekao bez pristupa kompjuteru (prodao sam na vrijeme). Kriva procjena sa moje strane (i ljenost), nisam ocekivao akciju prije 15.8. Sad se mozda opet otvara prilika za to.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


uopce mi nije jasno da ovdje ljudi koji ‘znaju nesto’ tako nadobudno stavljaju stanje na svjetskim burzama i P/E indexe kao da to znaci ne znam sta za nasu burzu..

pa ja mislim da je onaj gornji graf poprilično zanimljiv. za sve burze općenito. na žalost ne znam da li ima takav za SLO jer bi bio bliži našoj situaciji.

no, graf (a valjda je točan) pokazuje da im je tržište raslo od 2003 makar je bilo skupo (P/E preko 30). od tada je raslo sa stopom od oko 15% godišnje (kao zarada na to još dođu dividende od par posto) a prosječni P/E se smanjivao (firme su povećavale zarade višom stopom). to je jedan model izlaska iz skupog tržišta. drugi je naravno korekcija.

e sad, stvar koja mi baš nije jasna je da je u .com bubble-u (2000) P/E i nije bio tako visok. nego je postao ogroman malo kasnije. taj pomak me malo zbunjuje, a ako je točan i zabrinjava – jer mi govori da po P/Eu ne mogu vidjeti balon.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Hm, pa nasdaq je puko na P/E 100. Koji graf tocno?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Hm, pa nasdaq je puko na P/E 100. Koji graf tocno?

Kod nas je 30 prosjek,znači možemo rasti još tri puta..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


e sad, stvar koja mi baš nije jasna je da je u .com bubble-u (2000) P/E i nije bio tako visok. nego je postao ogroman malo kasnije. taj pomak me malo zbunjuje, a ako je točan i zabrinjava – jer mi govori da po P/Eu ne mogu vidjeti balon.

Hm, mislim da je tu prije svega bio problem što su iskazivale velike gubitke, umjesto dobitke, bilo kakve.

“The IPOs of internet companies emerged with ferocity and frequency, sweeping the nation up in euphoria. Investors were blindly grabbing every new issue without even looking at a business plan to find out, for example, how long the company would take before making a profit, if ever.

Obviously, there was a problem. The first shots through this bubble came from the companies themselves: many reported huge losses and some folded outright within months of their offering.”

http://www.investopedia.com/features/crashes/crashes8.asp

No respect


Hm, pa nasdaq je puko na P/E 100. Koji graf tocno?

pa komentirao sam onaj gore postani koji daje S&P 500 P/E sa kretanjem S&P indeksa. nije nasdaq, ali oslikava situaciju.


Hm, mislim da je tu prije svega bio problem što su iskazivale velike gubitke, umjesto dobitke, bilo kakve.

je, štima to. no onda bi i taj prosječni P/E trebao jako narasti tad kad su to i shvatili – kad su valjda svi odlučili prodavati u panici – pred kraj 2000te. a po grafu je P/E otišao u nebo na početku 2002.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


TunaSalad: ” e sad, stvar koja mi baš nije jasna je da je u .com bubble-u (2000) P/E i nije bio tako visok. nego je postao ogroman malo kasnije. taj pomak me malo zbunjuje, a ako je točan i zabrinjava – jer mi govori da po P/Eu ne mogu vidjeti balon. ” Hm, mislim da je tu prije svega bio problem što su iskazivale velike gubitke, umjesto dobitke, bilo kakve. “The IPOs of internet companies emerged with ferocity and frequency, sweeping the nation up in euphoria. Investors were blindly grabbing every new issue without even looking at a business plan to find out, for example, how long the company would take before making a profit, if ever. Obviously, there was a problem. The first shots through this bubble came from the companies themselves: many reported huge losses and some folded outright within months of their offering.” http://www.investopedia.com/features/crashes/crashes8.asp

Uz sve to Internet kompanije 2002 su primjer kreativnog prikazivanja izvjesca…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Uz sve to Internet kompanije 2002 su primjer kreativnog prikazivanja izvjesca…

Kao i Enron.

No respect

tocno…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Eto, americka stamparija nastampala 38 mlrd $ da malo smiri stanje. Jel to kotira na burzi nekoj?

http://money.cnn.com/2007/08/10/markets/markets_0405/index.htm

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Eto, americka stamparija nastampala 38 mlrd $ da malo smiri stanje. Jel to kotira na burzi nekoj?

http://money.cnn.com/2007/08/10/markets/markets_0405/index.htm


Europska je natiskala još više…i njima je vatra…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close