BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bivši Kalmetin vozač optužen za pokušaj iznude

ZAGREB, 23. srpnja 2007. (Hina) – Općinsko državno odvjetništvo u Karlovcu danas je podiglo optužnicu protiv Danijela Miočića, bivšeg vozača ministra Božidara Kalmete, i šestorice ostalih koji se s njim terete za pokušaj iznude ili pomaganje u tom teškom kaznenom djelu, doznaje se u Državnom odvjetništvu RH.

Osim Miočioća, za pokušaj iznude terete se Elvis Lučić, Marko Grzunov i Genco Daka, dok su Nikola Valentić, Damir Zelić i Marko Pavić optuženi za pomaganje.

Informaciju o podizanju optužnice Državno odvjetništvo danas je objavilo na svojoj internetskoj stranici, navodeći samo inicijale optuženika.

Tužilaštvo tvrdi da su sedmorica osumnjičenika – četvorica iz Zadra i trojica iz Zagreba- od poduzetnika iz Cetingrada Miće Valentića pokušali iznuditi isplatu “znatne sume novca” na ime navodnih usluga kojima mu je osiguran poduzetnički posao.

Mićo Valentić je u istrazi rekao da je riječ o 460.000 kuna, odnosno o desetpostotnom dijelu poduzetničkog posla gradnje lokalnih cesta na području Cetingrada.

Državno odvjetništvo navodi da je Mićo Valentić preko svog rođaka, optuženog Nikole Valentića, tražio pomoć za dobivanje posla na izgradnji lokalnih cesta i došao do Elvisa Lučića, koji je pak prijatelj zaposlenika Ministarstva mora, turizma, prometa i razvitka, Kalmetinog vozača, Miočića.

Nakon što su doznali da će se posao dodijeliti tvrtki čiji je Mićo Valentić kooperant, optiženici su ga nazvali i tražili da ispoštuje dogovor i isplati novac. Kad je Valentić to odbio, rekavši da se nije javio na natječaj, zaprijetili su da će mu ubiti ženu i djecu, a potom od njega zatražili 460.000 kuna, kažu u Državnom odvjetništvu.

Za bivšeg ministrovog vozača, suspendiranog nakon uhićenja, tužiteljstvo je zatražilo produljenje pritvora, kao i za Lučića, Grzunova i Daku.

Zbog ove afere oporba je u Saboru zahtijevala Kalmetinu ostavku, ističući kako ne mogu prihvatiti njegovo objašnjenje da nije znao što mu radi službenik.

No respect

e, ovo je interesantno:
Vaš link

U priopćenju iz PBZ-a podsjećaju da su već nekoliko puta najavljivali da razmatraju mogućnost povećanja kamatne stope na kredite u francima te ističu da su se na “ovaj strateški potez” odlučili zbog stalnog rasta referentne kamatne stope LIBOR na franak, odnosno konstantnog povećanja cijene švicarskog franka na tržištu.

I onda lijepi dio:

Iz PBZ-a naglašavaju i kako je klijentima omogućeno da bez naknade u razdoblju od 1. kolovoza do 31. prosinca ove godine postojeće kredite uz valutnu klauzulu u švicarskim francima odobrene u toj banci mogu prebaciti u kunske po novim uvjetima.
U tom slučaju Banka neće naplaćivati naknadu za obradu kreditnog zahtjeva, kao ni naknadu za prijevremenu otplatu te će prihvatiti postojeću procjenu vrijednosti nekretnine.

Nadam se da će zaba, ak se odluči na slično povećanje, isto imati ovaj lijepi dio.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Sjete li se oni smanjiti natrag te kamate, ako bi na primjer franak otišao na 5.5?

No respect

Premješteno iz teme: [color=blue]ULPL (Uljanik plovidba d.d.)[/color]

Poštovani administratori,

Lijepo molim da dopustite kolegi harminu da piše bez odobrenja. Već je dovoljno dugo član Foruma, primjeran, bez nekih svađa i problema. Nešto manje piše nego ostali, ali za razliku od nas nekih, barem ne lupeta svašta.

Molim vas da mu dopustite pisanje bez moderiranja, siguran sam da nitko od kolega ne bi imao ništa protiv. Unaprijed hvala. [smiley11]

No respect

Premješteno iz teme: [color=blue]ULPL (Uljanik plovidba d.d.)[/color]


Poštovani administratori,

Lijepo molim da dopustite kolegi harminu da piše bez odobrenja. Već je dovoljno dugo član Foruma, primjeran, bez nekih svađa i problema. Nešto manje piše nego ostali, ali za razliku od nas nekih, barem ne lupeta svašta.

