BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hvala,
U pravu ste da su mi se javili iz poslovnok dnevnika.
To su ucinili danas.Objasnili smo se,radi se da su isporucili na pogresnu adresu.
Obecali su da ce mi poslati ponovo.

P.S. Neznam dali zbog posta ili zbog moje e-mail poruke ali su reagirali stvarno brzo.

Eto, super. [smiley11]

Nema veze je li zbog posta ili e-maila, glavno da ste riješili nesporazum. A mogu ti reći da si naručio sjajne knjige:
Bibliju – evanđelja po Benjaminu i Warrenu (Inteligentni investitor)
Tko je uzeo moj novac? – po meni najbolja Kiyosakieva knjiga.
Kako to radi Buffet? – Biblija u malom [smiley11]

Analiza financijskih izvještaja mi nije posebno pomogla u investiranju, ali sam ju također pročitao.

No respect

Analiza financijskih izvještaja mi nije posebno pomogla u investiranju, ali sam ju također pročitao.

Pa, još ne…ali za par godina ćemo svi jako trebati tu knjigu…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


SLK:

Analiza financijskih izvještaja mi nije posebno pomogla u investiranju, ali sam ju također pročitao.

Pa, još ne…ali za par godina ćemo svi jako trebati tu knjigu…[smiley2][smiley2][smiley2]

Slažem se. Ma zapravo, knjiga nije bila ono što sam očekivao.

No respect

Ali je jasna i razumljiva za razliku od mnogih drugih….gdje je sve nekako mistificirano…ne znam zašto.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ali je jasna i razumljiva za razliku od mnogih drugih….gdje je sve nekako mistificirano…ne znam zašto.

Da, ali stvar je u tome što je meni više knjiga za nekog tko radi u d.o.o. ili d.d., nego burzovnog investitora.
Kažem, knjiga je dobra, ali sam očekivao nešto drugo unutra.

Ja posuđujem knjige u knjižnici i nakon čitanja, neke stvarno dobre si potom kupujem. Mislim da je to bolje nego lupiti novac, pa nikad ne pročitati knjigu. Ja sam se razočarao desetak puta, neke čak nisam imao volje ni čitati do kraja. Da sam izvalio par sto kuna za nju, ne bi mi bilo pravo.

No respect

Bankarske i naftne dionice predvodile gubitcima na europskim burzama

LONDON, FRANKFURT, 17. srpnja 2007. (Hina/Reuters) – Predvođene padom cijena bankarskih i naftnih dionica u utorak su europske burze bilježile veće gubitke jer su ulagači nervozni zbog situacije na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova te objave podataka o inflaciji koji bi mogli dati ključni signal u vezi s kretanjem kamatnih stopa.

Do podneva je londonski Ftse indeks izgubio 0,9 posto na vrijednosti, te oslabio na 6.637 bodova. Frankfurtski DAX pao je za više od jedan posto, na 8.017 bodova.

Korekcije cijena nafte potaknule su prodaje dionica naftnih kompanija. Tako je dionica francuskog Total-a pojeftinila 1,4 posto, nizozemsko-britanskog Royal Sutch Shell-a 0,3, a britanskog BP-a za 0,4 posto.

U fokusu ulagača bio je i bankarski sektor pošto je britanski Barclays objavio da planira poboljšati ponudu za preuzimanje nizozemske banke ABN Amro, samo dan nakon što je to učinio konzorcij banaka predvođen Royal Bank of Scotland-om (RBS). Dionica Barclays-a oslabila je 0,3 posto, a RBS-a 1,8 posto.

Među većim gubitnicima ističe se i britanski proizvođač vozila Rolls-Royce, čije su dionice oslabile 2,6 posto nakon što im je Credit Suisse snizio investicijski rejting. Za 0,4 posto pojeftinile su i dionice švicarskog proizvođača lijekova Novartis-a jer je snizio svoju prognozu poslovnih rezultata za ovu godinu uslijed konkurencije generika i njihova utjecaja na prodaju njegova ključnog lijeka za snižavanje krvnog tlaka.

Od važnijih gospodarskih pokazatelja, na tržištima očekuju objavu podatka o inflaciji u Britaniji i SAD-u, te njemački ZEW indeks, koji pokazuje raspoloženje ulagača.

