BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Eh a skoro sam zaboravio najvažnije. poseban pozdrav kolegi apoksiomanu, kojeg ne poznam ali koji mi je indirektno dosta pomogao plašeći Vas svojim crnim humorom da zaradim.

I zapamtite strah je Vaš najveći neprijatelj a pohlepa jedini prijatelj

Vaša Bubašpara


Strah je neprijatelj, a pohlepa je najgori saveznik…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

bubašpara:

Eh a skoro sam zaboravio najvažnije. poseban pozdrav kolegi apoksiomanu, kojeg ne poznam ali koji mi je indirektno dosta pomogao plašeći Vas svojim crnim humorom da zaradim.

I zapamtite strah je Vaš najveći neprijatelj a pohlepa jedini prijatelj

Vaša Bubašpara

Strah je neprijatelj, a pohlepa je najgori saveznik...[smiley2]

Je, kad si u Jelenu, Mundusu ili Finvestu.[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Je, kad si u Jelenu, Mundusu ili Finvestu.[smiley2]


Daj mi pomozi pronaći te dionice…..što je to??[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Europa bi trebala u zeleno do kraja dana:

FRANKFURT, 10. kolovoza 2007. (Hina/Reuters) – Na tržištu novca u eurozoni u petak je na samom početku trgovine zabilježen manjak likvidnosti pa su trgovci odlučili pričekati hoće li Europska središnja banka (ECB) injektirati još novca u financijski sustav radi smirivanja nervoze na tržištu.

ECB se oglasila ubrzo nakon početka trgovine na europskim financijskim tržištima u petak priopćenjem u kojem kaže da će i dalje pomno motriti uvjete na tržištu novca u eurozoni.

Najavila je također novo ubrizgavanje novca na tržište nakon injekcije od 94,8 milijarde eura poduzete u četvrtak u nastojanju da stabilizira financijska tržišta potresena globalnim širenjem krize na tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova u SAD-u.

ECB je priopćila da će minimalna kamatna stopa koju banka cilja biti 4,0 posto, no obujam nove injekcije nije objavila.

Stopa na prekonoćne pozajmice na tržištu novca u četvrtak premašila je 4,6 posto uslijed uznemirenosti tržišta izazvanog priopćenjem francuske BNP Paribas da je zamrznula imovinu svoja tri hedge fonda izložena krizom pogođenom američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih kredita.

Pojedini su trgovci izvijestili o značajnom manjku ponuđenih sredstava na tržištu. “Na tržištu nedostaje likvidnosti pa očekujem da će situacija biti vrlo teška”, ocijenio je jedan trgovac. Drugi je trgovac pak kazao da će, budući ECB nudi eure a američka se tržišta otvaraju kasnije popodne, mnoge europske banke imati velikih problema s dolarima.

No respect

Naslov iz Jutarnjeg:” Fond je mimo svih pravila prodao KIM…Londonska tvrtka Salford Capital Partners oglasila se jučer priopćenjem kojim upozorava hrvatsku javnost da je još jednom jedna hrvatska tvrtka, ovaj put karlovački KIM, prodana mimo pravila koja vrijede za međunarodne natječaje. ”

Nije mi jasno zašto ih uopće raspisuju !?! [smiley9][smiley16][smiley9][smiley16][smiley16]


Europa bi trebala u zeleno do kraja dana: FRANKFURT, 10. kolovoza 2007. (Hina/Reuters) – Na tržištu novca u eurozoni u petak je na samom početku trgovine zabilježen manjak likvidnosti pa su trgovci odlučili pričekati hoće li Europska središnja banka (ECB) injektirati još novca u financijski sustav radi smirivanja nervoze na tržištu. ECB se oglasila ubrzo nakon početka trgovine na europskim financijskim tržištima u petak priopćenjem u kojem kaže da će i dalje pomno motriti uvjete na tržištu novca u eurozoni. Najavila je također novo ubrizgavanje novca na tržište nakon injekcije od 94,8 milijarde eura poduzete u četvrtak u nastojanju da stabilizira financijska tržišta potresena globalnim širenjem krize na tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova u SAD-u. ECB je priopćila da će minimalna kamatna stopa koju banka cilja biti 4,0 posto, no obujam nove injekcije nije objavila. Stopa na prekonoćne pozajmice na tržištu novca u četvrtak premašila je 4,6 posto uslijed uznemirenosti tržišta izazvanog priopćenjem francuske BNP Paribas da je zamrznula imovinu svoja tri hedge fonda izložena krizom pogođenom američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih kredita. Pojedini su trgovci izvijestili o značajnom manjku ponuđenih sredstava na tržištu. “Na tržištu nedostaje likvidnosti pa očekujem da će situacija biti vrlo teška”, ocijenio je jedan trgovac. Drugi je trgovac pak kazao da će, budući ECB nudi eure a američka se tržišta otvaraju kasnije popodne, mnoge europske banke imati velikih problema s dolarima.

Ne znam kolega na čemu temeljite prognozu da bi Europa trebala u zeleno.
Trebala bi još dublje u crveno

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ovo je stanje sada:

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pitanje je: u cash, ili cekat? [smiley1]. Nema puno vremena, US burza uskoro otvara. Oce se to prelit kod nas ili nece?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

zasto bi se prelilo kod nas?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


zasto bi se prelilo kod nas?

Ako se kriza iz US prelila u EU, zasto se nebi kriza iz EU prelila u HR? Neznam oce ili nece, zato pitam. Ne izgleda dobro, EU burze su sa danasnjim danom na godisnjoj razini u minusu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

pa ako se nije rast prelio, ne znam zasto bi se kriza prelila?

pitam cisto ovako informativno.. moje skromno misljenje je da nasu burzu vecinom cine fondovi, i nesto ekipe sa kreditima.. ne znam koliko smo mi ovisni o hipotekama na americkom trzistu? a to sto njih tjera u paniku je 2-3% a mi imamo tobogane kak se tko sjeti[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Zna li itko što su “US drugorazredni hipotekarni zajmovi”? Sve novine i portali prenosu taj pojam, bez da itko pojašnjava o čemu se zapravo radi. Ili se prave da je to opće poznat pojam ili će biti da niti oni ne znaju. Pokušavam pronaći samu definiciju pa mi ne ide od ruke. Našao sam samo nešto slično, ali mi niti to nije potpuno jasno:

“Drugorazredni dug je sekundarna obaveza (obično prema službenicima poduzeća ili povezanim poduzećima) koji se mogu otplatiti samo kad se određene dugovne obaveze ispune – uslovi sekundarnog ugovora.
Ako je zajam osiguran, sredstva osiguranja također mogu biti sekundarna.”

No respect

New Report

Close