Molim vas da mu dopustite pisanje bez moderiranja, siguran sam da nitko od kolega ne bi imao ništa protiv. Unaprijed hvala. [smiley11]

A ja bih lijepo molio kolegu harmina da prestane zatrpavati forum s kupnjom/prodajom. Ako već osječa potrebu za time neka ide na rubriku koja se tako zove, pa tamo odgovara na pitanja.

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]


Kolega Conan mislim da to nije OK. Vi znate mene , a ja vas ne.Pa što se niste javili tamo?[smiley2] Morao sam zvati nešto hitno brokera, znam da sam bio malo neugodan, što mogu. Isprike sa moje strane. To je kolega Plavi bilo izrazito nekulturno sa Vaše strane, krajnji izraz nepoštovanja prema Ingri, njenom rukovodstvu i svima nama koji smo bili tamo. Ova se firma trudi biti otvorena i pristupačna prema ulagačima, a Vi ste na prezentaciji pokazali jedan ulični stil ponašanja.

O čemu vi kolega, od Vaših 29 postova niti jedan se nije ticao Ingre , ali se sada odjednom tiće mog mobitela na prezentaciji.Niti ste bili tamo , niti ste dioničar Ingre čini mi se.Što se tiće mog mobitela radilo se o možda 4 sekunde razgovora sa brokerom , potpuno nečujno za ostale.
Kad već govorimo o uličnom stilu ponašanja evo…[smiley1]

[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]

@ Ulični stil ponašanja

Nisu se svi rodili bogom dani , mamini i tatini sinovi iz centra grada ,koji su za 18 rođendan dobili novi BMW, koju pinku , spreman posao koji je čekao samo njih ( ako uopće rade i znaju što znaći raditi … ), i sada trguju iz fore dionicama iako im to vjerovatno nije neophodno.
Ja sam odrastao u Malnarovom kvartu, a što se tiće same ulice, oni koji ne znaju, jako bi se iznenadili što se sve na ulici može naučiti..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]


Kolega Conan mislim da to nije OK. Vi znate mene , a ja vas ne.Pa što se niste javili tamo?[smiley2] Morao sam zvati nešto hitno brokera, znam da sam bio malo neugodan, što mogu. Isprike sa moje strane.

To je kolega Plavi bilo izrazito nekulturno sa Vaše strane, krajnji izraz nepoštovanja prema Ingri, njenom rukovodstvu i svima nama koji smo bili tamo. Ova se firma trudi biti otvorena i pristupačna prema ulagačima, a Vi ste na prezentaciji pokazali jedan ulični stil ponašanja.

Premješteno iz teme: [color=blue]INGR (Ingra d.d.)[/color]


” O čemu vi kolega, od Vaših 29 postova niti jedan se nije ticao Ingre , ali se sada odjednom tiće mog mobitela na prezentaciji.Niti ste bili tamo , niti ste dioničar Ingre čini mi se.Što se tiće mog mobitela radilo se o možda 4 sekunde razgovora sa brokerom , potpuno nečujno za ostale. Kad već govorimo o uličnom stilu ponašanja…. [smiley1][smiley2]

Aha shvaćam, uspješan investitor se procjenjuje po tome koliko postova napiše. Nemaju svi vremena piskarati po forumu. A što se tiče komentiranja Ingre, za razliku od Vas koji se ističete isključivo po agresivnom pristupu, ja vremena a ni potrebe da komentiram biser kao Ingru nemam. Uvjerio sam se kakav ste investitor i prodajom ZVZD i dokupom ADPL. Sada vidim da je greška bila uopće sudjelovati na forumu, lijep pozdrav svima.


Aha shvaćam, uspješan investitor se procjenjuje po tome koliko postova napiše. Nemaju svi vremena piskarati po forumu. A što se tiče komentiranja Ingre, za razliku od Vas koji se ističete isključivo po agresivnom pristupu, ja vremena a ni potrebe da komentiram biser kao Ingru nemam. Uvjerio sam se kakav ste investitor i prodajom ZVZD i dokupom ADPL. Sada vidim da je greška bila uopće sudjelovati na forumu, lijep pozdrav svima.

