BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Manje osobne potrosnje u SAD moze utjecati na sve nas, ne zazivajmo[smiley6]

vipy je u pravu, čini mi se da ovdje ponekada vlada raspoloženje kao da je hrvatska na marsu. jel mislite da je 9/11 utjecao na cijene hrvatskih dionica? a ovo bi moglo biti jednako ozbiljno kao 9/11, još ćemo vidjeti.

Mi jesmo dio globalne ekonomije, ali u ovom slučaju, na našu sreću, još uvijek ne toliko implementirani kao najrazvijenije zemlje.

Ipak kod nas još uvijek ima više utjecaja jedan IPO nego kad ovakav problem, poput “drugorazrednih hipotekarnih kredita” zavlada Europom, Azijom i Amerikom.

No respect

Nakon svakog globalnog preslagivanja lukavi igrači su postajali još bogatiji a ostali su gubili.
Dakle, samo lukavstvo špekulanta spašava. Gdje god on bio.

[color=black][/color]

Simpsone, ovo mene još uvijek zabrinjava:

Sutra:
PRIŠTINA – Posrednička “trojka” Europske unije, SAD i Rusije za kosovsko pitanje posjetit će Prištinu gdje će se sastati s predstavnicima UNMIK-a, KFOR-a i kosovskim dužnosnicima.

Već su prije dva dana krenule čarke međusobno, Srbi i Albanci.
Neće sad SAD opet napast Srbiju, tek ih obnavljaju, nego će se narod dolje počet kefat, i onda će bit cirkusa.

Heh, šta misliš da Ameri opet zdrope kragujevačku Zastavu? Ode ADPL…

No respect


Mi jesmo dio globalne ekonomije, ali u ovom slučaju, na našu sreću, još uvijek ne toliko implementirani kao najrazvijenije zemlje.

recimo: a što ako zbog recesije hrvatski građevinari počnu gubiti svoje poslove u inozemstvu? jest da ih nema puno, ali su ugrađeni. što ako sljedećeg ljeta zato dođe upola manje turista? što ako istovremeno 3 velika investitora počnu raditi ono što je nedavno radio hypo?

Podsjetimo se ovoga:

“Morgan Stanley issues triple sell warning on equities

By Ambrose Evans-Pritchard
Last Updated: 12:19am BST 07/06/2007

Morgan Stanley has advised clients to slash exposure to the stock market after its three key warning indicators began flashing a “Full House” sell signal for the first time since the dotcom bust.

Morgan Stanley has advised clients to slash exposure to the stock market after its three key warning indicators began flashing a sell signal
Morgan Stanley warns the ‘mid-cycle rally is over’

Teun Draaisma, chief of European equities strategist for the US investment bank, said the triple warning was a “very powerful” signal that had been triggered just five times since 1980.

“Interest rates are rising and reaching critical levels. This matters more than growth for equities, so we think the mid-cycle rally is over. Our model is forecasting a 14pc correction over the next six months, but it could be more serious,” he said. Mr Draaisma said the MSCI index of 600 European and British equities had dropped by an average of 15.2pc over six months after each “Full House” signal, with falls of 25.2pc after September 1987 and 26.2pc after April 2002. “We prefer to be on the right side of these odds,” he said.

The first of the three signals Morgan Stanley monitors is a “composite valuation indicator” that divides the price/earnings ratio on stocks by bond yields. It measures “median” share prices that capture the froth of the merger boom, rather than relying on a handful of big companies on the major indexes.

“If you look at all shares, the p/e ratio is at an all-time high of 20,” he said.
advertisement

The other two gauges measure fundamentals such as growth and inflation, as well as risk appetite. “Investors are taking far too much comfort from global liquidity. Markets always return to fundamental value, so people could be in for a rude awakening. This is the greater fool theory,” he said. “The trigger may be rate rises by the Bank of Japan, or a widening of credit spreads. There are lots of little triggers.”

Morgan Stanley is not predicting a recession, believing bond yields will fall during a correction and act as an “automatic stabiliser” for the world economy. Once the market shakes off the latest excesses, it’s back to the races.”

http://www.telegraph.co.uk/money/main.jhtml?xml=/money/2007/06/06/cnmorgan106.xml

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dobar članak, a mogao bi se i potvrditi. Hvala Deimos.

Izdvajam i ovo:
“If you look at all shares, the p/e ratio is at an all-time high of 20,” he said.

No respect


Simpsone, ovo mene još uvijek zabrinjava: Sutra: PRIŠTINA – Posrednička “trojka” Europske unije, SAD i Rusije za kosovsko pitanje posjetit će Prištinu gdje će se sastati s predstavnicima UNMIK-a, KFOR-a i kosovskim dužnosnicima. Već su prije dva dana krenule čarke međusobno, Srbi i Albanci. Neće sad SAD opet napast Srbiju, tek ih obnavljaju, nego će se narod dolje počet kefat, i onda će bit cirkusa. Heh, šta misliš da Ameri opet zdrope kragujevačku Zastavu? Ode ADPL…

Ma neće, veliki trguju a Kosovo je, kako bi reko pokojni maršal “moneta za potkusurivanje”. Osim toga raji se tamo više ne ratuje, radikali ne laju radi sela nego radi sebe.
Ono što mene najviše zanima je kad će tamo burza počet !?

[color=black][/color]

ajde da se toga prisjetimo sljedeći tjedan prije mog godišnjeg [smiley7]
da odem “vedar i veseo”

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Ono što mene najviše zanima je kad će tamo burza počet !?

[smiley16]

A u što ćeš ulagat tamo?

Evo ti pa prouči:

http://www.esiweb.org/pdf/esi_document_id_68.pdf

No respect


Izdvajam i ovo:
“If you look at all shares, the p/e ratio is at an all-time high of 20,” he said.

Ako je to točno, onda ovaj graf ne valja:
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

uopce mi nije jasno da ovdje ljudi koji ‘znaju nesto’ tako nadobudno stavljaju stanje na svjetskim burzama i P/E indexe kao da to znaci ne znam sta za nasu burzu..

koliko su rasle te burze u Americi i EU u posljednja tri mjeseca a koliko je rasla nasa?

pa na nasem trzistu mirovinci jos nisu ni poceli ulagati..

jos da se prisjetimo one kineske ‘korekcije’ od prije par mjeseci..

zasto bi itko izlazio s ovakvim analizama ako mu to nije u interesu? pa kao da su njihovi analiticari kredibilniji od nasih
[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close