“Ulagače brine inflacija, s obzirom na to što se zbiva sa cijenama energenata. No, trebat će mnogo da se Fed pokrene sa svim tim brigama oko drugorazrednih hipotekarnih zajmova – čini se da one funkcioniraju kao neobičan samo-stabilizirajući mehanizam u američkom gospodarstvu”, kazao je Patrik Schowitz, analitičar HSBC-a.

Na Tokijskoj burzi Nikkei indeks oslabio je 0,12 posto, na 18.217 bodova.

No respect

Asko:

Ali je jasna i razumljiva za razliku od mnogih drugih….gdje je sve nekako mistificirano…ne znam zašto.

Ja posuđujem knjige u knjižnici i nakon čitanja, neke stvarno dobre si potom kupujem. Mislim da je to bolje nego lupiti novac, pa nikad ne pročitati knjigu. Ja sam se razočarao desetak puta, neke čak nisam imao volje ni čitati do kraja. Da sam izvalio par sto kuna za nju, ne bi mi bilo pravo.

Lukavo kolega, lukavo…i ja imam podužu listu knjiga koje nisam mogao pročitati do kraja…jednostavno su bile nečitljive a vjerojatno su pisane po principu popunjavanja praznina.
U mnogim knjigama se može izvući “sukus” na nekoliko desetaka stranica, ostalo je za smeće…nažalost.
Mislim da ću se i ja učlaniti u knjižnicu…opet…
[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Tipičan primjer američkog pisanja je Kiyosaki.:prvo poglavlje vodeno. Drugo poglavlje do polovice je ponavljanje prvog poglavlja itd. Sve skupa, knjiga od 200 stranica treba biti na 30-40.
Valjda je taj prekooceanski narod priglup pa onda moraju ponavljati stvari cijelo vrijeme.
[smiley11]


Na dobrom si tragu…sve njihove knjige (barem one koje sam ja imao prilike pročitati) kao da su pisane za idiote….bez uvrede. Nije ni čudno da je većina izvornih filozofa europskog podrijetla. Ipak mi kao mala zemlja imamo nobelovca…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Sanader: turizam treba ući u novu fazu razvoja; istarski ipsilon bit će autocesta

ZAGREB, 17. srpnja 2007. (Hina) – Hrvatski turizam došao je do limita u određenoj fazi razvoja, pa će se napraviti dubinska analiza sadašnje situacije koja će biti i temelj za novu strategiju i program mjera u turizmu, najavljeno je nakon današnjeg sastanka premijera Ive Sanadera i članova Vlade s čelništvom Hrvatske udruge poslodavaca (HUP).

Vlada će nastaviti s velikim infrastrukturnim projektima kao što su radovi na autocestama prema Pločama i Dubrovniku i puni profil autoceste Rijeka-Zagreb, izjavio je premijer Sanader najavljujući da će se ići i na gradnju Istarskog ipsilona kao autoceste.

Plan je Istarski ipsilon pretvoriti u autocestu, plan je to za idući mandat, poručio je.

No respect

Bavarci Rohatinskom ljube stopala:
Vaš link
… ili mi Bavarcima.

Njemačka Bayerische Landesbank (BLB) ovih će dana, otkriva ekskluzivno Jutarnji list, podnijeti novi zahtjev za stjecanje većinskog vlasničkog udjela u hrvatskoj Hypo i Slavonskoj banci. BLB je u novom zahtjevu, kako doznajemo, spreman ispuniti sve garancije i uvjete središnje banke.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Bavarci Rohatinskom ljube stopala: Vaš link … ili mi Bavarcima. Njemačka Bayerische Landesbank (BLB) ovih će dana, otkriva ekskluzivno Jutarnji list, podnijeti novi zahtjev za stjecanje većinskog vlasničkog udjela u hrvatskoj Hypo i Slavonskoj banci. BLB je u novom zahtjevu, kako doznajemo, spreman ispuniti sve garancije i uvjete središnje banke.

Kad se sjetim RIBE i bježanije, od*ebao bi ja to u skokovima …

I love the Smell of Profits in the Morning

Koja je to bagra njemačka.
Sad ćemo vidjeti jeli HNB neovisan i dali je Hrvatska država ili banana republika.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close