Ja agresivan?
[smiley7]

Kada bih bio agresivan onda bih napisao nešto u stilu ovako: Da mogu, sad bih vam nakon ovoga bacio taj mobitel u glavu , ionako sam danas zaradio za 20 takvih istih.Ali naravno ja takav nisam, pa ću Vam odgovoriti samo oko prodaje ZVZD. Nemam sumnje uopće u rast te dionice , ali sam u datom momentu procijenio da je isplativije kupiti , u mom slučaju dokupiti, tim novcem INGRU na 35 i 36 000, kako sam i napravio, nego držati ZVZD u tom kratkom razdoblju. ZVZD sam prodao po 16 000 , i dan danas je ta cijena.Ingru sam za te novce dokupio po 35 000 i 36 000 a danas je završilo sa prometom od preko 13 milijuna i prosječnom cijenom 40 000. To je ponderirani porast od 13 % u ovim transakcijama na te moje novce koje sam imao u ZVZD.
Zar je nešto u svemu tome loše?Meni je i te kako dobro.

Uspješnost se ne procijenjuje time koliko tko ima poruka niti je to bitno, mislio sam reči to što sam i napisao od 30 postova niste se dotaknuli Ingre sve do ove prezentacije i mog mobitela, eto samo mi je to malo čudno.

Nemojte da vas ja ili bilo tko drugi natjera na to da se odlučite ne pisati više na forumu, što nas više ima, kvalitetniji je forum i kvalitetnija rasprava. Nitko nije bogom dan da sve zna.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sutra

ZAGREB – Predstavnici konzultantske kuće Roland Berger predstavit će rezultate studije “Kako malo poduzetništvo u Hrvatskoj može profitirati od pristupanja EU”, dok će o važnosti studije za članove Hrvatske obrtničke komore govoriti njen predsjednik Mato Topić. U Studiji se između ostaloga ističe kako prvi cilj malih i srednjih poduzetnika i obrtnika treba biti povećanje operativne sposobnosti i brzine te dobra informiranost te kako će najveće probleme ulaskom u EU imati maloprodaja i proizvodna industrija, dok najveće šanse imaju turizam i poslovne usluge (11,00 sati, HOK, Ilica 49/II).

No respect

GRRR… [smiley7]

Najoštrija korekcija vrijednosti američkih burzovnih indeksa od ožujka

NEW YORK, 25. srpnja 2007. (Hina/Reuters) – Razočaravajući poslovni rezultati nekoliko američkih korporacija u utorak su potaknuli snažnu korekciju cijena blue-chip dionica na Wall Streetu, zbog koje su najvažniji burzovni indeksi zabilježili najlošiju dnevnu izvedbu od sredine ožujka ove godine.

Njujorški Dow Jones indeks potonuo je 1,6 posto, na 13.717 bodova. S&P indeks spustio se gotovo dva posto, na 1.511 bodova. Tehnološki Nasdaq izgubio je 1,9 posto na vrijednosti, zaključivši trgovanje na 2.639 bodova.

Po gubitcima su predvodile financijske dionice, pri čemu je izdavatelj hipotekarnih zajmova Countrywide Financial Corp. zabilježio najveći pad cijene dionice od listopada 2004. razotkrivši u svojem poslovnom izvješću probleme s otplatama zajmova i ostalih klijenata, a ne samo onih iz kategorije drugorazrednih. Njegova dionica potonula je 10,5 posto, dok su u prosjeku cijene financijskih dionica izgubile 2,9 posto na vrijednosti.

Nadalje, američki kemijski proizvođač DuPont zabilježio je pad cijene dionice za 6,3 posto, što predstavlja najoštriju korekciju te dionice u zadnje dvije godine. Razlog tome izjava je izvršnog direktora kompanije da očekuje nastavak usporavanja cijena na američkom tržištu nekretnina još nekoliko mjeseci, što će se odraziti i na poslovanje DuPonta.

Kako se usporavanje aktivnosti na tržištu nekretnina spominje u poslovnim izvješćima širokog niza kompanija, ulagači u dionice sve su više zabrinuti za općenito zdravlje američkog gospodarstva i korporativnih profita.

“Svaki put kad dobijemo loše vijesti, ulagači su razočarani. Gospodarstvo usporava rast”, izjavio je Ernie Ankrim, strateg za ulaganja pr Russell Investment Gorupu.

Među većim gubitnicama bile su i energetske dionice, poput Exxon Mobila, uslijed pada cijena nafte za nekih dva posto, na 73,56 dolara za barel.

Nervoza oko situacije u američkom gospodarstvu zasjenila je u utorak na europskim burzama niz odličnih poslovnih izvješća europskih kompanija. Londonski Ftse indeks u takvim je uvjetima potonuo 1,9 posto, na 6.499 bodova. Frankfurtski DAX spustio se 1,7 posto, na 7.807 bodova.

No respect

New Report

Close